Προς το περιεχόμενο

Η HTC έτοιμη για "Αλλαγή" με τον Robert Downey Jr.


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα smartphones της HTC αν και δεν στερούνται τεχνικών δυνατοτήτων και κορυφαίου σχεδιασμού, εντούτοις δεν έχουν καταφέρει να αποτελέσουν best sellers, με το marketing να παίζει σημαντικό ρόλο σ' αυτό.Όπως είχε διαφανεί και με παλαιότερες δηλώσεις του προέδρου της HTC, η προσπάθεια της εταιρείας για πιο έντονη προώθηση των προιόντων της ήταν θέμα χρόνου αφήνοντας στην άκρη το παλιό σλόγκαν, το "Quietly Brilliant". Στη διαφημιστική καμπάνια με τίτλο "Change" η οποία ξεκινά επίσημα από τις 15 Αυγούστου, η HTC αναμένεται να επισημάνει τα σημεία που τη διαφοροποιούν από τον ανταγωνισμό και ειδικότερα από τη Samsung.

 

Το κεντρικό πρόσωπο αυτής της καμπάνιας είναι ο γνωστός ηθοποιός Robert Downey Jr. πρωταγωνιστής αρκετών κινηματογραφικών επιτυχιών όπως το Iron Man, και ο οποίος έχει υπογράψει συμβόλαιο 2 ετών με την HTC.

 

Τα πρώτα διαφημιστικά μηνύματα δε θα αναφέρουν κάποιο συγκεκριμένο προιόν της εταιρείας όπως το επιτυχημένο HTC One, αλλά θα αποτελούν μικρά σκετσάκια. Κατά την πάροδο του χρόνου θα γίνει αναφορά πιο συγκεκριμένα σε προιόντα ενώ αντίστοιχα η παρουσία της HTC στα social media θα είναι η μεγαλύτερη της εταιρείας, με τον Robert Downey Jr. να αναλαμβάνει τη θέση του Creative Director.

 

Ένα πρώτο teaser video 15 δευτερολέπτων μπορείτε να παρακολουθήσετε παρακάτω, ενώ η πλήρης δίλεπτη διαφήμιση θα κυκλοφορήσει στις 15 Αυγούστου.

 

 

 

Link.png Site: TheVerge
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο.ο Robert Downey Jr. έχει HTC one και πρέπει να το πάρω και εγώ επειδή το είδα να το έχει αυτος....ωραία διαφήμισή....σιιιιγουρα με έπεισε :D

 

Δεν είναι ακριβώς αυτό ο Creative Director αλλά παρόλα αυτά αν δεν έπεισε εσένα σίγουρα έπεισε αρκετούς! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει ΜΑΚΡΙΑ απο HTC αν θέλετε το καλό σας! Στην αντιπροσωπεία μόνο για αλλαγή digitizer σε ενα HD2 μου ζητήσαν 450 ευρώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει ΜΑΚΡΙΑ απο HTC αν θέλετε το καλό σας! Στην αντιπροσωπεία μόνο για αλλαγή digitizer σε ενα HD2 μου ζητήσαν 450 ευρώ!!!

να μαντέψω στην ελληνική αντιπροσωπεία αν ναι μην συνεχίζεις εχω παρόμοιες εμπειρίες από οτιδήποτε έχει σχέση με ελληνικές αντιπροσωπίες ..... αν σου το είπαν κάπου έξω το συζητάμε

 

φαντάσου τελευταία δυο χρόνια μόνο από amazon αγοράζω καθαρά και μόνο να αποφύγω την ελλαδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όπως και να έχει ΜΑΚΡΙΑ απο HTC αν θέλετε το καλό σας! Στην αντιπροσωπεία μόνο για αλλαγή digitizer σε ενα HD2 μου ζητήσαν 450 ευρώ!!!

ναι λες και οι υπόλοιπες θα ζήταγαν λιγότερα εκτός εγγύησης...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μαντέψω στην ελληνική αντιπροσωπεία αν ναι μην συνεχίζεις εχω παρόμοιες εμπειρίες από οτιδήποτε έχει σχέση με ελληνικές αντιπροσωπίες ..... αν σου το είπαν κάπου έξω το συζητάμε

 

φαντάσου τελευταία δυο χρόνια μόνο από amazon αγοράζω καθαρά και μόνο να αποφύγω την ελλαδα

και μιλάμε για ενα ανταλλακτικό κόστους το πολύ 20 ευρώ. Απίστευτη απάτη... Μου φαίνεται και εγώ πλέον θα απευθύνομαι μόνο στις original αντιπροσωπίες στο εξωτερικό. Πάντως στις επισκευές Η/Υ, πχ laptop, τέτοιο πανηγυρι δέν γίνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θα ήταν ξέρω γω ναβγαίνει απο τη στολή του ironman και να βγάζει το κινητό απο την τσέπη.Η marvel όμως θα θέλει τα άντερά της για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...