Προς το περιεχόμενο

απορια για windows 7 με στικακι usb


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα,  οταν βαζω ενα στικακι usb σε μια θυρα, ή εναν εξωτερικο σκληρο usb, οταν ειναι να κανω αποσυνδεση, λεει  μπωρειτε βγαλετε στην συσκευη με ασφαλεια, αλλα το λαμπακι τις συσκευης δουλευει ακομα,  και δεν νομιζω οτι σταματαει να περνει ρευμα,  σε αντιθεση με τα windows xp που κλεινουνε κανονικα ειναι καπιο bug των windows 7 αυτο;

 

 

και ολες οι θυρες μου πανε αργα, γιατι γινεται αυτο;  πεζει ρολο ο επεξεργαστης που εχω; (ιντελ core 2 quad 9400 2,66)    δεν ξερω αλλα πανε αργα, σε αλλον υπολογιστη που δοκιμασα τα στικακια πανε γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα,  οταν βαζω ενα στικακι usb σε μια θυρα, ή εναν εξωτερικο σκληρο usb, οταν ειναι να κανω αποσυνδεση, λεει  μπωρειτε βγαλετε στην συσκευη με ασφαλεια, αλλα το λαμπακι τις συσκευης δουλευει ακομα,  και δεν νομιζω οτι σταματαει να περνει ρευμα,  σε αντιθεση με τα windows xp που κλεινουνε κανονικα ειναι καπιο bug των windows 7 αυτο;

 

 

και ολες οι θυρες μου πανε αργα, γιατι γινεται αυτο;  πεζει ρολο ο επεξεργαστης που εχω; (ιντελ core 2 quad 9400 2,66)    δεν ξερω αλλα πανε αργα, σε αλλον υπολογιστη που δοκιμασα τα στικακια πανε γρηγορα

 

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει , μαλλον εξαρταται απο την φιλοσοφια της μητρικης και τους οδηγους της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα η μητρικη φταιει; δεν νομιζω, και αλλες μητρικες που δοκιμασα τα ειδια κανουνε (asous gigabyte foxconn)  μαλον φταινε τα windows 7 γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καπιο patch μηπως αν βαλω service pack 1 γινει δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα η μητρικη φταιει; δεν νομιζω, και αλλες μητρικες που δοκιμασα τα ειδια κανουνε (asous gigabyte foxconn)  μαλον φταινε τα windows 7 γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καπιο patch μηπως αν βαλω service pack 1 γινει δουλεια;

 

Χρησιμοποιω το ιδιο λειτουργικο με τις ιδιες ενημερωσεις σε 3 υπολογιστες και εχουν διαφορετικη

 

αντιμετωπιση στα usb στικακια.

 

Ακομα και στον ιδιο υπολογιστη σε αλλα στικακια με ασφαλη καταργηση το λαμπακι σταματαει ενω σε αλλα

 

οχι. Το update για τα στικακια το εχω στο λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να ειναι θεμμα μητρικης, αλλα και παλι ενω λεει μπωρειται να αφερεσεται με ασφαλεια την συσκευη σας, νομιζεις οτι το ρευμα κλινει;  εγω πιστευω πως οχι, γιατι στο στικακι μενει ανοιχτο το λαμπακι, και στον δισκο ο οποιος τον ακουω να γυριζει και να μην σταματαει, αρα ειναι καποιο bug των windows  ή ακομα καλυτερα ασυμβατοτητα στην μητρικη σε αυτο το κομματι για τις θυρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που κανει το safely remove εινια να σταματαει εντελώς την αναγνωση και εγραφή απο και προς το στικάκι ώστε να αποφευχθεί απώλεια δεδομένων κατα την αφαίρεση του... το ότι έχει ρευμα το στικάκι δεν παιζει κανενα απολύτως ρόλο για την υγεια του κατά την αφαίρεση του... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα στα 7 εξωτερικοι σκληροι και στικακια οταν τα εκανα safely remove τα λαμπακια ηταν αναμενα ενω στα 8 που εχω τωρα σβηνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...