Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη 3 αρχεια απο το ενα και τη ρθυμιση του config απο το αλλο ετσι; Νομιζω το ειχα κανει αυτο και δεν ειδα μεγαλη διαφορα...Αν μπορεις ανεβασε τις ρυθμισεις του config πως πρεπει να ειναι για 4πυρινο μην κανω εκει καποιο λαθος...

Δοκιμασα αυτο και παιζει κανονικα http://nbaspot.com/viewtopic.php?f=35&t=35945

 

Δουλευει αλλα εχει τρελο lag ομως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή με ψήσατε με αυτά που λέτε αποφάσισα να ασχοληθώ και εγώ με το game μιας και ειμαι fan του αθλήματος. Επειδή όμως έχω τα controllers από το ps3 και τα πέρασα στο pc για να μην αγοράσω gamepad καινούριο θα ήθελα, αν είναι δυνατό, όποιος παίζει το game σε ps3 να μου στείλει κανα screenshot με τα control settings γιατί θέλουνε όλα manual configuration. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά γίνεται να έχει ο καθένας το δικο του button configuration σε δυο χειριστήρια; Για κάποιο λόγο όταν αλλάζω τα κουμπιά στο πρώτο χειριστήριο αλλάζουν και στο δεύτερο. Πολύ σπαστικό, το οποίο αντιμετώπισα και στο 2k13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα παιδια!

Θα ηθελα την αποψη σας στο θεμα που ανοιξα για αναβαθμιση του pc μου για το NBA 2K14.

http://www.insomnia.gr/topic/505503-socket-775-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-cpu-%CE%AE-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-socket/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!!

 

Έβαλα το nba 14 από τον θείο και ενώ όλα παίζουν κομπλέ αντιμετωπίζω κάποια θέματα με κολλήματα στην οθόνη ενώ παίζω. 

Σαν να μην αρκεί το pc για το παιχνίδι! 

Έχω έναν i5 3470,μια μητρική της asrock h77m και kingston hyperx beast 8gb (2χ4) ram ddr3 στα 1866mhz.

Κάρτα γραφικών έχω την Sapphire ATI Radeon 7870 2GB DDR5. Έχω περάσει τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών.

Έχουν άλλοι το ίδιο πρόβλημα? Δεν θα έπρεπε να τρέχει "νερό" το παιχνίδι?

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!!

 

Έβαλα το nba 14 από τον θείο και ενώ όλα παίζουν κομπλέ αντιμετωπίζω κάποια θέματα με κολλήματα στην οθόνη ενώ παίζω. 

Σαν να μην αρκεί το pc για το παιχνίδι! 

Έχω έναν i5 3470,μια μητρική της asrock h77m και kingston hyperx beast 8gb (2χ4) ram ddr3 στα 1866mhz.

Κάρτα γραφικών έχω την Sapphire ATI Radeon 7870 2GB DDR5. Έχω περάσει τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών.

Έχουν άλλοι το ίδιο πρόβλημα? Δεν θα έπρεπε να τρέχει "νερό" το παιχνίδι?

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Εγώ με χειρότερη κάρτα (6850 1GB) το τρέχω νερό ... εννοείς οτι σου ρίχνει τα fps όταν παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με χειρότερη κάρτα (6850 1GB) το τρέχω νερό ... εννοείς οτι σου ρίχνει τα fps όταν παίζεις?

 

φαντασου οτι βγαζω το vsync γιατι μου κανει σπασιματα, μετά κατεβαζω το anti-alising σε 2x και την ποιότητα του σε 0. Ενώ ανεβαίνουν τα fps στα 55 και δειχνει να τρεχει καλά, σε γρηγορες εναλλαγες κάνει κολλήματα. Θεωρούσα οτι με το pc μου θα έπρεπε να τα είχα όλα στο full και να παίζει νερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντασου οτι βγαζω το vsync γιατι μου κανει σπασιματα, μετά κατεβαζω το anti-alising σε 2x και την ποιότητα του σε 0. Ενώ ανεβαίνουν τα fps στα 55 και δειχνει να τρεχει καλά, σε γρηγορες εναλλαγες κάνει κολλήματα. Θεωρούσα οτι με το pc μου θα έπρεπε να τα είχα όλα στο full και να παίζει νερό!

 

Με τη σειρα κανε τα παρακατω:

- Ανοιξε το αρχειο config.cfg και βαλε το flip queue to render frames ahead sto 3 αντι για το 2 που υπαρχει εκει.

- Στο ιδιο αρχειο βαλε τα logical threads ολα στο 4. Δηλαδη 4,4,4,4

- Κατεβασε το Radeon Pro, βαλε εκει 16xAF, HBAO και v-sync στο always on ή στο dynamic. Αν θες να βαλεις ΑΑ βαλε το απο το Radeon Pro και ΟΧΙ μεσα απο το παιχνιδι.

- Ετοιμος. Τωρα τρεχει νερακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρα κανε τα παρακατω:

- Ανοιξε το αρχειο config.cfg και βαλε το flip queue to render frames ahead sto 3 αντι για το 2 που υπαρχει εκει.

- Στο ιδιο αρχειο βαλε τα logical threads ολα στο 4. Δηλαδη 4,4,4,4

- Κατεβασε το Radeon Pro, βαλε εκει 16xAF, HBAO και v-sync στο always on ή στο dynamic. Αν θες να βαλεις ΑΑ βαλε το απο το Radeon Pro και ΟΧΙ μεσα απο το παιχνιδι.

- Ετοιμος. Τωρα τρεχει νερακι.

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω μόλις γυρίσω σπίτι να δω αποτελέσματα και θα σου πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω μόλις γυρίσω σπίτι να δω αποτελέσματα και θα σου πω!

 

Φίλε σου παραθετω το config και πες μου σε παρακαλω αν πρεπει να αλλαξω κατι αλλο!

post-109598-0-03124000-1383992736_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οποιος ενδιαφερεται για το nba 2k14 το πουλαω, δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το game απλα ηταν δωρο και μου αρεσε,γιατι γουσταρω αλλα παιχνιδια, το κουτι του ανοιξε εδω και μια εβδομαδα ,η τιμη του ειναι στα 18 ευρω ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ οποιος ενδιαφερεται να μου στειλει ενα email:[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...