Προς το περιεχόμενο

Καρτες γραφικων συνδιασμοι


lepaterious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερωτηση μου ειναι η εξης!Υπαρχει μητρικη που να μπορω να βαλω 2 διαφορετικες καρτες γραφικων?

Θελω να εχω ενα set sli για games και ενα set sli quadro για 3dmax και maya..

Επισης στο τωρινο συστημα εχω την nvidia gtx570 αμα κουμπωσω την παλια gtx260 θα δουλεψουν μαζι?Υποστηριζει sli η μητρικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο σε όλα

δεν υπάρχει λόγος για 2 διαφορετικά sli, Οι quadro είναι κάρτες και καλά επαγγελματικές αλλα είναι βασισμένες σε gaming κάρτες και έχουν ελαχιστες έως και καθόλου διαφορες. Οι normal gaming κάρτες μια χαρά κάνουν και για 3D προγράμματα.

Sli με κάρτες με διαφορετικό chip δεν γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sli ναι πρεπει να βαλεις ιδιες,πχ 2x 760.Επισης θα πρεπει να κοιταξεις αν το τροφοδοτικο σου θα μπορει να αντεξει τις 2 καρτες.Τωρα 2titan για gaming δεν καταλαβαινω τι εννοεις αλλα αν τις χρησιμοποιεις σαν παραδειγμα ναι 2 titan λειτουργουν σε sli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω αυτο απλα θα ηθελα να ξερω αν γινετε ο συνδυασμος 2 διαφορετικων sli σε μια μητρικη αλλα πιστευω οτι 2 titan υπερκαλυπτουν την αναγκη και για 3d προγραμματα και για gaming...Απλα δεν ξερω αν ειναι εμπορικο "κολπο" της nvidia οτι οι quadro ειναι αποκλειστικα για 3d...η αν ειναι καλυτερες σε αυτο το κομματι..η 2 titan προσφερουν καλυτερες επιδοσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 titan κοστιζουν 2000ευρο...Μια 770 υπερκαλυπτει την αναγκη για gaming που κανει πολυ λιγοτερα και 2x760(250ευρο η καθεμια)αποδιδουν παραπανω απο μια titan.Σε single gpu πανω απο 770 ή 7970 ειναι too much για gaming τουλαχιστον.Τωρα προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω τι χρηση μπορει να κανεις που να χρειαστεις 2 titan αλλα για gaming ουτε με σφαιρες,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γενικα ρωταω παραδειγμα ηταν η titan απλα θα ηθελα να φτιαξω ενα Pc που να το εχω για χρονια γιατι το παλιο τα φτυνει σιγα σιγα και ετσι το ψαχνω και επειδη ειναι και πανω στο επαγγελμα μου το 3d θα ηθελα να εχω επιδοσεις και εκει.Ενταξει οχι τρελα πραγματα με 3d max απλα θα ηθελα να πηγαινει ρολοι το ολο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα λεφτα και φαντασου πχ για gaming τουλαχιστον η 780 αποδιδει 10-15% λιγοτερο απο μια titan και κοστιζει σχεδον τα μισα απο αυτην.Τωρα αν θελεις καρτα για 3d max που ανεφερες και την θες αμεσα ανοιξε ενα νεο topic στον τομεα νεα συστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ενταξει δεν το βιαζομαι...Οποτε καλη επιλογη αποτελουν και οι 760 σε ενα sli και στο μελλον αν θελω να αποδοσω καλυτερα βαζω ακομα 2 και κανω 4x760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming τουλαχιστον ισχυει για 2x760 οπως μπορεις να δεις και εδω http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,8.html,τωρα για 4x που αναφερεις και 3dmax ριξε γενικα μια ματια σε παρομοια site για benchmark με αυτο μιας και δεν γνωριζω κατι παραπανω http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...