Προς το περιεχόμενο

έχει ζέστη ???? ή εάμστε COOL


glxakias1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες εχω την MSI GTX 760 στο Crysis μου πήγε 61 βαθμούς , στο τέρμα ολα τα Seting, ειναι εντάξη η καρτούλα???



Καλησπέρα παίδες εχω την MSI GTX 760 στο Crysis μου πήγε 61 βαθμούς , στο τέρμα ολα τα Seting, ειναι εντάξη η καρτούλα???

συγνωμη "είμαστε" ήθελα να πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες εχω την MSI GTX 760 στο Crysis μου πήγε 61 βαθμούς , στο τέρμα ολα τα Seting, ειναι εντάξη η καρτούλα???

 

συγνωμη "είμαστε" ήθελα να πώ

 

Βασικά στους 61 είναι ψυγείο η κάρτα.

 

Μετά τους 85 μιλάμε και μετά τους 95 αρχίζει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έφτασε στους 83C στο Crysis 3 με όλα στα High -  X High .....  Έχουμε θέμα?? δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλα στο δωμάτιο είχα 30 βαθμούς και 3 ώρες gaming.

????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους 100+ πέφτει throttling συνήθως, εκτός και αν έχεις Kepler και έχει κάνει πατατιά η nV και τρως throttling από τους 70C..

 

Ανάλογα το chip είναι και τι κατανάλωση/θερμοκρασίες θέλει να διατηρεί (ή και τι αντέχει) ο κατασκευαστής με συγκεκριμένα συστήματα ψύξης.70 το kepler..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 690 πάντως στο Metro LL το πιο βαρύ παιχνίδι σήμερα χτυπάει 90-92 η μια και 85-87 η άλλη με όλα τα settings στο φούλ σε 1440p .  Δεν είδα κάποιο πρόβλημα.

Άρα οι 83 του ts σε 30 βαθμούς περιβάλλον και ύστερα από 3 ώρες παιχνιδιού μου φαίνονται Οκ. (Αλήθεια πως άντεξες ;)

 

Άσχετο, η πιο κρύα κάρτα που είχα, είναι μια Gigabyte gtx460 O/C που πήρα μεταχειρισμένη από ένα παιδί εδώ. Παραπάνω από 60-62 δεν πάει. Πολύ καλή υλοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...