Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για αγορα λαπτοπ εως 1000 ευρω


λευτερης κ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα τωρα απο σεπτεμβριο και μετα σκεφτομαι να κανω μια αγορα λαπτοπ και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας 1000 ευρω ταβανι αλλα αν την εβγαζα και με 900 ακομα καλυτερα η χρηση του λαπτοπ θα ειναι για παιχνιδια αλλα δεν θελω και την απολυτη παιχνιδομηχανη το λαπτοπ θελςω να ειναι 15-17 ιντσες οχι μικροτερο οχι μεγαλυτερο να ειναι κυριως τετραπυρηνο ι5-ι7 να παιρνει τουλαχιστον με αναβαθμιση 8 γκιγκα ραμ σκληρος πανω απο 500 και αν υπαρχει θεση και για ssd  ακομα καλυτερα αλλα οχι υποχρεωτικο και αναλυση οθονης προτιμω 1600χ900 η 1920χ1080 αλλα βολευομαι και με την συμβατικη 1366χ768 και απο μαρκες εχω αδυναμια σε τοσιμπα και ντελλ αλλα δεν εχω προβλημα και σε αλλη μαρκα απλα δεν θελω καθολου τουρμπο-χ μην μου προτεινετε απο μια προχειρη ματια ξεχωρισα αυτα πως σας φαινονται? http://www.skroutz.gr/s/2862374/Toshiba-Satellite-L875-12J-i5-3210M-4GB-750GB.html?from=recommendation  http://www.skroutz.gr/s/3216923/Dell-Inspiron-15R-5521-i7-3537U-8GB-1TB-Full-HD-1920x1080.html  http://www.skroutz.gr/s/2563176/Toshiba-Satellite-P855-33C-i7-3630QM-6GB-750GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα η γνωμη μου ειναι οτι αυτο το laptop ειναι by far το καλυτερο σε αυτη την κατηγορια:

http://www.mgmanager.gr/lenovo_ideapad_y500_i760qm156_fhd8gb1tb16gb_ssd2xgt650_2gb_sliwindows_8_560455/el/pid/12936/

Εχει τα παντα.Mπορει να εχει 200 ευρω πανω απο το ταβανι σου ,αλλα τα αξιζει και με το παραπανω,Αν ειναι να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις κατι ημιτελες καλυτερα να μην τα δωσεις καθολου ή να μαζεψεις λιγα ακομα και να τα ακουμπησεις για κατι που αξιζει πραγματικα.Και αυτο νομιζω πως τα αξιζει...

 

Edit:Αν το Dell που προτεινει ο φιλος παραπανω εχει θεση για 2ο σκληρο (ssd) τοτε χτυπα το dell,και αγορασε και εναν ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φενεται πολυ καλο οντως ειχα τσεκαρει και εγω αλλα δεν ξερω αν ειναι ειδικα για τετοια λεφτα δεν ειναι καλυτερα να τα δωσω για ντελ η τοσιμπα;δεν ειχα ποτε εμπειρια με λενοβο ουτε κανενας γνωστος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χτηπισεις το dell και παρεις και εναν SSD μιλαμε για ιδια λαπτοπ σχεδον σε ολα τα σημεια (εκτος απ το σημειο της καρτας γραφικων οπου το lenovo εχει 2 καρτες σε sli, κατι το οποιο δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο αναγκαιο) με το combo dell+ssd να βγαινει πιο φτηνοτερα απο το Lenovo.

 

Ειναι κριμα ομως να  παρεις  τοσο ακριβο λαπτοπ και να μην βαλεις ssd πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και αυτο με τον Haswell i7

http://www.amazon.de/N550JV-CN201H-Notebook-4700HQ-NVIDIA-silber/dp/B00D7E3PRG/ref=sr_1_4?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=computers&ie=UTF8&qid=1375544615&sr=1-4

Θα δωσεις λιγο παραπανω αλλα αξιζει και θα σε καλυψει απολυτα για μια 2ετια τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το acer η εταιρία είναι καλή;ξέΡέις αν βγάζουν προβλήματα η με το σέρβις τι γίνεται; Επίσης πόσο έχει αν αγοραστεί από Ελλάδα από κάποιο πλαίσιο κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα η Asus συγκαταλεγεται στις κορυφαιες εταιριες με ποιοτικα και αξιοπιστα προιοντα.

Αμα χρειαστεις service τους παιρνεις τηλ και μιλας στα ελληνικα με εκπροσωπο τους,μπορει να χρειαστεις να συμπλητωσεις μια φορμα αναφεροντας την περιπτωση σου,ερχονται στο σπιτι σου με κουριερ και παραλαμβανουν το μηχανημα σου το φτιαχνουν και στο φερνουν παλι στο σπιτι σου ολα αυτα δωρεαν.

Ολα τα προιοντα πανε στο εξωτερικο απ οπου και αν αγορασεις Asus ειτε απο Ελλαδα ειτε απο εξωτερικο.

Αναλυτικα στο site της Asus θα βρεις περισσοτερες πληροφοριες.

Κανε μια αναζητηση στο skroutz μηπως το φερνουν και εδω διοτι ειναι καινουργιο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και αυτο με τον Haswell i7

http://www.amazon.de/N550JV-CN201H-Notebook-4700HQ-NVIDIA-silber/dp/B00D7E3PRG/ref=sr_1_4?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=computers&ie=UTF8&qid=1375544615&sr=1-4

Θα δωσεις λιγο παραπανω αλλα αξιζει και θα σε καλυψει απολυτα για μια 2ετια τουλαχιστον.

 

φοβερο λαπτοπ...και σχεδιαστικα τουμπανο αλλα δεν ξερω αν παιρνει ssd..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο λαπτοπ...και σχεδιαστικα τουμπανο αλλα δεν ξερω αν παιρνει ssd..ναθ

ναι ενταξει δεν ειναι απαραιτητο για μενα αυτο εφοσον πληρει τα υπολοιπα καλο θα ηταν να παιρνει αλλα και να μην παιρνει δεν πειραζει

 

Κοιτα η Asus συγκαταλεγεται στις κορυφαιες εταιριες με ποιοτικα και αξιοπιστα προιοντα.

Αμα χρειαστεις service τους παιρνεις τηλ και μιλας στα ελληνικα με εκπροσωπο τους,μπορει να χρειαστεις να συμπλητωσεις μια φορμα αναφεροντας την περιπτωση σου,ερχονται στο σπιτι σου με κουριερ και παραλαμβανουν το μηχανημα σου το φτιαχνουν και στο φερνουν παλι στο σπιτι σου ολα αυτα δωρεαν.

Ολα τα προιοντα πανε στο εξωτερικο απ οπου και αν αγορασεις Asus ειτε απο Ελλαδα ειτε απο εξωτερικο.

Αναλυτικα στο site της Asus θα βρεις περισσοτερες πληροφοριες.

Κανε μια αναζητηση στο skroutz μηπως το φερνουν και εδω διοτι ειναι καινουργιο μοντελο.

ωραια ρωταω μην παρεξηγεις απλα περα απο τοσιμπα σονυ ντελλ και τουρμπο-χ δεν εχω αλλες προσωπικες εμπιρειες και δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οπως σου ειπα η Asus ειναι διεθνης καταξιωμενη εταιρια που παραγει απο καρτες γραφικων,μητρικες εως tablet/κινητα/laptop και οθονες.

Εγω την εχω παντα ψηλα στην εκτιμηση μου και για εναν επιπελον λογω οτι παρεχει και worldwide εγγυηση συν το οτι χρησιμοποιει κορυφαια premium υλικα και ομορφο ντιζαιν εξισου.

Εγω το συγκεκριμενο το χτυπαγα ανετα αν ηθελα τη χρηση που κανεις εσυ(αλλα παιχνιδια δεν παιζω ποτε μου και προτιμω 13.3 ιντσες οθονες δηλαδη ultrabook)

Οσον αφορα το δισκο λογικα θα φοραει 2,5αρι.αρα θα μπορεις να τον αλλαξεις με 2.5αρι sata 3 ssd

Τσεκαρε και εδω απο το site της Asus

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N550JV/#overview

Μπορεις να πας επισης στο support-download στο link που σου εστειλα στα δεξια της σελιδας και αφου επιλεξεις Windows 8 να κατεβασεις το manual στα ελληνικα εξισου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ καλό είσαι ευχαριστημένος;

είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής , εγώ έψαχνα 17αρι και η οθόνη του 7720 την θεωρώ εξαιρετική καθώς και το γεγονός ότι παίρνει 2 σκληρούς νομίζω θα σε καλύψει απόλυτα σε αυτά που ζητάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής , εγώ έψαχνα 17αρι και η οθόνη του 7720 την θεωρώ εξαιρετική καθώς και το γεγονός ότι παίρνει 2 σκληρούς νομίζω θα σε καλύψει απόλυτα σε αυτά που ζητάς

ωραια η 650μ που φοραει αντεχει παιχνιδακια του σημερα?εχεις δοκιμασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...