Προς το περιεχόμενο

Χάθηκε η πλοήγηση στο Sony Xperia E dual μετά από update se jelly bean


SheldonOnCoffee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πριν 3 βδομάδες αγόρασα το Sony Xperia E dual. 

Το έκανα αναβάθμιση από ics σε jelly bean με χρήση του pc companion,

Κολλούσε απίστευτα και αναγκάστηκα να το κάνω επιδιόρθωση πράγμα που δούλεψε και το κινητό δουλεύει κανονικά όπως στην αρχή.

 

Το ζήτημα είναι ότι ενώ το google maps έχει παραμείνει σαν εφαρμογή, δεν μπορώ  να βρω πουθενά την πλοήγηση. Είναι κάτι που καταργήθηκε με το jelly bean; Μπορώ κάπως να την ξαναεγκαταστήσω; Είναι πρόβλημα το όλο θέμα καθώς το "χαρτες" της google δεν με εντοπίζει όταν έχω ανοιχτό το gps αλλά αντίθετα μου προτείνει τον εντοπισμό με τη χρήση του internet. 

 

Καμιά ιδέα για να επαναφέρω την πλοήγηση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις? Εμένα μια φορά μου είχε τύχει να φύγει το SIM ToolKit μόλις άνοιξα το κινητό. μετά το ξανακλεισα κ το άνοιξα και ήρθε :P ... (Xperia tipo)

τι επεξεργαστή έχει? 800ρη? αν ναι, μάλλον γι αυτό θα κολλούσε με το jelly bean και κάτι πήγε στραβά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 GHz είναι ο επεξεργαστής του.. Το έλυσα τελικά..  Άνοιξα ξανά το pc companion και έκανα επιδιόρθωση το jelly bean.. Εμφανίστηκε ξανά η πλοήγηση..  Μάλλον με την καινούρια αναβάθμιση του maps ενώνεται η πλοήγηση με αυτό και είναι ενσωματωμένη μετά.. Οπότε δεν έχω κάνει ακόμα update το maps και είμαι κομπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...