Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με LG L9


Galaxys4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα,εχω ενα κινητο LG L9 το οποιο το ειχα κανει root και ειχα περασει το CWM πριν καποιο διαστημα.Ολα δουλευαν κομπλε.Χθες εκανα την βλακεια (μαλλον) και πηγα να κανω update στο λογισμικο μεσα απο το τηλ,δηλαδη μεσα απο το μενου των ρυθμισεων του κινητου..Οταν το κινητο εκανε επαννεκινηση δεν ανοιγε,δηλαδη δεν ξεκινουσε και μπαινει στο μενου του CWM.Οτι και να κανω μπαινει εκει,ειτε το κλεινω και βγαζω την μπαραρια και το ανοιγω παλι εκει μπαινει,ακομα και επανεκκινηση απο το μενου του CWM να κανω παλι ανοιγει στο μενου του CWM.Ακομα και μια custom rom που κατεβασα και την εβαλα στην καρτα μνημης και την εκανα εγκατασταση,η εγκατασταση ολοκληρωθηκε κανονικα αλλα και παλι οταν ανοιγει το κινητο μπαινει παλι στο μενου του CWM.Τι μπορω να κανω ρε παιδια και εχω τρελαθει,ειναι για πεταμα το κινητο? Ας με βοηθησει καποιος..σας ευχαριστω πολυ..



Κανεις παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγραψε τους drivers και ξαναβαλτους απο την lg support ωστε να ειναι οι νεοτεροι.Σου εχει εβα αρχειο MXL.Καντο install.Μετα μπενεις στο exe δεν θυμαμαι πως λεγεται καπως kdz_updater.Μετα πατας στο type:3gqct και phone mode:emengercy.Μετα βασεις το firmware απο ενα φακελακι που σου λεει και πατας flash.Να εισαι σιγουρος οτι πρεπει να ειναι σε cwm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το κανω αυτο πρεπει να ειμαι στο μενου του CWM στο κινητο και αφου μπαινω στο μενου του CWM να σενδεσω το κινητο και να κανω αυτο που ειπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν το κανω δεν μου βρισκει τους drivers,μου βγαζει στην διαχειρηση με ερωτιματικο LGE U2 USB.Οι drivers ειναι κατεβασμενοι απο το site της lg και το εχω δοκιμασει σε 3 υπολογιστες με win8 αλλα και win7..Ξερει καποιος να μου δωσει ενα site για τους drivers του lge u2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...