Προς το περιεχόμενο

Οι καταναλωτές προτιμούν τα παιχνίδια στα smartphones από τις φορητές παιχνιδοκονσόλες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα που σου ειπα ειναι κανονικα παιχνιδια με μια χαρα πλοκη.

Επισης πολλα γνωστα παιχνιδια εχουν γινει port σε κινητα πχ chrono trigger, final fanstasy κλπ αυτο κατι λεει 

φυσικά λέει ότι ότι το games στην κονσόλα είναι τόσο καλά,που θα προσπαθήσουν να φτάσουν τα smartphone τις κονσόλες φυσικά παίρνοντας τα παιχνίδια τους!αλλά δεν έχει λογική αυτό που γίνεται τώρα,ο καθένας έχει μια γνώμη και δεν υπάρχει περίπτωση να του την αλλάξει κάνεις,όσα επιχειρήματα κι αν έχει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα που σου ειπα ειναι κανονικα παιχνιδια με μια χαρα πλοκη.

Επισης πολλα γνωστα παιχνιδια εχουν γινει port σε κινητα πχ chrono trigger, final fanstasy κλπ αυτο κατι λεει 

 

ξεχασες τα κορυφεα ρε μεγαλε,

gta vice city και gta 3 (και ενα ακομη fighterακι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει γνωστό είναι αυτό. Αλλά είναι ο μισός λόγος για τις κακές πωλήσεις του vita και του 3DS. Ο άλλος μισός είναι οτι το vita δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο και το 3DS υποτίθεται οτι προσφέρει το 3D αλλά είναι κουραστικό και τρώει πάρα πολύ μπαταρία. Ενα βήμα μπρος, δυο πίσω δηλαδή.

Όπως και να έχει όπως εξαφανίστηκαν τα mp3 players, GPS, PDA, dumb phones (σύντομα), έτσι θα εξαφανιστούν και οι φορητές παιχνιδοκονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά λέει ότι ότι το games στην κονσόλα είναι τόσο καλά,που θα προσπαθήσουν να φτάσουν τα smartphone τις κονσόλες φυσικά παίρνοντας τα παιχνίδια τους!αλλά δεν έχει λογική αυτό που γίνεται τώρα,ο καθένας έχει μια γνώμη και δεν υπάρχει περίπτωση να του την αλλάξει κάνεις,όσα επιχειρήματα κι αν έχει! :)

Και παιχνιδια απο τα κινητα εκαναν το αντιθετο το angrybirds βγηκε σχεδον παντου και το fruit ninja σε ΧΒΟΧ.

Κοιτα μπορεις να με καταφερεις να αλλαξω γνωμη αλλα θελει επιχειρηματα, εχω νομιζω οτι μπορεις να παιξεις αρκετα παιχνιδια σε smartphone ανετα τωρα αυτο με την οθονη ειναι θεμα "προπονησης" στην αρχη και εγω σαν κουλος ημουν τωρα ομως ειμαι σε αρκετα καλο επιπεδο μπορει αργοτερα να παρω και ενα ειδικο pad και θα ειμαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να τις επηρεάσει?? Αλλού παίζουν μπάλα αυτές, εδω δεν τις επηρέασε το PC.

 

οι πωλησεις στην desktop πλατφορμα εχουν επηρεαστει απο την mobile.

οσο αφορα τις κονσολες, δες αυτα τα slides, ειναι διαφωτιστικα και συμφωνουν με τις τωρινες προβλεψεις αναλυτων του χωρου:

 

http://www.slideshare.net/bcousins/weapons-of-mass-disruption-creating-the-drowning-19554735

http://www.slideshare.net/bcousins/when-the-consoles-die-what-comes-next

 

Δε συγκρίνονται τα παιχνίδια των κονσολών με των κινητών.

 

Προς το παρον, ομως.

Στα επομενα 5 χρονια, θα δουμε θεαματικες αλλαγες σε ολες τις εκφανσεις της videogame βιομηχανιας.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τις αλλαγές που θα δούμε

 

Ενα παιχνίδι που κάνει 1 έως 5 ευρώ δε γίνεται να έχει την ίδια ποιότητα με ένα που κάνει 30+

 

Εύκολη και γρήγορη αρπαχτή είναι η σαβούρα των mobile, όμως το κοινό του παραδοσιακού gaming δεν έχει πάψει να υπάρχει ούτε πρόκειται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλασσικη ακυρη ερευνα πανω στο gaming,Αν και τα ψυγεια μπορουσαν να παιξουν games θα ηταν πρωτα στη προτιμηση.Επισης αλλο ποιοτητα και αλλο ποσοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παιχνιδια απο τα κινητα εκαναν το αντιθετο το angrybirds βγηκε σχεδον παντου και το fruit ninja σε ΧΒΟΧ.

Κοιτα μπορεις να με καταφερεις να αλλαξω γνωμη αλλα θελει επιχειρηματα, εχω νομιζω οτι μπορεις να παιξεις αρκετα παιχνιδια σε smartphone ανετα τωρα αυτο με την οθονη ειναι θεμα "προπονησης" στην αρχη και εγω σαν κουλος ημουν τωρα ομως ειμαι σε αρκετα καλο επιπεδο μπορει αργοτερα να παρω και ενα ειδικο pad και θα ειμαι οκ

Τσιμπα archos gamepad ή αυτο που ευγαλε η nvidia [αναλογα το budget]

Αλλη εμπιρια να παιζεις τα games με κουμπια αντι για την οθονη. Ασε που δεν εχει αυτα τα milisecond delay οταν κανεις map τα κουμπια στην οθονη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια απορια εχω. Απο ΠΑΝΤΑ δεν συνεβαινε αυτο? Πιο πολλοι πεζανε φιδακι στα ΝΟΚΙΑ 20ετιας τους παρα στο PSP / gameboy, καθως εξορισμου, κινητα εχουν ολοι, κονσολες μονο οποιος θελει να πεξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασες τα κορυφεα ρε μεγαλε,

gta vice city και gta 3 (και ενα ακομη fighterακι)

 

 

Πλακα πλακα το GTA 3 παιζει καλυτερα στο κινητο μου παρα στο pc 

To μονο που μενει ειναι κινητο με προτζεκτορα (υπαρχει) και ενα game pad και τελειώσαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα το GTA 3 παιζει καλυτερα στο κινητο μου παρα στο pc

To μονο που μενει ειναι κινητο με προτζεκτορα (υπαρχει) και ενα game pad και τελειώσαμε

Υπάρχουν συσκευές με hdmi και το gta συγκεκριμένα υποστηρίζει και χειριστήριο με Bluetooth

 

Παρόλα αυτά καλύτερα από υπολογιστή δεν είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεταί το ίδιο με το android, τα παιχνιδια στα κινητα είναι πιο φτηνα και πιο ευκολα να προγραμματιστουν σε σχέση με τα handheld (οπότε βγαίνουν σε τεράστιες ποσότητες), το μεγαλύτερο μέρος των καταναλωτών δεν παρατηρεί διαφορα, οποτε προτιμά την φτηνή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το real racing 3 το εχεις παιξει ή ετσι το λες?

προφανως σε χειρισμο δεν ειναι σαν το GT σε κονσολα, αλλα σιγουρα εχει καλυτερα γραφικα απο το GT σε ps2

 

οσο για το αν ειναι ευκολο ή οχι, κλεινεις ολα τα βοηθηματα τα οποια ειναι default ενεργοποιημενα οπως λες (παρεπιπτοντως και στο GT ειναι ενεργοποιημενα απο την αρχη, θα πρεπει αυτο να σημαινει κατι?)

 

φυσικα οποιος παιζει αυτο το παιχνιδι με το γυροσκοπιο κουνωντας το κινητο περα-δωθε δεν θα πετυχει ποτε κατι αξιολογο. ευτυχως το συστημα αφης με το εικονικο τιμονι λειτουργει τοσο ΤΕΛΕΙΑ που μπορεις να ξακριζεις στην ακρη της πιστας με ακριβεια εκατοστου.

 

για τα fps games θα συμφωνησω, κι εγω ποτε δεν μπορεσα να τα παιξω σε smartphone

Δεν Συγκρινοντε αυτα τα 2 games, το τι μελετη εχει πεσει για το simulation στο GT Δεν θα πεσει για κανενα f2p η παιχνιδι των max 5 ευρω.Στις κονσολες,pc βγαινουν αριστουργιματα τα οποια πολλοι λενε οτι  ειναι (η θα ειναι στο μελλον) ανωτερα απο ταινιες(last of us πχ) το κινητο ειναι να παιξεις καποιο game στην σταση για το λεωφορειο,Ασε που αμα παιζεις real racing σε 10  λεπτα το κινητο τηγανιζει αυγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω με ποια λογική συγκρίνουμε την αγορα smartphones με φορητες παιχνιδομηχανές. Λογικό όταν κάποιος αγοράζει smartphone να κατεβάσει και κάποια παιχνιδακια με περνάει την ώρα του στην στάση του λεωφορείου. Αυτός όμως δεν ειναι και αυτοδικαίως πιθανώς αγοραστής παιχνιδομηχανής. Αντιθέτως ο κάτοχος παιχνιδομηχανής ειναι συνειδοποιημενος ότι ψάχνει μια συσκευή φτιαγμένη για καλά και ποιοτικά παιχνίδια. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα, πάντα οι εξειδικευμένες συσκευές ειναι καλύτερες απο τις πολλά σε ενα και συμφερεί´. Σαν να λέμε γιατί έχουν πέσει οι πωλήσεις σε φωτογραφικές μηχανές, αλλα τα smartphones πουλάνε σαν κουλούρια. (Ελπίζω να μην εμφανιστεί κανένας τώρα που θα υποστηρίξει ότι το κινητό του βγάζει καλύτερες φωτό απο μια φωτογραφική μηχανή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...