Προς το περιεχόμενο

Nvidia Control Panel ρυθμισεις.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα custom ρυθμισεις στο league of legends, και τα επελεξα ολα το μεγιστο. Το παιχνιδι επαιζε με 58-60 fps, ενω εχω το συστημα της υπογραφης μου..

 

Οταν το εχω στο let decide the program, παιζει με 200+

 

Τι συμβαινει; Οι ρυθμισεις στο very high μεσα απο το παιχνιδι, δεν αρκουν για να εχουμε το βελτιστο γραφικων ενος παιχνιδιου;

 

Στις global ρυθμισεις, το control panel, εχει μερικες στο off, οπως :

 

trible buffering, trilinear optimization και καποια ακομη..

 

Και ερωτω, γιατι να τα εχει off, απο τη στιγμη που εχω την gtx770;

 

Κατι μου διαφευγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ρυθμιση που σου δειχνει τι frames βγαζεις στο Lol ειναι η επιλογη στα setting για τα frames Να βαλεις Benchmark,και παλι βεβαια διαφορα δεν προκειται να δεις σε σχεση με τα 60 frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δινεις μεγαλη σημασια στα settings μεσω του nvidia control. Ανεβασε γραφικα κτλπ και σιγουρεψου οτι απο τα video settings εχεις απενεργοποιημενο το wait for vertical Sync γιατι αυτο σου βαζει φραγμο στα 60 fps. Με την καρτα που εχεις χτυπας ανετα 150 fps σε full γραφικα. Good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κερδιζεις κατι....ετσι και αλλιως το nvidia παιρνει τις πληροφοριες απο το game και τις παρουσιαζει ποιο απλουστευμενες για αυτους που δεν ειναι εμπειροι. Οτι θες απο αλλαγες γραφικων θα ελεγα να το κανεις απο το εκαστοτε παιχνιδι..οσο για το lol οπως ειπα σιγουρεψου οτι ειναι κλειστο το wait for vertical sync. Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...