Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

 

εχω κλεφ-οτε 24αρα και πιάνω 5-6 mbps download και 0,34 upload

 

λεει να  παω cyta?? μου ειπαν οτι θα μου δινουν και αυτοι 5-6 και 1 upload ισχύει ?? (με 8αρα σύνδεση) 

θα ειναι και 10 ευρω φθηνότερα 

 

και κατι ακομα ΟΤΑΝ ο ΟΤΕ βαλει vdsl στην περιοχη μου θα μπορω να εχω vdsl με cyta ?

είμαι στο αγαπητό μοσχάτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο ότι όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι χρησιμοποιούν το παλιό χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ από το ΑΚ μέχρι το χώρο του συνδρομητή, θεωρητικά, θα έχεις τις ίδιες ταχύτητες περίπου με κάθε πάροχο. Οι διαφορές τους οφείλονται, συνήθως, στο snr που παίζει από 6 (Forthnet) μέχρι 11-12.

 

Όταν επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ στο Μοσχάτο, θα μάθεις ποιοί εναλλακτικοί προσφέρουν vdsl από KV.

Σήμερα μόνον η HOL και η Wind έχουν αποδεχτεί το τιμολόγιο του ΟΤΕ και δίνουν από KV.

Υπάρχει, βέβαια, και η λύση του vdsl από το ΑΚ που δίνουν σχεδόν όλοι οι πάροχοι αλλά, με δεδομένη την ταχύτητα που γράφεις, πρέπει να είσαι σε απόσταση μεγαλύτερη των 700-800μ. που μπορούν να δώσουν με τον τρόπο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο ότι όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι χρησιμοποιούν το παλιό χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ από το ΑΚ μέχρι το χώρο του συνδρομητή, θεωρητικά, θα έχεις τις ίδιες ταχύτητες περίπου με κάθε πάροχο. Οι διαφορές τους οφείλονται, συνήθως, στο snr που παίζει από 6 (Forthnet) μέχρι 11-12.

 

Όταν επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ στο Μοσχάτο, θα μάθεις ποιοί εναλλακτικοί προσφέρουν vdsl από KV.

Σήμερα μόνον η HOL και η Wind έχουν αποδεχτεί το τιμολόγιο του ΟΤΕ και δίνουν από KV.

Υπάρχει, βέβαια, και η λύση του vdsl από το ΑΚ που δίνουν σχεδόν όλοι οι πάροχοι αλλά, με δεδομένη την ταχύτητα που γράφεις, πρέπει να είσαι σε απόσταση μεγαλύτερη των 700-800μ. που μπορούν να δώσουν με τον τρόπο αυτό.

η cyta δηλαδή τωρα δεν δινει vdsl  στις νεες περιοχες που ανακιοθηκαν πριν κανενα μηνα ; (ελληνικο,αλιμος ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μέχρι σήμερα.

να μινω καλύτερα στον κλεγ-οτε ???

 

επισεις μου είπαν οτι 4 στενά πιο πάνω από το δρόμο μου δίνει 13-15 τι στο καλο γίνετε? ξερω εγω ειναι 50 μετρα  :@@@@@@@@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή εικόνα της κατάστασης στην περιοχή σου θα δεις στο χάρτη της ΕΕΤΤ.

 

Ένα site με σωστή ενημέρωση για τα πακέτα τηλεφωνίας/ίντερνετ είναι το hapitel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή εικόνα της κατάστασης στην περιοχή σου θα δεις στο χάρτη της ΕΕΤΤ.

 

Ένα site με σωστή ενημέρωση για τα πακέτα τηλεφωνίας/ίντερνετ είναι το hapitel.

ευχαριστω πολυ τον έψαχνα αυτο το χαρτη εδω και καιρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η cyta δε ξερω αν ειναι καλη επιλογη. Με ειχαν παρει κυριολεκτικα πανω απο 100 τηλεφωνα :P. Στη forthnet που θελω να βαλω πακετο μεγαλυτερο δεν εχουν αναγκη και προσπαθω μερες να επικοινωνήσω και φυσικα δεν με παιρνουν πισω γιατι δεν εχουν αναγκη. Αυτο ειναι καλο ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η cyta δε ξερω αν ειναι καλη επιλογη. Με ειχαν παρει κυριολεκτικα πανω απο 100 τηλεφωνα :P. Στη forthnet που θελω να βαλω πακετο μεγαλυτερο δεν εχουν αναγκη και προσπαθω μερες να επικοινωνήσω και φυσικα δεν με παιρνουν πισω γιατι δεν εχουν αναγκη. Αυτο ειναι καλο ισως.

χθες μηλησα μαζι τους για να μαθω..

παντως ειχα forth πριν απο 6-7 χρονια και μου ειχε βγαλει την παναγια !!!! αλλα ενταξει παλια ηταν, αμα ειχε ftth στην περιοχη μου θα εβαζα φυσικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.το θεμα το μεταφερω στην σωστη ενοτητα.

ftth υπαρχει και τωρα αλλα με κοστος τρελο και οχι για home use.Λεφτα να υπαρχουν.

ο χαρτης της εεττ δεν σημαινει παντα οτι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

επισης 200 μετρα πιο κατω μπορει να παιρνουν απο αλλο αστικο κεντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.το θεμα το μεταφερω στην σωστη ενοτητα.

ftth υπαρχει και τωρα αλλα με κοστος τρελο και οχι για home use.Λεφτα να υπαρχουν.

ο χαρτης της εεττ δεν σημαινει παντα οτι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

επισης 200 μετρα πιο κατω μπορει να παιρνουν απο αλλο αστικο κεντρο.

 ε ρε αυτή η τύχη που εχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε κάθε περίπτωση, είτε πας να δοκιμάσεις για καλύτερη ταχύτητα σε forthnet είτε και στην ίδια ταχύτητα, από οικονομικής άποψης σε συμφέρει να αλλάξεις πάροχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...