Προς το περιεχόμενο

Media center απο παλιο pc


hdonoblepsias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μου εδωσε ενας φιλος ενα παλιο η/υ P4 στα 3,κατι με 1 gb ram και απλη vga. Εγω θελω να το συνδεσω με την τηλεοραση να βλεπω κανα stream εργακι, κανα youtube και κανα fb.

τωρα κανει πολυ θορυβο ο υπολογιστης. Υπαρχει καποιος τροπος να ελλατωσω το θορυβο? υπαρχουν ανεμιστηρακια πιο αθορυβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειτε οτι υπαρχουν ποιο αθορυβα μηπως ομως κανει θορυβο της cpu? ειναι η μαμισια ψυχτρα με τον ανεμιστηρα? 

 

μηπως το τροφοδοτικο? και μετα να κοιταξεις αν κανουν τα πλαινα του κουτιου και να μας πεις τι διαστασεις ειναι.. 

 

για να σε κατευθυνουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε γαμωτο και φοβαμαι να το ανοιξω. Ο φιλος αυτος ξερω ομως οτι το ειχε παρει φτιαχτο αλτεκ πριν απο 3 χρονια περιπου απο καρφουρ. Αυριο το μεσημερι που θα εχω λιγο χρονο θα προσπαθησω να το ανοιξω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι p4 στα 3κατι θα καιει περιπου 100κατι watt και θα ζεσταινεται πολυ, πχ 70κατι βαθμους στην καλυτερη, οποτε δεν μπορεις να κανεις και πολλα για να τον δροσισεις αρα και να χαμηλωσεις τις στροφες του ανεμηστηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαίνεται δεν εχει ανοιχτεί ποτε το pc οποτε άνοιξε το εσυ η καποιος που να ξέρεις και ρίξε ενα καθάρισμα απο σκόνες κτλπ τοσο στο κουτί οσο και στην ψύκτρα του επεξεργαστή γιατι μαλλον εχει στουμπώσει απο την σκόνη για αυτο και κανει θόρυβο , αλλιως αν ειναι η ψύκτρα πολύ παλια και κανει θόρυβο μπορείς να την αλλάξεις με καποια αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...