Προς το περιεχόμενο

samsung s4 ή xperia Z??


felicia87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν iphonenakias πήρα το Xperia Z. Το design του ειναι Αψογο.

Τωρα εννοειτε οτι to S4 ειναι καλυτερο αλλα γουστα ειναι αυτά.

 

Σαν οθονη το Z πιστευω οτι ειναι καλυτερη αλλα ειναι παραξενη και κουραστικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμα γουστου ειναι.

Προτιμησα το S4 λογω μικροτερου μεγεθους,καλυτερης οθονης(τα ματια μου λατρευουν τις Samoled),καλυτερης υποστηριξης απο την Samsung κι απο developers,καλυτερο σερβις μακραν και λογω καλυτερης αυτονομιας.

 

Απο την αλλη η ποιοτητα κατασκευης του Ζ ειναι πολυ καλυτερη απο του S4 αν και η αληθεια ειναι οτι δεν με ενοχλει η πλαστικουρα της Samsung.

Στα συν η αποσπωμενη μπαταρια του S4 αν χρειαστει ποτε αλλαγη ή μια δευτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Είτε μας αρέσει είτε όχι) το σημείο αναφοράς με το οποίο συγκρίνονται όλες οι άλλες εταιρείες είναι κάθε φορά το νέο Galaxy S?. Και όχι άδικα. Οπότε S4 και από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν σε ενδιαφερει η εμφανιση και πως το κινητο ειναι και αδιαβροχο οταν το πας σε καμια παραλια ας πουμε

κατα τα ολα αυτα ψηφιζω και γω σ4.ανωτερο σε ΟΛΛΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν iphonenakias πήρα το Xperia Z. Το design του ειναι Αψογο.

Τωρα εννοειτε οτι to S4 ειναι καλυτερο αλλα γουστα ειναι αυτά.

 

Σαν οθονη το Z πιστευω οτι ειναι καλυτερη αλλα ειναι παραξενη και κουραστικη. 

 

Πως γινεται η καλυτερη οθονξη να ειναι και κουραστικη;

 

Απο μενα...... Galaxy S4, αλλα το Google Edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z δεν έχει για κανένα λόγο καλύτερη οθόνη, καταρχήν οι γονίες θέασης δεν υφήστανται. η αυτονομία του είναι μέτρια εώς κακή, μέχρι και πρόβλημα με την εμβέλεια του wifi έχει. Επίσης δεν ξέρω αν είχε πρόβλημα η συσκευή που είχα κλπ, αλλά το Z "καιγεται" πιο εύκολα από ότι το S4. τώρα για το θέμα κατασκευής, το s4 δεν είναι πλαστικούρα, αλλά κατασκευάζεται από πλαστικό. το Ζ δεν βολεύει στην χρήση με ένα χέρι, έχει μεγάλο bezel και δεν έχει στρογγυλεμένες γονίες. Μετά από όλα τα παραπάνω + την δυνατότητα να αλλάξεις μπαταρία το οποίο το θεωρώ σημαντικό, έκανα την μετάβαση στο S4 το οποίο έχω σχεδόν 2 μήνες ενώ με το Z έμεινα μόλις 2 βδομάδες.

Αν η σύγκριση ήταν με το one ίσως να υπήρχε μεγαλύτερη κόντρα, αν και την συσκευή δεν την ξέρω. Z vs S4.... S4 wins στα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z δεν έχει για κανένα λόγο καλύτερη οθόνη, καταρχήν οι γονίες θέασης δεν υφήστανται. η αυτονομία του είναι μέτρια εώς κακή, μέχρι και πρόβλημα με την εμβέλεια του wifi έχει. Επίσης δεν ξέρω αν είχε πρόβλημα η συσκευή που είχα κλπ, αλλά το Z "καιγεται" πιο εύκολα από ότι το S4. τώρα για το θέμα κατασκευής, το s4 δεν είναι πλαστικούρα, αλλά κατασκευάζεται από πλαστικό. το Ζ δεν βολεύει στην χρήση με ένα χέρι, έχει μεγάλο bezel και δεν έχει στρογγυλεμένες γονίες. Μετά από όλα τα παραπάνω + την δυνατότητα να αλλάξεις μπαταρία το οποίο το θεωρώ σημαντικό, έκανα την μετάβαση στο S4 το οποίο έχω σχεδόν 2 μήνες ενώ με το Z έμεινα μόλις 2 βδομάδες.

Αν η σύγκριση ήταν με το one ίσως να υπήρχε μεγαλύτερη κόντρα, αν και την συσκευή δεν την ξέρω. Z vs S4.... S4 wins στα σίγουρα.

 

1) Λογικο ειναι να ειναι πιο ζεστο το Ζ, μιας και βγαζει τη θερμοτητα προς τα εξω πιο ευκολα, λογω υλικου.

 

2) ΔΕΝ ειναι πλαστικο, ειναι πολυκαρβονικο το S4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...