Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για mouse pad


Kenny McCormick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο mouse pad,έχω υπόψη μου δύο ένα της Link.png Site: http://www.public.gr/product/gaming/accessories/pc-controllers/mousepads/steelseries-qck-plus-mouse-pad/prod1140326pp/">SteelSeries και ένα της Link.png Site: http://www.public.gr/product/gaming/accessories/pc-controllers/mousepads/roccat-taito-mouse-pad/prod462187/">Roccat περιμένω τις δικές σας απόψεις/προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις άμεσες προτάσεις σας.Τα προιόντα Razer προσωπικά δεν μου ταιριάζουν σε θέμα design οπότε θα στραφώ σε κάποια άλλη εταιρία. Αν έχει κάποιος άλλος άλλη πρότασξ ευχαρίστως να την ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά έχω μεγάλη εκτίμηση στα προϊόντα της SS όποτε και τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

βέβαια μιλάμε για ένα Mousepad οπότε μην τρελένεσαι πάρε όποιο σε βολεύει και σου κάνει κλικ αισθητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ ημερων αγορασα το Steelseries Qck το απλο, η διαφορα με το Qck+ απο οσο ειχα δει στο site της ειναι το μεγεθος.
Για μενα το Medium ηταν αρκετο.
Ουτε εγω πηγα στο Razer Goliathus (που ολοι προτεινουν) για λογους design/χρηματων
αλλα πιστευω οτι το Goliathus υπερεχει σε μια λεπτομερεια:
στο τελειωμα του mousepad, εχει μια επενδυση να το πω (?), που δεν εχουν τα αλλα
και φανταζομαι σε βαθος χρονου λογο χρησης, το υφασμα του θα κρατησει περισσοτερο απο τα αλλα που δεν εχουν.

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια στα mousepads αλλα αυτο που καταλαβα ψαχνοντας ειναι οτι
τα XL μεγεθη προτεινονται για αυτους που κρατανε χαμηλο το sensitivity στα mouse τους
αρα θα θελουν περισσοτερο χωρο να κινουν το ποντικι ή για αυτους που απλα θελουν απειρες διαστασεις mousepad.

Απο εκει και περα εαν εισαι casual gamer χωρις μεγαλες απαιτησεις στο ειδος και την ποιοτητα του υφασματος
οπως κανει η Razer που βγαζει control/speed editions,
ειτε διαλεξεις το Steelseries ειτε το Roccat θα παρεις ενα value for money mousepad.

Εν τελει προσωπικα πριν ειχα το mouse χυμα στο γραφειο που ειχε φθορες
και μερικες φορες ειχα απωλειες οποτε τωρα με το mousepad υπαρχει διαφορα
στο ποσο smooth κυλαει και ανταποκρινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω διαβάζοντας το σχόλιο σου κατάλαβα πως το medium θα μου είναι αρκετό.Τώρα αφενός το λογότυπο της SteelSeries μου αρέσει περισσότερο από την άλλη η περιγραφή που έχουν για το Roccat είναι "ψαρωτική"

  • Πάρτε τον έλεγχο :Λόγω της υφασμάτινης δομής, τα συνηθισμένα mousepads που βασίζονται σε κλωστοϋφαντουργικά προϊόντα, γενικά δίνουν ταχύτητα στο ποντίκι μόνο προς μία κατεύθυνση. Για να αντιμετωπιστεί αυτό, η Taito ROCCAT ™ διαθέτει ένα θερμικά επεξεργασμένο νανο-μοντέλο που ουσιαστικά αυξάνει την ομαλή κίνηση προς όλες τις κατευθύνσεις τόσο για το x-άξονα, καθώς και τον άξονα y. Η θερμική επεξεργασία νανοτεχνολογίας παρέχει στον gamer μια πιο άνετη και αθόρυβη λύση. Με επιφάνεια 400 x 320 χιλιοστά και πάχος 3,45 χιλιοστά είναι βολικό και άνετο. Το πάχος του επίσης αντισταθμίζει κάθε πιθανή ανομοιομορφία του γραφείου σας.
  • Η ελαστική βάση του σας δίνει ένα αίσθημα ασφάλειας. To Taito δεν θα μετακινηθεί, ακόμη και αν προσπαθήσετε να το σπρώξετε πατώντας την παλάμη σας πάνω του. Το mousepad είναι ανθεκτικό σε υψηλή πίεση και ειδικά σχεδιασμένο για αντοχή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειναι ψαρωτικη αλλα προσωπικα δεν μου λεει κατι.
Βεβαια δεν εχω αποψη για το συγκεκριμενο mousepad.
Μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για reviews του συγκεκριμενου.
Αν και ειναι στα ιδια λεφτα με το Steelseries, δεν πιστευω οτι θα εχει σοβαρες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του Roccat Taito θα σε συμβουλευα να μείνεις μακριά,μπορεί να φαίνεται εντυπωσιακό αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι το ποντίκι κολλάει και δεν έχει αυτή την ομαλή και την γρήγορη κίνηση που θα ήθελα.

Θα προτιμούσα να είχα δώσει κάτι παραπάνω και να είχα πάρει το razer goliathus speed για το οποίο είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια,αλλά προτίμησα να πάρω κάποιο οικονομικό mousepad και το αποτέλεσμα ήταν μια τρύπα στο νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ για την ενημέρωση gaspari γιατί στη περιγραφή που δίνουν άλλα λένε!!

η Taito ROCCAT ™ διαθέτει ένα θερμικά επεξεργασμένο νανο-μοντέλο που ουσιαστικά αυξάνει την ομαλή κίνηση προς όλες τις κατευθύνσεις τόσο για το x-άξονα, καθώς και τον άξονα y.

Οπότε φύγαμε για Qck ή Qck+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο τα public το πηρα στα 10ευρω.
Ειχα μετρησει τις διαστασεις απο το σπιτι, θεωρησα οτι φτανουν για τις απαιτησεις μου
και απλα οταν πηγα εκει ειχε και τα μοντελα με Diablo κτλ που δεν ηταν συσκευασμενα σε μορφη ρολο
οποτε ειδα και live τις διαστασεις που ηταν ιδιες με το Qck που ειναι Medium.

Αρα παρε οποιο απο τα 2 Qck σε βολευει εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...