Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 7 (2013) Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μενα υπαρχει μεγαλη παραπληροφορηση.παντου λενε οτι ειναι gorilla glass για πολλα devices..Γενικα μονο την σελιδα της corning εμπιστευομαι.

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list

Πες μας αν το tablet της asus που εχεις ειναι μεσα σε αυτα..

Γενικα:

Corning gorilla glass:scratch free ,αλλα ευκολο να σπασει σε μια πτωση.

Corning fit glass:ευκολο να γρατζουνιστει αλλα αντοχη σε πτωσεις κλπ

Εδω εχουν φαγωθει ολοι που εχουν το noteII οτι ειναι gorila glass2 (ειμαι κατοχος) και οταν τους λες οτι αυτο δεν αναγραφεται πουθενα ουτε απο την cornning ουτε απο την sammy πανε να σε βγαλουν τρελο....ειναι γνωστο κυριως για μας τους ελληνες οτι οταν εχουμε κατι ειναι παντα το καλυτερο και πιστευουμε οτι μας βολευει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουν φαγωθει ολοι που εχουν το noteII οτι ειναι gorila glass2 (ειμαι κατοχος) και οταν τους λες οτι αυτο δεν αναγραφεται πουθενα ουτε απο την cornning ουτε απο την sammy πανε να σε βγαλουν τρελο....ειναι γνωστο κυριως για μας τους ελληνες οτι οταν εχουμε κατι ειναι παντα το καλυτερο και πιστευουμε οτι μας βολευει....

Το προβλημα με τις συσκευες που δεν εχουν gorilla glass αλλα αναφερονται οτι εχουν ειναι παγκοσμιο..Απο xda μεχρι gsmarena κλπ...λαθος χαρακτηριστικα διαδιδονται χωρις να υπαρχει καποιος(επισημα) να το διορθωσει

Εγω με παρεα 5 ημουν ο μονος που ελεγα οτι δεν εχει το nexus 7 gorilla glass,ομως οταν ολα τα site σου λενε πως εχει, πως να βρεις το δικιο σου

Το gsmarena αν δεις ολα τα κινητα εχουν gorilla glass..ενω θα επρεπε να γραφουν απλα corning,corning fit κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 εβδομάδες θα έχω το νέο Nexus 7 FHD 32Gb WiFi στα χέρια μου. Φίλος θα μου το πάρει απο Ελβετία με 259 ευρώ. Σε 2 eshops εδώ αυτή τη στιγμή κάνει 329 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω με μια μέση φωτεινότητα πόσες ώρες κρατάει η μπαταρία σε παρακολούθηση ταινιών και πόση σε παιχνίδια(βαριά παιχνίδια).

τέλος δέχεται κάποιο usb stick για να περνάω ταινίες και να τις βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όποιος το αγοράσει δεν θα χάσει. Τέλειο για την τιμή του και αρκετά βελτιωμένο. Το καλύτερο android tablet.   Εγώ θα μείνω με το περυσινό Nexus, καθώς θεωρώ υπερβολή στην εποχή μας να αναβαθμίζεις κάτι που ακόμα δουλεύει καλά (και με την 4.3 δεν λαγκάρει τρελά πια), αλλά αυτό που μου λείπει περισσότερο από το ipad που είχα είναι το λογισμικό που προσωπικά με βολεύει καλύτερα και πολλές εφαρμογές.  Ελπίζω με το kit-kat η εμπειρία στο android tablet να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έφεραν χθες βράδυ το 32άρι, από ΗΠΑ! :)

Σήμερα το πρωί το άνοιξα και το επεξεργάζομαι. Πρώτες εντυπώσεις: ΑΡΙΣΤΕΣ.

Θα γράψω περισσότερα εν καιρώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ό,τι πιο value for money έχω αγοράσει ποτέ σε τεχνολογία!

Πολύ γρήγορο, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ οθόνη, πολύ λεπτό και απίστευτα φορητό. Με το ένα χέρι το πιάνω πολύ άνετα, και δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλη παλάμη.

 

Έχοντας αφήσει το Android sτο 2.3.3 (χρήστης iOS πριν και Windows Phone τώρα), έχω εντυπωσιαστεί από το 4.3. Η δυνατότητα για πολλαπλούς χρήστες είναι πάρα πολύ χρήσιμη.

 

Εντάξει, είναι σπαστική η έλλειψη στις tablet εφαρμογές, αλλά για καθημερινή χρήση είναι τρομερό εργαλείο, πάντα σε σχέση με το κόστος του (220 ευρώ μου στοίχισε).

 

Επίσης δεν μου αρέσουν τα virtual keys (home, back κτλ), τρώνε ωφέλιμο χώρο από την οθόνη.

Ειδικά με τόσο περιθώριο, χωρούσαν άνετα φυσικά πλήκτρα πιστεύω.

 

All in all πάντως, έχω ενθουσιαστεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο μηχανηματακι. Παρέλαβα χθες απο το Amazon. Ειχα και το προηγούμενο. Το νέο παει σφαιρα, εχει οθοναρα και πολυ καλυτερα stereo ηχεια. Επισης, εξω στο μπαλκόνι που με το προηγούμενο ειχα μετριο wifi με το νεο εχω κομπλε σημα. Τελος, στην παραγγελια ειχα βαλει τα φθηνα μεταφορικα και οι..@?#&@.. Το εστειλαν με απολο ταχυδρομο. Τρομος... Ειχα βαλει ατομο σκοπια 3 μερες...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερει κανεις που το εχει αγορασει για το wifi και το gps ας πει την γνωμη του γιατι ελεγα να το παραγγειλω. Βρηκα το nexus 7 32 gb 2013 μαζι με μεταφορικα στα 270 ευρω (εννοειτε μακρια απο Ελλαδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αν ξερει κανεις που το εχει αγορασει για το wifi και το gps ας πει την γνωμη του γιατι ελεγα να το παραγγειλω. Βρηκα το nexus 7 32 gb 2013 μαζι με μεταφορικα στα 270 ευρω (εννοειτε μακρια απο Ελλαδα).</p>

 

Με το wifi δεν εχω κανενα θεμα, καλυτερο σημα απο το προηγουμενο (στην ιδια θεση στη βεραντα που ειχα θεματακι). Gps δεν εχω δοκιμασει ακομα, θα το δοκιμάσω και θα επανελθω

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...