Προς το περιεχόμενο

Μαϊμού πληκτρολόγιο?


ronnie79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα χτες ένα πληκτρολόγιο από Ελληνικό e-shop.

 

Τους ρώτησα αν είναι γνήσιο και μου απάντησαν ΝΆΙ αλλά δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Έκανα παραγγελία 45€ μαζί με μεταφορικά, όσο ακριβώς και από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία.

 

Σήμερα που το έβαλα 1. Δεν δούλευε, άλλο κουμπί πατούσα αλλά έγραφε. Το δεξί βελάκι εγώ, έγραφε νούμερα αυτό.

 

Το 50% από τα κουμπιά είχαν πρόβλημα.

 

Και 2. Το πληκτρολόγιο θυμίζει καθαρή κινεζια, είδα ακριβώς ίδιο στο eBay με 15$!!!

 

 

 

Έχει αγοράσει κάποιος γνήσιο? Από ποιότητα ήταν ίδιο με το μαμισιο? Έγραφε κάπου επάνω η στο κουτί toshiba γιατί το δικό μου δεν έγραφε πουθενά.

 

Αύριο παίρνω τηλέφωνο να κανονίσω, είμαι πολύ εξοργισμένος με καταστήματα που αλλά διαφημίζουν και άλλα πουλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο παιδιά θα ενημερώσω αναλυτικά αφού θα έχω νέα από την επικοινωνία με το κατάστημα.

 

Τώρα δεν Θέλω να δώσω πληροφορίες η να κατηγορήσω πριν δω πως θα χειριστούν την υπόθεση.

 

Πάντως είμαι πολύ εξοργισμένος, έχω να την πατήσω με αγορά πολλά χρόνια.

 

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν από toshiba laptop του ήρθε κάποιο πληκτρολόγιο η εξάρτημα που να είχε κουτί και σφραγίδες της toshiba?

 

Φορτιστη που είχα αγοράσει toshiba είχε τα πάντα που καταλαβαινες ότι ήταν γνήσιο.

 

 

Δεν ξεγελιέμαι, είναι μαϊμού..... έκτος και στα ανταλακτικα έριξε τόσο την ποιότητα η toshiba που δεν παίζει.

 

Έχω φωτογραφίες, είναι καθαρή κινεζια. Το νικελ κάλυμμα γρατσουνισμενο, το καλώδιο - φύσα έχει διπλώσει στην κοληση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις

1.Μπορεις να μας κανεις Link το προιον αυτο απο την σελιδα του eshop ?

2.Αν το αγορασες καινουργιο οντως στην πρωτη φωτο φενεται αρκετα μεταχειρισμενο για ουτε μια μερα που το εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο toshiba το πληκτρολογιο θα ειχε 80ευρω++.. τα eshop δουλεύουν με παραεισαγωγη γιαυτό και δεν εχει ελληνικα. Αν θες ελληνικα, ή το ακριβοπληρωνεις απο το επισημο σερβις ή το αγοραζεις απο ebay.:)

 

Απο προσωπικη εμπειρια, παντα οταν αγοραζα πληκτρολογια για λαπτοπ απο ελλαδα, ηταν en only και ηταν καθαρα δικη μας επιλογη λογο κοστους.

 

Edit! Μήπως το αγόρασες απο laptop parts; γιατι εκει πουλάνε και μεταχειρισμενα αλλα το αναφερουν στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

MP-06873US-920

Ο παραπάνω κωδικός που αναγράφεται στο πληκτρολόγιο παραπέμπει σε κινέζικη εταιρία.

Το ερώτημα μου είναι βγάζει η toshiba πληκτρολόγιο η το παίρνουν από την ίδια εταιρία?

Σε έρευνα που έκανα όλα δείχνουν πως είναι από αυτά των 15$ , και στο YouTube που είδα αλλαγή γνήσιου ήταν κανονικά γυαλιστερό και όχι ματ σαν το δικό μου!

Το δικό μου με το καινούριο.

Της αντιπροσωπείας έχει ακριβώς την ίδια τιμή, τους πήρα τηλέφωνο!!!

Δεν με πειράζει που δεν έχει ελληνικά.
 

Επεξ/σία από ronnie79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί 1) θα ερχόταν σε 10 μέρες και 2) είπα να στηρίξω ένα κατάστημα του νομού μου.

Σε επικοινωνία που είχα μου είπε να το στείλω πίσω να το αντικαταστήσουν.

Λέγοντας τους πως δεν φαίνεται γνήσιο μου λέει είναι απλώς είναι άλλο χρώμα .


Το στέλνω πίσω και αν δεν στείλει γνήσιο θα έχουμε συνέχεια....

Επεξ/σία από ronnie79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά τα λεφτά επιστράφηκαν μετά από έντονη λογομαχία που είχαμε για το άν είναι γνήσιο, πως ορίζεται το γνήσιο, συμπεριφορά και πολλά άλλα.

 

Έκλεισα το τηλέφωνο και στάθηκα αρκετή ώρα να αναρωτιέμαι μήπως το παράκανα, μήπως εγώ ήμουν παράλογος και γενικά αισθανόμουν κάπως που ενώ πήγα να κάνω μια αγορά τελικά κατέληξα να τσακώνομαι μέσω τηλεφώνου για αστεία πράγματα... 

 

 

Δεν έγραψα περιμένοντας να έρθει το πληκτρολόγιο που παρήγγειλα από την toshiba hellas. 

 

Σήμερα το παρέλαβα, 46 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Ίδια τιμή που πλήρωσα και το άλλο.

 

-Όμως αυτό ήταν σε συσκευασία γνήσια της toshiba σφραγισμένο

-Είναι απο την ίδια εταιρία με το παλιό

-Είναι ακριβώς ίδιο στο χρώμα και σε ποιότητα

Και το σημαντικότερο, δουλεύει! 

 

 

Τώρα τι να πω? Απλά το αφήνω και προσέχω στις επόμενες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...