Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
costas90

netbook lenovo ideapad s10-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το netbook lenovo ideapad s10-2 και ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες. 

το άνοιξα όλο για να δω μήπως είχε ξεραθεί η παστα, αλλά είδα ότι δεν είχε καθόλου.

Είχε κατι άλλο σαν σιλικόνη ήταν κολλημένο πανω στην ψύκτρα.

Ξέρει κανείς αν γίνεται να το αφαιρέσω αυτό και να βάλω πάστα και αν θα έχω ετσι καλύτερα αποτελέσματα;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς κοίτα μόνο να εφάπτεται σωστά κ μήπως είναι καλύτερο κάποιο θερμαγωγημο pad.

Επίσης κοίταξε καλά το φουρφουρι μήπως εσωτερικά εχει κανένα παπλωματακι απο ίνες κ σκόνη που δεν φαίνεται.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι μπορείς κοίτα μόνο να εφάπτεται σωστά κ μήπως είναι καλύτερο κάποιο θερμαγωγημο pad.

Επίσης κοίταξε καλά το φουρφουρι μήπως εσωτερικά εχει κανένα παπλωματακι απο ίνες κ σκόνη που δεν φαίνεται.

Από σκόνη δεν έχει τίποτα γιατί το καθάρισα όταν το άνοιξα. Στην αρχή δεν ανέβαζε τόσο υψηλή θερμοκρασία, σε λίγο δεν θα μπορώ να ακουμπήσω το πληκτρολόγιο. Αν αντικαταστήσω το thermal pad που έχει με κάποιο καλύτερης ποιότητας θα γίνει δουλειά;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για τσεκαρε μηπως καποιο προγραμμα σου ανεβαζει πολυ και μονιμα  την χρηση της cpu

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Από σκόνη δεν έχει τίποτα γιατί το καθάρισα όταν το άνοιξα. Στην αρχή δεν ανέβαζε τόσο υψηλή θερμοκρασία, σε λίγο δεν θα μπορώ να ακουμπήσω το πληκτρολόγιο. Αν αντικαταστήσω το thermal pad που έχει με κάποιο καλύτερης ποιότητας θα γίνει δουλειά;

Ναι αμέ γιατί να μην γίνει ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μπα δεν νομίζω να είναι από πρόγραμμα γιατί και μετά απο format το ίδιο είναι. Η μόνη αλλαγή από την αρχή είναι ότι έχω βάλει τα windows 8. 

@MoviemakerGr ξέρεις που μπορώ να βρω τέτοια thermal pads και πως ξεχωρίζω ποια είναι καλής ποιότητας;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.