Προς το περιεχόμενο

Αρχεία που δημιουργούνται μόνα τους…


podaskos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο υπολογιστής μου έχει windows XP sp2 κι εδώ και έναν μήνα έχω πρόβλημα αποθηκευτικού χώρου, αφού κάποιο πρόγραμμα φροντίζει να «κλέβει χώρο και να αυξάνει τα δεδομένα στον φάκελο: Η/Υ\Documents & sittings\p***(user)\application data\app_name_non_string\logs. Στον φάκελο αυτό δημιουργούνται αρχεία htm που έχουν όνομα του τύπου ημερομηνία_κωδικος_conversion service  ή helper servise….

 

Κάθε μέρα διαγράφω τα αρχεία αυτά για να ανακτήσω τον χαμένο χώρο αλλά όπως καταλαβαίνεται δεν είναι αυτή η σωστή λύση...

 

Μήπως γνωρίζετε τι είναι τα αρχεία αυτά και πως μπορώ να σταματήσω την δημιουργία τους;      

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι κακόβουλο μου μυρίζει εδώ πέρα... κατεβάζεις avast, malwarebytes και ccleaner για αρχή. Μετά μπαίνεις σε safe mode και ελέγχεις από τον πίνακα ελέγχου ένα ένα τα προγράμματά σου και οτιδήποτε άγνωστο/περίεργο το κάνεις απεγκατάσταση. Μετά κάνεις πλήρη έλεγχο και με τα τρία προγράμματα (πάλι σε safe mode). Για κάνε αυτά για αρχή και πες μας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οτι antivirus, antispyware και firewall να βαλεις δεν παιζει ρολο, απο τη στιγμη που ισχυει αυτο

Ο υπολογιστής μου έχει windows XP sp2

Υπαρχει σοβαρος λογος που δεν εχεις παει στο SP3 και τα τελευταια updates των XP?

Εαν οχι, θα προτεινα να ξεκινησεις απο εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και έχεις εγκατεστημένο το PDF Architect; Με λίγο ψάξιμο, βρήκα αυτό.

Εγώ χρησιμοποιώ το pdf architect συστηματικά και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες το λινκ; Ο τύπος λέει πως αντιμετώπισε το πρόβλημα για τον εξής λόγο: όταν εγκαθιστούσε το πρόγραμμα, είχε συνδεδεμένο ένα στικάκι σαν drive Μ:. Με αποσυνδεδεμένο το στικάκι, του παρουσίασε το πρόβλημα με το log, ψάχνει για άγνωστο λόγο το path και δεν το βρίσκει. Επανεγκατάσταση χωρίς συνδεδεμένο εξωτερικό αποθηκευτικό μέσο και όλα καλά...

 

Βασικά, εάν γουγλάρουμε τον όρο app_name_non_string, θα βρούμε πολλές αναφορές για το PDF architect.

 

Δεν λέω ότι είναι σίγουρα αυτό αλλά ας ρίξει μια ματιά, δεν έχει να χάσει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες το λινκ; Ο τύπος λέει πως αντιμετώπισε το πρόβλημα για τον εξής λόγο: όταν εγκαθιστούσε το πρόγραμμα, είχε συνδεδεμένο ένα στικάκι σαν drive Μ:. Με αποσυνδεδεμένο το στικάκι, του παρουσίασε το πρόβλημα με το log, ψάχνει για άγνωστο λόγο το path και δεν το βρίσκει. Επανεγκατάσταση χωρίς συνδεδεμένο εξωτερικό αποθηκευτικό μέσο και όλα καλά...

 

Βασικά, εάν γουγλάρουμε τον όρο app_name_non_string, θα βρούμε πολλές αναφορές για το PDF architect.

 

Δεν λέω ότι είναι σίγουρα αυτό αλλά ας ρίξει μια ματιά, δεν έχει να χάσει τίποτα...

Μα δεν είπα τίποτα, απλά ότι δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα... το ότι έχουν πολλοί πρόβλημα, δε σημαίναι ότι και όλοι πρέπει να έχουν θέμα με το pdf architect... logic :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα τίποτα, απλά ότι δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα... το ότι έχουν πολλοί πρόβλημα, δε σημαίναι ότι και όλοι πρέπει να έχουν θέμα με το pdf architect... logic :)

 

Δεν λέω ότι είναι σίγουρα αυτό αλλά ας ρίξει μια ματιά, δεν έχει να χάσει τίποτα...

 

Άρα συμφωνούμε :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...