Προς το περιεχόμενο

Επιλογη μητρικης και επεξεργαστη


FPapados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, θελω να φτιαξω ενα καινουργιο συστημα και επειδη εχω λιγο καιρο να ασχοληθω θελω να ρωτησω ποια ειναι καλυτερη επιλογη ενας 3770κ με asrock z77 oc formula η ενας 4670κ με

MSI Z87-G45 Gaming

 

.

για gaming χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εχει καλυτερη αποδοση ο 3770?δεν ξερω τιποτα για τους haswell και απο την στιγμη που ειναι καλυτερη επιλογη στα ιδια χρηματα γιατι οχι?δεν με πειραζει το παλιο εφοσον δεν μου δινει κατι το καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει καλυτερη αποδοση ο 3770?δεν ξερω τιποτα για τους haswell και απο την στιγμη που ειναι καλυτερη επιλογη στα ιδια χρηματα γιατι οχι?δεν με πειραζει το παλιο εφοσον δεν μου δινει κατι το καινουργιο.

 

Και αμα σε 6 μηνες 1 χρονο σου χαλασει η μητρικη τι θα γινει? Θα μου πεις θα έχω εγγύηση ... ελα μου ντε ομως που μεχρι τοτε η θα σου προσφέρουν κανενα τιποτενιο Η61 Mobo διοτι πολυ απλα δεν θα υπαρχει και δεν θα κατασκευάζεται αλλο η θα σου δώσουν πιστωτικο και θα αναγκαστεις να πας σε καινουργια πλατφορμα.....

 

 

Αξιζουν το ρισκο , λιγο καλύτερες επιδοσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι αν θελω φιλε μ να βρω p67  chipset  δεν βρισκω τωρα κιολας.μετα ειναι και η εγγυηση οπως ειπες.

οι επιδοσεις νομιζω οτι ειναι κατι παραπανω απο λιγες και επισης νομιζω οτι θα κρατησει παραπανω απο τον 4670.ολα αυτα στα λεω διστακτικα.

 

και εαν χρειαστει να αλλαξω τοτε την αλλαζω την πλατφορμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βρες μου μητρικη για s1156 η s1366. To Η67 είναι 1155 για αυτο βρίσκεις ακόμη και πάλι με τα χίλια ζόρια. Σε ενα χρόνο απο τώρα τα Ζ77 θα τα κυνηγας με το δίκανο

 

Οσο για τις επίδοσεις .. Ειδικά σε gaming είναι ίδιες μην σου πω ο 4670 είναι λίγο πιο πάνω.

 

Το ΗΤ του 3770 που του δίνει τις επιπλέον επιδόσεις δεν αξιοποιείται απο τα παιχνίδια και ούτε πρόκειται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν υπάρχουν τοσο μεγάλες διαφορές ώστε να παω σε 3770. Οκ τοτε προχωράω σε z87.καποια βοηθεια σχετικα με την επιλογη μητρικης και μνημων μπορείτε να μ δώσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παραλαμβάνω απο e-shop αύριο 4770k και asus z87 deluxe, μνήμη kingston 2133Μhz xmp predator dual. Πιστεύω θα είναι αρκετα δυνατό για gaming για αρκετά μεγάλο διάστημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παραλαμβάνω απο e-shop αύριο 4770k και asus z87 deluxe, μνήμη kingston 2133Μhz xmp predator dual. Πιστεύω θα είναι αρκετα δυνατό για gaming για αρκετά μεγάλο διάστημα....

 

 

To gaming εξαρτάται απο την καρτα που εχεις !! Και 4670Κ να ειχες παρει το ιδιο με τον 4770Κ θα ήταν στα παιχνιδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κι εγω θα παρω αυτον τον επεξεργαστη  τον 4670  ή να παρω καλυτερα τον 4670Κ  παντος απο overclocking δεν ξερω τιποτα, οποτε να πατω τον απλο;  εχει διαφορες  με τον Κ;    για μητρικη σιγουρα θα παρω την asous H87-plus  νομιζω ειναι καλη επιλογη το θεμμα ειναι οτι επαθα αυτο που λεει και το παιδι απο πανω, δηλαδη με χαλασε η 775 δεν ειχανε αλλη και με κοψανε πιστοτικο, ευτηχως ειχα μια μητρικη αλλα ειναι οτι να ναι (foxconn g41)  δεν εχω θεση ουτε για τους οδηγους των cd οποτε αυτη η συνθεση επεξεργαστη-μητρικης ειναι καλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...