Προς το περιεχόμενο

προβλημα με speedex


nomisteraki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν

 

για να μην τα πολυλογω

 

ηταν να παραλαβω το περασμενο σαββατο ενα σημαντικο φακελο απο επαρχιακη πολη ο οποιος μεσα περιειχε αυθεντικα εγγραφα απο εφορια και τεβε για να προβω σε τερματισμο στο τεβε. τα εγγραφα αυτα ηταν πολυ σημαντικα για να τα παρω παλευα 4 μηνες

 

το θεμα ειναι οτι ενω τα παρεδωσαν σε γραφειο της speedex αυτοι καταφεραν να τα χασουν με αποτελεσμα μεχρι τωρα να μη τα εχω λαβει και αυτοι να τα ψαχνουν απο την δευτερα χωρις να εχω καποια ουσιαστικη ενημερωση. Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι θα με ενημερωσουν την παρασκευη.. το ιδιο μου ελεγαν και οταν επαιρνα τηλ καθημερνα να ρωτησω αν υπαρχει καποια ενημερωση καινουρια

 

επειδη υπαρχει πιθανοτητα να μη τα βρουν ποτε τα τσακαλια της speedex

θα ηθελα να μαθω

ΕΑΝ και ΠΩΣ μπορω να κινηθω νομικα εναντιων τους για το χασιμο των αυθεντικων εγγραφων, την ταλαιπωρια και το αγχος που εχω υποστει μεχρι τωρα αλλα και για αυτη που θα υποστω για να τα ξαναβγαλω μιας και τα χαρτια βγαινουν μονο απο λαμια και εγω ειμαι αθηνα..

 

ελεος δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η speedex τετοια προβληματα?Ποτέ!!

Εμενα 4 φορες μου εστειλαν με speedex και της 4 δε τα πηρα στην ωρα μου τα δεματα,2 φορες ειχε και τροφιμα μεσα και παραλιγο να χαλασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ειχαν "χασει" και τα βρηκαν αλλα καθυστερησαν;

 

δε ξερω εγω πρωτη φορα την χρησιμοποιησα και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ. ξεφτιλικι μεγαλο και οι ενημερωσεις της και το ολο συνολο λειτουργιας της.

 

εγω επισης περιμενα σημαντικα εγγραφα τα οποια και ειχαν δηλωθει στην αποστολη και ειχαν επισημανση "αμεσης παραδοσης"

 

δλδ μιλαμε για ξεφτιλικια

 

επειδη θα το κυνηγησω σιγουρα τι θεμα θελω να ξερω κατα ποσο μπορω και τι δικαιωματα εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μία φορά έχω χρησιμοποιήσει speedex και τα νεύρα μου έσπασαν τόσο πολύ που ήθελα να σκοτώσω άνθρωπο. Μιλάω για καθυστέρηση όχι πάρα πολύ μεγάλη αλλά δεν σήκωναν τα τηλέφωνα, όταν πέρασα από εκεί το κατάστημα ήταν κλειστό ενώ θα έπρεπε να ήταν ανοιχτό, ενώ είχαν πάρει το δέμα ΔΕΝ είχαν κάνει την παράδωση ενώ στα κεντρικά δεν σήκωναν το τηλέφωνο.

 

Είχα κατηγορήσει το συγκεκριμένο υποκατάστημα για αυτό το χάλι που δούλευαν μία γριά και ένας τρόμπας(ζώα και οι δύο) αλλά ίσως δεν είναι μόνο αυτό.

 

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει εταιρεία κούριερ που να μην υπάρχουν παράπονα για αυτήν από τουλάχιστον λίγα άτομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το κυνηγησεις.
Πληρωσες για ΤΑΧΥ-μεταφορα και καθυστερησαν. Και μονο σε αυτο να πατησεις και να τους κανεις βουκινο στην ΕΕΤΤ και θα δικαιωθεις.

Επισης το νομικο τμημα της εταιριας, ειναι γτπ (απο προσωπικη εμπειρια στο λεω αυτο).

Και την επομενη φορα, προτιμησε τα ελτα πορτα-πορτα ή απλα το φθηνοτερο.

Οπως σωστα ειπαν και πιο πανω, ολες οι εταιριες εχουν τα κατα τοπους προβληματα αλλα η speedex το εχει παρακανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω δεν εχει να κναει αν ειναι χαλια η speedex σαν εταρια αλλα τα κατα τοπους γραφεια εδω Καστορια με συμφωνια χρεωνουν στον πατερα μου 3 ευρω+ΦΠΑ ειναι οι πιο φθηνοι αλλα πρεπει να ειναι και επαγγελματιες. μια φορα μονο δεν μου φερανε δεμα γιατι δεν το θεωρησαν σημαντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Η speedex ειναι οι μεγαλυτεροι απατεωνες των courier

καθυστερουν τις παραδοσεις και οταν τους παιρνεις τηλεφωνο λενε το ιδιο ποιημα συνεχως..υπηρξε μια καθηστερηση,το μηχανακι χαλασε,επεσε χαλαζι και χιλιες δυο αρλουμπες

Αυτο που ξερω ειναι πως κρατανε πολλες μερες τις αντικαταβολες και δεν τις παραδιδουν στους πωλητες απειλωντας πως αν αποχωρεισουν σαν πελατες τους

θα χασουν τα χρηματα τους

Αγανακτησα να περιμενω παραδοση παραγγελιας που εκανα (τουλαχιστον πεντε φορες) και να ακουω το ιδιο σεναριο.

Σας προτεινω να διαλεγεται πωλητες που συνεργαζονται με αλλες εταιριες Courier

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με speedex εγω δεν εχω κανενα θεμα παντως.

ontopic. Πως ξερουμε οτι οντως μεσα ειχε σημαντικα εγγραφα για να κινηθεις και νομικα κιολας? (Δεν λεω οτι δεν ειχε, πως θα το αποδειξεις ειναι το θεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα ελτα παρά speedex. Σε έχουν να περιμένεις σπίτι κανα 3 ωρο και παραλβανεις από το κατάστημα τους. ( 2 φορές έτσι έγινε σε εμένα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, gpz750zxa είπε

Η speedex ειναι οι μεγαλυτεροι απατεωνες των courier

καθυστερουν τις παραδοσεις και οταν τους παιρνεις τηλεφωνο λενε το ιδιο ποιημα συνεχως..υπηρξε μια καθηστερηση,το μηχανακι χαλασε,επεσε χαλαζι και χιλιες δυο αρλουμπες

Αυτο που ξερω ειναι πως κρατανε πολλες μερες τις αντικαταβολες και δεν τις παραδιδουν στους πωλητες απειλωντας πως αν αποχωρεισουν σαν πελατες τους

θα χασουν τα χρηματα τους

Αγανακτησα να περιμενω παραδοση παραγγελιας που εκανα (τουλαχιστον πεντε φορες) και να ακουω το ιδιο σεναριο.

Σας προτεινω να διαλεγεται πωλητες που συνεργαζονται με αλλες εταιριες Courier

Όποιος μπει στον κόπο να διαβάσει κριτικές για τη speedex όλης της Ελλάδας απο το google, θα καταλάβει περι τίνος πρόκειται.

Εγω ειχα την "τύχη" να παραγγείλω απο ενα eshop που έστελνε μόνο με αυτούς.

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gpz750zxa είπε

Η speedex ειναι οι μεγαλυτεροι απατεωνες των courier

καθυστερουν τις παραδοσεις και οταν τους παιρνεις τηλεφωνο λενε το ιδιο ποιημα συνεχως..υπηρξε μια καθηστερηση,το μηχανακι χαλασε,επεσε χαλαζι και χιλιες δυο αρλουμπες

Αυτο που ξερω ειναι πως κρατανε πολλες μερες τις αντικαταβολες και δεν τις παραδιδουν στους πωλητες απειλωντας πως αν αποχωρεισουν σαν πελατες τους

θα χασουν τα χρηματα τους

Αγανακτησα να περιμενω παραδοση παραγγελιας που εκανα (τουλαχιστον πεντε φορες) και να ακουω το ιδιο σεναριο.

Σας προτεινω να διαλεγεται πωλητες που συνεργαζονται με αλλες εταιριες Courier

δεν περίμενες άλλους 2μιση μήνες να κλείναμε 5ετία από το τελευταίο ποστ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...