Προς το περιεχόμενο

Επιλογή mouse για gaming


redarmada

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θελω μια βοηθεια για επιλογη mouse για gaming οπως αναφερω και στον τιτλο.
επειδη το εψαξα λιγο ειμαι αναμεσα στα εξης : cyborg rat9 , logitech g700s και razer naga epic.
ποιο προτεινετε;

υγ:δεν με ενδιαφερει πιο εχει περισσοτερες macroεντολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε η διαφορα σε χρηματα rat9 με razer ειναι πολυ μικρη με το logitech πεφτω ακομα πιο πολυ σε τιμη αλλα μαξιμουμ μεχρι 120 ευρω δινω δηλαδη οσο κανουν πανω κατω razer και rat. τωρα εαν αξιζει πιο πολυ το logitech πχ ακομα καλητερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το razer naga epic είναι αρκετά καλό και βολεύει απίστευτα σε παιχνίδια όπως dota2 λόγο των κουμπιών στο πλάι. Είχα βάλει όλα τα ιτεμς και μερικά smart/self-cast σε skills

 

Αν μπορείς να διαθέσεις τόσα χρήματα για ένα ποντίκι αγόρασε το είναι απίστευτο    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα googlara και τα δυο. Προσωπικά μόνο από τον σχεδιασμό τους έμενα δεν θα με βόλευαν στο χέρι. Αλλα αυτό δεν εχει να κάνει με το πόσο καλό είναι ένα ποντίκι αν θες ένα ΚΑΛΟ και οικονομικό ποντίκι θα σου πρωτινά το logitech g400 το χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος μπορώ να πω με βολεύει περισσότερο και από το naga αν εξαιρέσεις φυσικά τα πλαϊνά κουμπιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kmkz καλη επιλογη το g400 αλλα προτιμω ενα απο αυτα που ανεφερα.στην ουσια πιο πολυ κλεινω προς rat9 και g700s το naga μου φαινεται πιο πολυ """εφε""" χρωματα led σχεδια κτλπ δεν με συγκινει ουτε σαν εμφανιση (γι αυτο το εβαλα και τελευταιο σαν επιλογη) μπορει να ειναι το καλητερο ποντικι αλλα δεν...οποτε η rat η g700s.

@φιλε chris το rat9 εχει charge and play;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Steelseries sensei το εχεις ακουσει ποτε ? Τα Public εχουν ενα φοβερο πακετο Steelseries Frost blue λεγετε και εχει μεσα τα steelseries sensei , siberia v2 frost blue edition , mousepad qck . Για 145 ευρω ειναι πολυ καλα αμα σκεφτεις οτι μονο το headset κανει 125 !



Επισης G700s φοβερο ! Ειναι λιγο μεγαλο σαν ποντικι αλλα καλο . Τα ρατ εχουν προβληματα πανε δες revirews στο amazon και θα καταλαβεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει,αλλα εχει 2 μπαταριες οταν παιζεις με την μια η αλλη ταυτοχρονα φορτιζει οποτε εχεις παντα μπαταρια...

εγω φιλε venum δεν εχω κανενα προβλημα κ εδω που τα λεμε πιστευω πως ειναι θεμα τυχης σε ο,τι αγοραζεις για το αν σου βγει καλο η οχι κ μιλαμε απο ποντικι μεχρι αυτοκινητο B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό και του προτείνουμε logitech ώστε να μην υπάρχει σχεδόν καθόλου ο παράγοντας της τύχης και σε περίπτωση στραβής να του το αντικαταστήσουν άμεσα και όχι να μπλέκει με το κάθε μαγαζί που θα τον ζαλίζει 

 

επίσης στο g700s όπως και στο g700 αν σου μείνει η μπαταρία του βάζεις το καλώδιο και γίνεται ενσύρματο, αν θες βγάζεις και τελείως τη κεραία (και τη μπαταρία αν θες να μειώσεις και το βάρος) , παύει να λειτουργεί άλλωστε μόλις μπει καλώδιο

 

και βασικά αυτό είναι ένα ακόμα σημαντικό θετικό του συγκεκριμένου ποντικιού , ότι σε "σοβαρό" gaming αν θες μπορεί να γίνει πλήρως ενσύρματο και να μην έχει τα αρνητικά που έχουν τα ασύρματα ποντίκια και σε υπόλοιπη χρήση μπορεί να είναι ασύρματο και να έχει την ευκολία  ενός ασύρματου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας μαλλον προς g700s θα παω συμφερει και καλητερα στην τιμη και οπως ειπατε η logitech εχει και μια καλη υποστηριξη εδω.και εκτος απο αυτο πιστευω πως ειναι αρκετα καλο ποντικι για gaming.

@VENUM αδερφε σε ευχαριστω για την αναρτηση της προσφορας πολυ καλη αλλα δεν με ενδιαφερει! για το λογο οτι headset εχω οπως και mousepad!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...