Προς το περιεχόμενο

Xbox One: Game DVR και Skype μόνο για συνδρομητές Xbox Live Gold


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ποτέ δεν είπα ότι θα πληρώσω Gold Account. Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες μιλάω για το γεγονός ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις Skype άμα δεν πληρώνεις Gold Account, κάτι που είναι ανίκουστο αφού μπορείς να χρησημοποιήσεις το Skype ΔΩΡΕΑΝ από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου πεσουν τα μαλλια 

πραγματικα το εχετε χασει τελειος που λεει και ο κοντοπιδης ?

 

 

 

 

ειστε μαζοχες και θελετε να πληρωνετε υπηρεσιες που και στην χεστρα ειναι τζαμπα ?   η Μ$ ξυπνησε ενα πρωι , και ειπε " ας χρεωσουμε τα παντα" σε λιγο ακομα και τα updates θα μας βαζει να πληρωνουμε 

 

και απο ποτε το skype ΔΕΝ ειναι δωρεαν ? εχω μια χαρα τζαμπα μιλαω με 5-6 ατομα . δωρεαν ΔΕΝ ειναι αμα θελεις να κανεις κλησεις , το οποιο ειναι πληρος αποδεκτο , λογικο αλλα και πιο φτηνο αποτι οι κανονικες χρεωσεις σταθερου , ειδικα οταν μιλαμε για αλλες χωρες . 

 

Οσο για τις διαφημησεις , οπως ειπε ο παραπανω , adblock  (τζαμπα και αυτο φιλαρακι ε ) , τωρα πυο το μαθατε , καντε το install να μην κλαιγεστε για τις διαφημησεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το skype δεν μπορούσαν να το προσφέρουν δωρεάν χωρίς να χρειάζεται να αγοράσεις πακέτο;

 

Φυσικά και μπορούσαν αλλά δεν θέλουν! θέλουν το milking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το skype δεν μπορούσαν να το προσφέρουν δωρεάν χωρίς να χρειάζεται να αγοράσεις πακέτο;

Θελουν να αναβαθμισουν το κυρος μαλλον της gold συνδρομης,οπως κανουν οι εταιριες στα hybrid ftp mmo,κοβουν χαρακτηριστικα απο τους free χρηστες ωστε αυτοι που πληρωνουν συνδρομη καθε μηνα να νιωθουν καλυτερα με το πληρες πακετο!

Το adblock νομιζω οτι ολοι το εχουμε οποτε δεν τιθεται θεμα,εγω ομως αν θελω να παιξω το destiny στο xbox μου με τα τωρινα δεδομενα θα πρεπει να εχω gold,δεν συμφωνω αλλα ετσι ειναι,αμα δε μου αρεσει καθομαι στο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω ομως τωρα full υποστηριξη των εταιριων στις next-gen κονσολες.Μη ξεχναμε τα μυριαδες παιχνιδια που εχουν ανακοινωθει,το elder scrolls online(και για pc βεβαια) και πως υπαρχει τεραστιο περιθωριο για κερδος απο καθε ειδους συνδρομη.Εμενα μου αρεσει το best of both worlds,δηλαδη και κονσολες και pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορούσαν αλλά δεν θέλουν! θέλουν το milking!

 

Πως γινεται να υπαρχει milking, οταν το Skype ειναι διαθεσιμο δωρεαν σε ολες τις υπολοιπες πλατφορμες;

Η να το θεσω αλλιως: Ειλικρινα, υπαρχει καποιος που ηθελε να παρει Xbox για να εχει δωρεαν Skype?

Οπως ειπε και ο Kreator, ολες αυτες οι νεες υπηρεσιες που ανακοινωθηκαν, αποσκοπουν στο να ανεβασουν το κυρος του Gold Account.

Το οποιο στοιχιζει μονο $60 το χρονο. Οποτε μονο χαμενος δεν βγαινει ο τελικος καταναλωτης που θα πληρωσει για gold συνδρομη, ουτως η αλλως, για να παιξει online games.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πισι έχει διαφημίσεις έκτος και αν πληρώνεις!

Στα κινητά είναι φρυ γτ έχει αντιπάλους (kik, whatsapp, viber κλπ) οποτε δεν την παίρνει διαφορετικά.

Στο Xbox παίζει μπάλα μόνο του, και ειναι Μόνο στο Xbox. Σε καμία άλλη κονσόλα, και δεν έχει διαφημίσεις. Οποτε αν είσαι τύπος gold όπως ο αδερφός μου, σου προσθέτει αυτο το πλεονέκτημα, αν είσαι όπως εγώ, gold 3 μήνες, silver αλλους 2, τότε 2 μήνες θα μπαίνεις σκαιπ απο αλλου αν είσαι τόσο κάφρος που θες να μιλάς ενώ παίζεις GTA V.

Sent from my RM-846_eu_euro1_273

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα αν η ms αποφάσιζε να δώσει κάποια δωρεάν λεπτά ομιλιας σε όσους αγοράζουν  gold συνδρομή, θα είχε νόημα η ύπαρξη του skype στο gold πακέτο.  θα ήταν ένας ακόμα καλός λόγος για να το βάλεις. Τώρα με αφήνει παγερά αδιάφορο το να είναι στο πακέτο or not.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στο xbox πρεπει να το καταλαβαιτε μερικοι δεν ειναι στο Pc η στο κινητο που ειναι δωρεαν η υπηρεσια..Υποστηριζει 1080p βιντεοκληση και επισης δεν σε χρεωνει τιποτα παραπανω για να το χρησιμοποιησεις απλα περνεις την gold συνδρομη και ειναι μεσα στο πακετο οχι εξτρα λεφτα δεν σε υποχρεωνει κανεις να παρεις ετησια gold συνδρομη οπως επισης αν θες να μιλησεις  ενω πεζεις ταυτοχρονα υπαρχουν χιλιαδες λυσεις η ποιο απλη teamspeak στο Pc με bluetooth ακουστικο...μερικοι γκρινιαζετε ετσι αφου δεν προκειτε να παρετε ουτε xbox ουτε να χρησιμοποιησετε ποτε το skype...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...