Προς το περιεχόμενο

Apple: Οι χρήστες του iOS 7 επί το έργον για βελτίωση της εφαρμογής χαρτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα χρόνο μετά το λανσάρισμα της εφαρμογής χαρτών της Apple στο iOS 6.0 το οποίο κατέληξε σε φιάσκο, η Apple ετοιμάζεται σε μια σημαντική αλλαγή της υπηρεσίας στο επερχόμενο iOS 7.Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα Apple Insider, κάθε χρήστης που θα εγκαταστήσει το iOS 7 τον προσεχή Σεπτέμβριο, θα ερωτηθεί για το αν θέλει να συμμετάσχει σε πρόγραμμα με τελικό σκοπό τη βελτίωση της εφαρμογής χαρτών. Για όσους συμφωνήσουν, η Apple θα συνδυάσει την οδό κατοικίας που έχουν δηλώσει στο λογαριασμό Apple ID, με τις συντεταγμένες GPS των διευθύνσεων που έχουν αποθηκεύσει στη λίστα των πιο συχνών τοποθεσιών.

 

Η εταιρεία αναφέρει ότι αυτές οι ενέργειες θα βοηθήσουν στην καλύτερη προσέγγιση της γεωγραφικής θέσης της διεύθυνσης που έχει δηλώσει ο χρήστης. Φυσικά η Apple επισημάνει ότι όλα τα στοιχεία που θα συλλέξει θα είναι ανώνυμα με τη διαδικασία να ξεκινά μόνο μετά από τη συναίνεση του χρήστη.

 

Τα στοιχεία αυτά σε συνδυασμό με κάποιες στοχευμένες προσλήψεις ειδικών στους χάρτες και κάποιες εξαγορές σχετικών εταιρειών, η εταιρεία ελπίζει ότι η εφαρμογή χαρτών στο iOS 7 θα αλλάξει την κακή φήμη που δημιούργησε με την έλευση της στο iOS 6.0 πέρσι.

 

Link.png Site: Apple Insider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χρυσοπληρωνεις τις δηθεν τελειες υπηρεσιες της Apple και για να δουλευουν να πρεπει να συναινεις σε ηλεκτρονικο φακελωμα...priceless.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50€ το λεπτό θέλω για την απασχόληση μου παρακαλω στο θέμα της χαρτογραφησης της γειτονιάς μου!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον το παλευουν. ολοι ετσι ξεκινανε, και η google οταν ξεκινησε τους χαρτες δεν ηταν αυτη που ειναι σημερα. βεβαια η apple επρεπε να δωσει τους χαρτες της προαιρετικα στο 6 και να τους ενσωματωσει στο λειτουργικο οταν ειναι ωριμοι, δλδ στο 7 ή 8. αλλλα η λογικη της σε οτι αφορα τις default εφαρμογες ειναι το σημειο αιμοραγιας του ios.

 

Sent from my iPhone using Insomnia .. γιατι μπορω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που λέει ότι πρέπει να πατήσεις "Allow" αλλιώς δεν δουλεύει η συσκευή;

 

Στο σημειο που ο αλλος πηγε να πεσει σε εναν γκρεμο γιατι οι πρωτοποριακοι χαρτες της Apple τον οδηγησανε στου διαολου τη μανα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τώρα έχει νόημα. Και μιας και δεν υπάρχει άλλη εφαρμογή για χάρτες είναι μονόδρομος, έχεις δίκιο.

 

Από την άλλη, άλλες εταιρείες απέκτησαν πολύ καλούς χάρτες γιατί έκαναν ακριβώς ό,τι ζητάει η Apple τώρα. Απλά δεν ρωτούσαν :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι οι "αλλοι" χρεωνανε 600 και βαλε ευρω τις συσκευες τους για να τους φτιαχνουν τσαμπα τις εφαρμογες οι χρηστες....και κατι ακομα μιας και βλεπω οτι θιγεσαι για την Apple.Οταν ειχαν βγαλει τους μουφα χαρτες τους τον πρωτο καιρο ειχαν κοψει τους Google maps που χρησιμοποιουσαν οι χρηστες της Apple μεχρι τοτε και τους επαναφερανε μετα απο αρκετο καιρο και υστερα απο το τρελο κραξιμο που φαγανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα φίλε μου, από την εμπάθεια θίγομαι. Κανείς δεν έκοψε τους Google Maps, τελείωσε το συμβόλαιό τους και δεν το ανανέωσαν. Και κανείς δεν επανέφερε τίποτα, απλά άργησε να βγάλει την εφαρμογή η Google. Για να μην πετάμε αερολογίες και υποθέσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα φίλε μου, από την εμπάθεια θίγομαι. Κανείς δεν έκοψε τους Google Maps, τελείωσε το συμβόλαιό τους και δεν το ανανέωσαν. Και κανείς δεν επανέφερε τίποτα, απλά άργησε να βγάλει την εφαρμογή η Google. Για να μην πετάμε αερολογίες και υποθέσεις.

 

 

Και εμενα με θιγει η αφελεια....εληξε το συμβολαιο και δεν το ανανεωσανε;Και ολως τυχαιως ταυτογχρονα κυκλοφορησανε τους δικους τους χαρτες ετσι;

 

Προφανως εμπαθεις ειναι και οι εκατονταδες χιλιαδες που τα χωσανε στην Apple....προφανως ανηκεις στη κλασσικη κατηγορια οτι πει η πολυαγαπημενη μου εταιρεια.Ετσι για να μην πεταμε αερολογιες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να στο κάνω πιο λιανά γιατί δεν φαίνεται να καταλαβαίνεις και πολλά... Δεν θέλησαν να το ανανεώσουν γιατί είναι ανταγωνίστρια εταιρεία. Οκ τώρα; Ελπίζω. Apple προϊόντα είχα πολλά στο παρελθόν και κανένα από το 2010. Όχι γιατί δεν μου αρέσουν πλέον, αλλά γιατί δεν μπορώ να τα αγοράσω πλέον.

 

Συνέχισε να αφαιρείς και κάτι από το προηγούμενο post σου. Σε αυτό έφυγε το "τον πρωτο καιρο ειχαν κοψει τους Google maps που χρησιμοποιουσαν οι χρηστες της Apple μεχρι τοτε και τους επαναφερανε μετα απο αρκετο καιρο και υστερα απο το τρελο κραξιμο που φαγανε."

 

Υ.Γ. Μάλλον hater είσαι εσύ και όχι εγώ fanboy. Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι όποιος έχει Apple προϊόντα είναι πρόβατο και θύμα, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να μην ξαφνιαζομαστε απο τετοιες κινησεις. η Google χρονια τωρα φακελωνει και χωρις να ρωταει πολλες φορες

 

 εχει καταδικαστει πολλες φορες ενω ακομα συνεχιζει να αλλοιωνει την πολιτικη απορρητου και να την τροποποιει κατα το συμφερον της. 

 

το μεμπτο στην περιπτωση της Apple δεν ειναι το φακελωμα. 

 

ειναι η λανσαρισμενη τελειοτητα που τελικα σε καθε περιπτωση καταρριπτεται σταθερα. 

 

σπαστε τα ταμπου μερικοι ( και γω μεσα). η απλοτητα ειναι αρετη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...