Προς το περιεχόμενο

έχω άνχος για την πάστα


glxakias1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεία σε όλους , πήρα μία καινούρια ψύκρτα και θέλω να την περάσω αλλα έχω άγχος , δεν ξέρω πόσο πάστα να βάλω και πώς βασικά τι να κάνω  ( Χ - γραμμή - κουκίδα - άπλωμα (με τι να το κάνω) ) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια παστα πηρες φιλε μου?η καλυτερη μεθοδος για μενα ειναι μια κουκκιδα σαν το μπιζελι η λιγο πιο μικρο(δες την φωτο)στην μεση της cpu και με το βιδωμα της ψυχτρας θα απλωσει η παστα μια χαρα.

post-226136-0-02280200-1376818523_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για εμένα άπλωμα με τηλεκάρτα όχι όμως μέχρι την ακρη - κόψη του επεξεργαστή αφήνοντας ελαχιστο παραπάνω στην μέση,το στρώμα πρέπει να είναι το λιγότερο δυνατόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψύχτρα δεν έχει πάστα πάνω?

Σωστός ο φίλος!

Αλλά μπορεί η ψήκτρα να συνοδεύεται με σωληνάρι και να εννοεί αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

χαχα δε λες τπτ  :-D

στο καπάκι πήγα & σε γιορτή το βράδυ και το κάψαμε οπότε φαίνονται να συμπτώματα στα ποστ  :ph34r:

 

 

 

 

Αυτό εννοούσε τελικά. Η ψήκτρα έρχεται με coolermaster πάστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι απο τις καλυτερες ψυκτρες στην τιμη αυτη... Βαλε εναν κοκο ρυζιου στην μεση της cpu οπως προηπαν... Μην ξεχασεις να καθαρισεις την παλια παστα με οοινοπνευμα και καθαρο πανι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθάρισε τα υπολοίματα της πάστας απο επεξεργαστή και την ψύκτρα και ανάλογα το μοντέλο σου ακολούθησε τις οδηγίες εδώ http://www.arcticsilver.com/methods.html , παντως και αυτο με την κουκίδα στην μέση να κανεις ειναι μια χαρά εγώ παντως βάζω μια ευθεία γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει φιχ παστα και δεν γνοριζεις να βαλεις αυτη που πιρες καλητερα να αφισει να τον σκουπισεις απλα και προσεχτικα απο τιν παλια και να τι βαλεις οπος ειναι αν ομος θες να βαλεις αυτη που πιρες γιατι σιγουρα ειναι καλητερι απο την φιχ που εχει ψιχτρα καθαρισε τιν ψιχτρα καλα η και με ασετον να φυγη εντελος και μετα βαλε μια κοθκιδιτσα απο αυτη που αγορασες στο καθαρο επεξεργαστη απλα το ασετον χρισιμοπισετο μονο στιν ψιχτρα και οχι στον επεξεργαστη απλα με ενα χαρτη και θα εισαι ετιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει φιχ παστα και δεν γνοριζεις να βαλεις αυτη που πιρες καλητερα να αφισει να τον σκουπισεις απλα και προσεχτικα απο τιν παλια και να τι βαλεις οπος ειναι αν ομος θες να βαλεις αυτη που πιρες γιατι σιγουρα ειναι καλητερι απο την φιχ που εχει ψιχτρα καθαρισε τιν ψιχτρα καλα η και με ασετον να φυγη εντελος και μετα βαλε μια κοθκιδιτσα απο αυτη που αγορασες στο καθαρο επεξεργαστη απλα το ασετον χρισιμοπισετο μονο στιν ψιχτρα και οχι στον επεξεργαστη απλα με ενα χαρτη και θα εισαι ετιμος.

 

Εγώ έχω gps, δε χρειάζομαι χάρτη.

 

εγώ πήγα χθες σε ένα εστιατόριο και είχε κατηγορία πάστες από κάτω είχε μακαρονάδες όμως :/

 

On topic, μην αγχώνεσαι :)

 

Η καλύτερη συμβουλή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμενα αυτό με την κουκιδα στην μέση δεν μου άρεσε καθόλου!

 

ο επεξεργαστής θέλει περισσότερη, και απλομα απαλά με το δάχτυλο.

δεν πειράζει αμα λεροσουμε λιγο!

 

βέβαια έχει σχέση πωσ πατάει και η ψυκτρα επανω.

 

η δίκη μου πχ δεν πατάει ολόκληρη αλλά μόνο οι σωλήνες χαλκού που έχει, είναι λίγο ποιο εξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...