Προς το περιεχόμενο

Σεμινάρια Web development


alekszisi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και απο εμένα.

Θα ήθελα  τις απόψεις και τις εμπειρίες σας σχετικά με την εκμάθηση βασικών γνώσεων πάνω σε HTML,CSS κτλ ,μέσα απο σεμινάρια σε πιστοποιημένα κέντρα.

Για παράδειγμα παρέχουν ικανοποιητικό επίπεδο εκμάθησης ; Τα χρήματα ανταποκρίνονται στις γνώσεις που προσφέρουν ; Σκέφτομαι να ξεκινήσω,έχοντας μια μικρή βάση απ τη σχόλη πληροφορικης που έχω τελειώσει. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν χρειάζεται να δώσεις ούτε ευρώ για να μάθεις τόσο απλά πράματα.

 

Δοκίμασε να αρχίσεις με tutorials από το youtube. Επιπλέον ένα πολύ καλό εργαλείο εξάσκησης και εκμάθησης ταυτόχρονα είναι το http://www.codecademy.com/ .

 

Να ξέρεις αυτά που ζητάς είναι το λιγότερο για να φτιάξεις ένα website. Παρόλα αυτά μπορείς να κάνεις τρομερά πράματα μόνο και με αυτά. It's up to you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επίπεδο απο κέντρα εκμάθησης ε... έχω παραβρεθεί σε 4 πριν απο κάτι μήνες.

 

Το επίπεδο στην 8 διάλεξη:

 

VLnEUwU13h.jpg

 

Φυσικά και δεν το γενικεύω, αλλα πιστεύω πως α δε καθύσεις μόνος σου στον ελεύθερο χρόνο να λιώσεις δε θα μπορέσεις να φτάσεις σε ενα επίπεδο οπου θα ζητάς τόσο εξειδικευμένα θέματα που θα πηγαίνεις μέχρι την 10 σελιδα στο google και πάλι να μη βγάζεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις και για τα link !

Γενικά συμφωνώ με την άποψη οτι σε τέτοια θέματα πρέπει να ασχοληθείς και μόνος σου αρκετές ώρες,

ίσως στην αρχή είναι πιο εύκολο,έχοντας ενα πλάνο διδασκαλίας που σου προσφέρουν..

Για παράδειγμα ψάχνοντας λίγο στο semifind.gr ,βρήκα γύρω στα 400 ευρώ 50 ώρες μάθημα ( κανα 2μηνο σχεδον παρακολούθησης)

και πειλαμβάνει (photoshop,html5,css3,λιγο SEO ) πως σας φαίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...