Προς το περιεχόμενο

geforce 740m καταλληλη θερμοκρασια


panira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

εχω την Source.png Πηγή: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html">nvidia geforce 740m στο λαπτοπ και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την αποδοση της.Θελω να μαθω πια  ειναι η μεγιστη θερμοκρασια λειτουργειας που μπορει να φτασει  προτου με ΄΄κρεμασει΄΄(π.χ. μπλε οθονη )

 

ρωταω επειδη διαβασα σε αλλα φορουμ και ειδα σε αλλες καρτες γραφικων μετα απο καποια θερμοκρασια που επιαναν υπερθερμενονταν και το pc εκανε restart

 

οι θερμοκρασιες τωρα ειναι φυσιολογικες αλλα ρωταω για καλο και για κακο

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οσα εχω διαβασει και απο προσωπικη εμπειρια με μια gt540 στο δικο μου λαπτοπ, θα ελεγα οτι δεν θα πρεπει μετα απο ζορισμα να ξεπερασει τους 75-80 βαθμους. Σε idle δεν εχεις προβλημα γιατι λογικα δουλευει η intergraded καρτα της cpu σου και η nvidia δεν λειτουργει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε idle δεν εχεις προβλημα γιατι λογικα δουλευει η intergraded καρτα της cpu σου και η nvidia δεν λειτουργει καθολου.

 

ετσι ακριβως ειναι .Μπορεις να το αλαξεις αυτο βεβαια αν και δεν υαρχει λογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη να μην ξεπερναει τους 75η γραφικων και ειμαι ενταξει

o cpu (i5-3317u) λεει πως εχει max. temperature 105C . Ισχυει αυτο? δηλαδη μεχρι να φτασει σε εκεινη την θερμοκρασια δε  εχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι για την καρτα γραφικων καπω εκει ειναι τα ορια των gt xxx m. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει ο i5 σου να φτασει στους 105 βαθμους...max 90 βαθμοι με εντονη πολυωρη χρηση το καλοκαιρι. Σε idle να περιμενεις 50-55 βαθμους. Αν διατηρεις καθαρο το laptop δεν προκειται να ξεπερασεις αυτα τα ορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...