Προς το περιεχόμενο

Laptop + HD problem


proini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούστε πρόβλημα...

Έχω έναν φορητό και κάποιοα στιγμή αφού κόλησε τον έκλεισα απο το power(οχι reset) και τον ξαναάνοιξα. Και τι να δώ ? Κατα το post αφού αναγνώριζε το dvd ,τον δίσκο αντί για fujitsu το βλεπει ως huigutbi. Τέλος πάντων ένα άσχετο όνομα. Πάντα το ίδιο όμως. Το bios τον αναγνωρίζει σε μέγεθος και χαρακτηριστικά , παρόλλα αυτά δεν μπορείς να γράψεις τίποτα στο δίσκο. Κάνει κανονικά την εγγραφή αλλα με το πρώτο dir βλέπεις μόνο κανα 2 αρχεία. Command.com ως CodrmnaA.cus το ιο.sys ως κατι άλλο τρελλό και πάει λέγοντας. Το έχω κάνει format , fdisk , low level , ακόμα να αλλάξω το serial του. Τίποτα . Πάλι τα ίδια . Ο δίσκος δεν φταίει γιατί έχω άλλους 2 με ίδια αποτελέσματα. Κάτι πρέπει να παίζει με το hdd controller. Καμία ιδέα???? To Laptop είναι ενα Pico System ( Εγγλέζικο ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CACLS filename /T /E /C /G user:F

 

Eixa kai egw ena paromoio problima alla katafera na to kseperasw (en meri) me autin tin entolh...paikse ligo me tin entolh...

 

I entolh apo dos prompt se WinXP uparxei alla den eimai sigouros an uparxei kai se Win2000 i paliotera

 

H entolh antika8ista ta dikaiwmata tou ka8e xrhsth, eyxomai kapws na se boi8isei...tsekare to

 

Filika

Tasos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...