Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση σχολικής χορωδίας


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Θέλει μια δασκάλα να ηχογραφήσει τη χορωδία του σχολείου, να τη γράψει σε cd και να τη μοιράσει στους μαθητές.

1) Τα δημοσιογραφικά http://www.apothema.gr/sony-icdbx1327-78799p

Μας κάνουν; Είναι μόνο για φωνή; Θα ακούγεται βαβούρα;

2) Υπάρχει κάποια συσκευή που να κάνει για τη δουλειά που θέλουμε; Προφανώς θέλω να αποφύγω φορητό υπολογιστή, μικρόφωνο κτλ κτλ

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το κινητό δοκιμάστε ηχογράφηση ;)

Τα δημοσιογραφικά νομίζω θέλουν πολύ κοντά στο στόμα για να ακούγεται καλά.

Επεξ/σία από cosmos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ίδιο σκηνικό με χορωδία, συγγενικό μου πρόσωπο ήθελε να κάνει αυτό που θέλει κ η φίλη σου.Μετά από δοκιμές με λαπτοπ και με κινητό ,το κινητό απέδωσε καλύτερα.Μην φανταστείς κάποιο ακριβό κινητό.Αν δεν έχει ηχογράφηση της φίλης σου..ας ζητήσει απο κάποιους απ την χορωδία να το γράψουν με τα δικά τους κινητά και της δίνουν το αρχείο μετά ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιν οτι: τα παλια δημοσιογραφικα κασετοφωνα ( :blink: ) ηχογραφουσαν καλυτερα απο τα ψηφιακα στυλ Olympus.
Κι αυτο γιατι τα ψηφιακα "σφαζανε" πολυ την ποιοτητα ηχογραφησης -καθως προοριζονταν βασικα για ομιλια μονο....
Παλιοτερα εχω δοκιμασει bootleg ηχογραφησεις συναυλιων και με τους 2 τροπους -> κασετες (!) παντα καλυτερες :blink: 
Δεν σου προτεινω να ηχογραφησεις @ κασετα -που αλλωστε θα επρεπε μετα να τη μετατρεψεις @ ψηφιακο αρχειο- 
ομως αν τελικα πας, σε ψηφιακο δημοσιογραφικο καταγραφεα, s.o.s.: τσεκαρε πρωτα ιδιοτητες ηχογραφησης του :shifty:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...