Προς το περιεχόμενο

Είμαι εντάξει;;


Coooq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλά ... για ΟΤΕ.

Αφενός πρέπει να βρίσκεσαι κοντά στο ΑΚ αφετέρου σου έχει βάλει χαμηλό (για τον ΟΤΕ) snr.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 24άρα σύνδεση ote...τα στατιστικά είναι  :

ADSL State Up    

Bandwide Down/Up(kbps) 18192 kbps / 1023 kbps    

SNR Margin Down/Up(db) 7.8 dB / 9.0 dB    

δεν μας γραφεις το attenuation αλλα γενικα ναι πολυ καλα εισαι για να παιζεις 18192

 

Πολύ καλά ... για ΟΤΕ.

Αφενός πρέπει να βρίσκεσαι κοντά στο ΑΚ αφετέρου σου έχει β'αλεο χαμηλό (για τον ΟΤΕ) snr.

μαλλον κανονικα Margin 9 εχει απλα μπορει οταν πηρε τα στατιστικα το Margin να ειχε κανει μια μικρη βουτια.ο οτε δεν θυμαμαι να εχω δει να δινει κατω απο 9.αλλα εχω δει καποιο να εχει σηκωσει παλι φωτο με λιγοτερο snr>γινονται αυτα.να βλεπεις και snr 3:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downstream Upstream      SNR Margin:

9.0 dB 9.3 dB      Line Attenuation:

5.9 dB 3.2 dB      Data Rate:

17617 kbps 1016 kbps

Πως είναι τα δικά μου;

πολυ καλα παιζεις αλλα θα μπορουσε και καλυτερα η γραμμη σου.θα μπορουσε να επαιζε και κανα 20αρι Mbit αφου δεν εισαι ουτε χιλιομετρο απο τον οτε.και vdsl θα επαιζε ακομα.αν πιανουν τα χερια σου δοκιμασε σκετο το ρουτερ στην κεντρικη πριζα χωρις τηλεφωνα κτλ η ακομα καλυτερα αν ξερεις στον κατανεμητη να δεις ποσο συγχρονιζεις και εκει.επισης αν εχεις και αλλο ρουτρ δοκιμασε και με αλλο για το τυπικο μηπως δεις αλλα νουμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl δεν υπάρχει εδώ που είμαι...θα δοκιμάσω να παίξω με σκέτο το ρούτερ...

παραξενο να μην υπαρχει vdsl απο το αστικο κεντρο.δεν μιλαω απο το καφαο(Kv) αλλα απο το αστικο κεντρο αφου εισαι κοντα στον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως απο τα αστικα κεντρα υπαρχει vdsl.απλα μπορει ο οτε να μην εχει ακομα.με τα ιδια λεφτα βεβαια που δινεις στον οτε ισως επαιρνες vdsl σε αλλο παροχο but ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ρωτησεις γιατι πρεπει να δεις σε ποιο αστικο κεντρο ανηκεις.κω εχω ερθει και κοντα στο λιμανι ειναι ενα κτιριο του οτε.αν παιρνεις απο εκει ολο και καποιος θα εχει σιγουρα.αν εισαι τωρα σε αλλο σημειο στην κω δεν ξερω θα σε γελασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε χωριό μακριά από το λιμάνι...κοντά μου νομίζω υπάρχει ένα κτήριο για το δίκτυο αλλά δεν είμαι σίγουρος...στην σελίδα διαθεσιμότητας παντός λέει πως δεν είναι διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε χωριό μακριά από το λιμάνι...κοντά μου νομίζω υπάρχει ένα κτήριο για το δίκτυο αλλά δεν είμαι σίγουρος...στην σελίδα διαθεσιμότητας παντός λέει πως δεν είναι διαθέσιμο

αν παιζε εναλλακτικος εκει που εισαι λογικα θα εχει και vdsl ειτε ειναι σε αστικο κεντρο ειτε σε cabin.αν αποφαισισεις παντα να πας σε vdsl .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω σε χωριό μακριά από το λιμάνι...κοντά μου νομίζω υπάρχει ένα κτήριο για το δίκτυο αλλά δεν είμαι σίγουρος...στην σελίδα διαθεσιμότητας παντός λέει πως δεν είναι διαθέσιμο

 

Αφού ο wizard του ΟΤΕ σου λέει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl στον αριθμό τηλεφώνου σου, μην ψάχνεις περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι δεν δινει βεβαια ο οτε δεν σημαινει οτι δεν δινει καποιος εναλλακτικος αν αποφασισει να αφησει τον οτε.



για vdsl απο το αστικο κεντρο μιλαμε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...