Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα πιστοποιησεις σε wifi με κινητό samsung


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ένας ξάδερφος μου δεν μπορεί να συνδεθεί στο wifi του (Tellas) και του βγάζει σφάλμα πιστοποιησεις στο Galaxy S duos, το ίδιο έπαθα και εγώ πρώτη φόρα με το sgs iii σε wifi ενός φίλου με wind.
 
Τι είναι αυτό και πως φτιάχνει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουμε να εχουμε το μυνημα ακριβως?με αλλο browser?β.το κινητο up to date?

ουτε με ξεκλειδωτο κινητο μπαινει?

Το δικο μου εχει 4.2.1 του ξαδερφου νομιζω 4.0.3

Κατ πρεπει να παιζει αυτο πρωτη φορα το βλεπω και δεν ξερω αν ειναι συνπτωση αλλα και τα δυο κινητα ειναι samsung και η συνδεση ειναι tellas και wind που πλεον νομιζω ειναι το ιδιο.

 

Το μυνημα δεν το θυμαμε ακριβως αλλα νομιζω οτι λεει "αδυναμια συνδεσης, παρουσιαστηκε σφαλμα πιστοποιησης παρακαλω προσπαθηστε ξανα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου εχει 4.2.1 του ξαδερφου νομιζω 4.0.3

Κατ πρεπει να παιζει αυτο πρωτη φορα το βλεπω και δεν ξερω αν ειναι συνπτωση αλλα και τα δυο κινητα ειναι samsung και η συνδεση ειναι tellas και wind που πλεον νομιζω ειναι το ιδιο.

 

Το μυνημα δεν το θυμαμε ακριβως αλλα νομιζω οτι λεει "αδυναμια συνδεσης, παρουσιαστηκε σφαλμα πιστοποιησης παρακαλω προσπαθηστε ξανα"

wind και Tellas ειναι το ιδιο.οποτε και τα 2 Κινητα ειναι samsung αλλα με διαφορετικη εκδοση firmware.

απο εκεικαι περα

α.στο κανει και με ξεκλειδωτο δικτυο?

β.δοκιμασε κανεις σας αλλο ρουτερ να δειτε αν το κανει?τι ρουτερ εχετε?το ιδιο η αλλο?

γ.σε αλλη συνδεση το κανει?σε κοινοχρηστα Hot spot το κανει?

δ.δοκιμασε κανεις Hard reset το κινητο?

ε.με αλλο κινητο αλλα το ιδιο ρουτερ παιζει οκ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wind και Tellas ειναι το ιδιο.οποτε και τα 2 Κινητα ειναι samsung αλλα με διαφορετικη εκδοση firmware.

απο εκεικαι περα

α.στο κανει και με ξεκλειδωτο δικτυο?

β.δοκιμασε κανεις σας αλλο ρουτερ να δειτε αν το κανει?τι ρουτερ εχετε?το ιδιο η αλλο?

γ.σε αλλη συνδεση το κανει?σε κοινοχρηστα Hot spot το κανει?

δ.δοκιμασε κανεις Hard reset το κινητο?

ε.με αλλο κινητο αλλα το ιδιο ρουτερ παιζει οκ??

Δεν εχω κανενα προβλημα σε αλλα δυκτια μονο στην Wind

Με αλλα κινητα μπαινει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανενα προβλημα σε αλλα δυκτια μονο στην Wind

Με αλλα κινητα μπαινει κανονικα

αρα samsung Με wind.απο εκει και περα εχεις θεμα με συγκεκριμενο ρουτερ η οχι?εκει που εκανες δοκιμη εχει το ιδιο ρουτερ με εσενα?

β.με ξεκλειδωτο δικτυο παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα samsung Με wind.απο εκει και περα εχεις θεμα με συγκεκριμενο ρουτερ η οχι?εκει που εκανες δοκιμη εχει το ιδιο ρουτερ με εσενα?

β.με ξεκλειδωτο δικτυο παιζει?

Α δεν ξερω με την Wind ηταν το ZTE που δινουν τωρα η συνδεση ειναι σχεδον νεα πριν 3 μηνες την εβαλε ο φιλος μου.

Εννωεις να μην εχει κωδικο το δυκτιο και να δοκιμασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν ξερω με την Wind ηταν το ZTE που δινουν τωρα η συνδεση ειναι σχεδον νεα πριν 3 μηνες την εβαλε ο φιλος μου.

Εννωεις να μην εχει κωδικο το δυκτιο και να δοκιμασω ?

μου ειπες οτι εχεις και εσυ το ιδιο θεμα.και ρωταω .εχετε και οι 2 wind και εχετε και οι 2 το ιδιο ρουτερ ή εχετε αλλο ρουτερ?για να δουμε γινεται με ολα τα ρουτερ της wind η με καποιο συγκεκριμενο?

wind εχετε και οι 2 σωστα?

επισης και εσυ στο σπιτι του ξαδερφου σου εχεις το ιδιο θεμα η μονο στο δικο σου σπιτι?

γ.ναι να δοκιμασεις με ξεκλειδωτο δικτυο χωρις κωδικο.απλα για δοκιμη οχι για μονιμα να δουμε αν θα αλλαξει κατι.

αν εχετε τα ιδια ρουτερ εχεις κανενα αλλο ρουτερ να το βαλεις να δεις αν το προβλημα παραμενει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπες οτι εχεις και εσυ το ιδιο θεμα.και ρωταω .εχετε και οι 2 wind και εχετε και οι 2 το ιδιο ρουτερ ή εχετε αλλο ρουτερ?για να δουμε γινεται με ολα τα ρουτερ της wind η με καποιο συγκεκριμενο?

wind εχετε και οι 2 σωστα?

επισης και εσυ στο σπιτι του ξαδερφου σου εχεις το ιδιο θεμα η μονο στο δικο σου σπιτι?

γ.ναι να δοκιμασεις με ξεκλειδωτο δικτυο χωρις κωδικο.απλα για δοκιμη οχι για μονιμα να δουμε αν θα αλλαξει κατι.

αν εχετε τα ιδια ρουτερ εχεις κανενα αλλο ρουτερ να το βαλεις να δεις αν το προβλημα παραμενει?

Δεν εχω εγω το προβλημα ο ξαδερφος το εχει , εγω δεν μπορουσα να μπω σε ενα σπιτι ενος φιλου με Wind και το SGS III στην Ηγουμενιτσα και τωρα στην Αθηνα με Samsung Galaxy S Duos ο ξαδερφος μου παλι με Wind δεν μπορει να μπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω εγω το προβλημα ο ξαδερφος το εχει , εγω δεν μπορουσα να μπω σε ενα σπιτι ενος φιλου με Wind και το SGS III στην Ηγουμενιτσα και τωρα στην Αθηνα με Samsung Galaxy S Duos ο ξαδερφος μου παλι με Wind δεν μπορει να μπει 

τοτε πεστου να δοκιμασει με ξεκλειδωτο δικτυο και με αλλο ρουτερ αν εχει.για να δουμε αν γινεται με συγκεκριμενο ρουτερ η αν γινεται οταν ειναι κλειδωμενο το δικτυο η αν γινεται γενικοτερα με wind ασχετα ρουτερ και κλειδωματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα του το πω 

Επισης εσυ που δεν μπορουσες να μπεις θυμασαι ποιο ρουτερ ειχε εκει?

και ο ξαδερφος σου ποιο ρουτερ εχει αυτος εκει?ειναι τα ιδια η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εσυ που δεν μπορουσες να μπεις θυμασαι ποιο ρουτερ ειχε εκει?

και ο ξαδερφος σου ποιο ρουτερ εχει αυτος εκει?ειναι τα ιδια η οχι?

Εγω δεν μπορουσα να μπω σε ενα ΖΤΕ λευκο, μου εκανε πολυ εντυπωση μαλιστα οτι δεν ειχε εξωτερικη κεραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορουσα να μπω σε ενα ΖΤΕ λευκο, μου εκανε πολυ εντυπωση μαλιστα οτι δεν ειχε εξωτερικη κεραια.

καλα πολλα πλεον δεν εχουν εξωτερικη κεραια.ο ξαδερφος σε τι ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...