Προς το περιεχόμενο

Βλάβη σε Dell XPS M1330


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα Παίδες

 

Έχω ένα Dell XPS M1330, αγορασμένο το 2008, είναι η έκδοση με τον Intel Core2Duo T7250 @2.00GHZ και την κάρτα γραφικών GMA X3100.

Εκεί λοιπόν που έκανα browsing, έκλεισε απλά, κι αυτό ήταν! Δεν άνοιξε ποτέ ξανά. Μίλησα με Dell, μου λένε μάλλον μητρική ή τροφοδοσία. Σε περίπτωση που είναι motherboard θέλουν €500 κι επίσης μόνο για τον έλεγχο θέλουν €170. Μου έστειλαν το service manual, έκανα ότι έλεγε αλλά δεν επανήλθε.
Γνωρίζει κανείς κάποιον τεχνικό ή κάποιο εργαστήριο (κέντρο Αθήνας) αξιόπιστο ώστε να μου κάνει μια διάγνωση της προκοπής χωρίς να με γδάρει; Έχει κάποιος κάποια άλλη ιδέα;
 
Ευχαριστώ πολύ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην το τροφοδοτικο δινειρευμα.μηπως το τροφοδοτικο τα επαιξε και το λαπτοπ επαιζε με την μπαταρια και τελειωσε και η μπαταρια και πλεον game over δεν αναβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το τροφοδοτικό δουλεύει κανονικά, άλλωστε όταν το λαπτοπ με άφησε, ήταν πλήρως φορτισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το τροφοδοτικό δουλεύει κανονικά, άλλωστε όταν το λαπτοπ με άφησε, ήταν πλήρως φορτισμένο.

οκ απλα το ειπα μηπως και.τωρα για καποιο καταστημα δυστυχως δεν ξερω.σιγουρα παντως για ανταλλακτικα κοιτα σε ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να ξερεις οτι με 400Ε , σημερα αγοραζεις φορητο πολυ πιο γρηγορο απο τον δικο σου (σε περιπτωση που κρινεις ασυμφορη την επισκευη του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να ξερεις οτι με 400Ε , σημερα αγοραζεις φορητο πολυ πιο γρηγορο απο τον δικο σου (σε περιπτωση που κρινεις ασυμφορη την επισκευη του)

 

Το ξέρω, πήρα πριν λίγους μήνες πολύ καλό φορητό, απλά μέχρι €100 νομίζω αξίζει να δώσει κανείς, έτρεχε τα Win7 άνετα με τα 4GB RAM που του είχα περάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Dell, μου λένε μάλλον μητρική ή τροφοδοσία.

Μου έστειλαν το service manual, έκανα ότι έλεγε αλλά δεν επανήλθε.

απλά μέχρι €100 νομίζω αξίζει να δώσει κανείς

Αν αποκλεισεις προβλημα τροφοδοτικου κ.λπ. και πας @ μητρικη, ανεβαινεις > 160* ευρω..

(κι αυτο ειναι το...φθηνοτερο σεναριο που θα βρεις, παντοτε σε σχεση με αλλαγη μητρικης!)

 

*ειδικα αν παρεις τελικως & αποδειξη/τιμολογιο#, δηλαδη δεν το πας στο Μπάμπη το laptopΣουγιά :shock: 

  #καλο ειναι να εχεις: ωστε να φαινεται οτι του εγιναν εργασιες -και να υπαρχει (?) καποια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...