Προς το περιεχόμενο

προβλημα ηχου σε macbook pro


geotrian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα που ανοιξα το λαπτοπ μου δεν μου εμφανιζε καθολου το σηματακι για την εξοδο ηχου. 

και οταν παταω τα κουμπια για την αυξομειωση του ηχου μου εμφανιζει το παρακατω...(οπως φαινεται στην εικονα).Παντως ο ηχος δουλευει κανονικα στα windows (ειναι dualboot).

λιγο που το εψαξα λενε να βαλω και να βγαλω το βυσμα απο τα ακουστικα στην αντιστοιχη θυρα.το εκανα αλλα και παλι δεν λειτουργησε...καμια προταση?

post-220160-0-85816300-1377767382_thumb.png

post-220160-0-43460000-1377767394_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν π΄ρεπει να απλα να το βγάλεις και να το ξαναβαλεις. Εγω το ειχα πάθειο και κοιτα τι εκανα : Έβαλα το ακουστικό και το γυρισα 360 μοίρες. Μήπως στο jack  έχεις φως κόκκινου χρώματος.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά... το συστατικό για να πετύχει η συνταγή είναι 360 μοίρες...

 

Ώρες - ώρες σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο ότι ένας νόμος απαγόρευσης χρήση Η/Υ από συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων θα με έβρισκε σύμφωνο. 

 

Λες και είναι βουντού..

 

 

Τι έπαθες; Δεν βγάζει ήχο; Βγες το βράδυ γυμνός με πανσέληνο, κάνε μία στροφή 360 μοιρών, πάτα repair permissions, κάνε τρεις μετάνοιες, πάτα repair disk και το MAC σου θα είναι ΟΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την σωστη εξοδο εχω επιλεγμενη απο τις ρυθμισεις απλα το θεμα ειναι οτι καποιες φορες παιζει κανονικα ο ηχος...(σπανιοτατα) και τις υπολοιπες δεν εχω ηχο.....καμια σοβαρη απαντηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νήμα του MacRumors forum φαίνεται να βρήκαν την λύση από το post #16 και μετά. Η μια λύση που προτείνεται είναι η απελευθέρωση με ένα κατσαβίδι δυο pins που φαίνεται να έχουν κολλήσει. Η δεύτερη και πιο ακίνδυνη είναι η απελευθέρωση των ίδιων pins με πεπιεσμένο αέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...