Προς το περιεχόμενο

εξετάσεις με πτυχίο για παιδιά πρίν από το lower


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχουν για παιδια που ειναι πριν απο τις ταξεις του lower;

 

Ακουσα απο μια μητερα που κανω ιδιαιτερα οτι και σε μικροτερες ταξεις υπαρχουν και δεν γνωριζω.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.palso.gr

 

Αυτό είναι ένα γνωστό. το είχα δώσει με το ζόρι τα πολύ παλιά χρόνια πριν το lower. χαμένος χρόνος, πανεύκολο, τσάμπα λεφτά.

Μόνο σαν εμπειρία μπορεί να αξίζει για κάποιον, σε περίπτωση που το παιδί έχει θέμα με τις εξετάσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμπως το λοουερ δεν ειναι;

Πάει στο διάολο με το Λόουερ επιβεβαιώνεις οτι βρίσκεσαι σε ένα επίπεδο ωστε να προχωρήσεις προς το Proficiency που με την ίδια λογική είναι άχρηστο εκτός Ελλάδας στις περισσότερες περιπτώσεις τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχουν για παιδια που ειναι πριν απο τις ταξεις του lower;

 

Ακουσα απο μια μητερα που κανω ιδιαιτερα οτι και σε μικροτερες ταξεις υπαρχουν και δεν γνωριζω.

 

Ευχαριστω!

palso . Υπάρχει σε διάφορες βαθμίδες . Είχα δώσει την elementary . Πεταμένα λεφτά. Κανένας λόγος καμία αξία το χαρτί και κατά προσωπική μου αποψη δεν χρειάζεται ούτε καν σαν εμπειρία  εκτός και αν το παιδί έχει θέμα με εξετάσεις (άγχος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη και αν πας εξωτερικο τους περισσοτερους δεν τους νοιαζει να χεις lower ή proficiency γιατι θα το χεις παρει παλια ...

συνηθως δεινεις ietls,gmat ή τοεφλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη και αν πας εξωτερικο τους περισσοτερους δεν τους νοιαζει να χεις lower ή proficiency γιατι θα το χεις παρει παλια ...

συνηθως δεινεις ietls,gmat ή τοεφλ

Τι χαζομάρα και αυτή. Εμένα εδώ Ελλάδα με ρώτησαν πότε πήρα το proficiency και μόλις άκουσαν πρώτη λυκείου ξύνισαν εμφανώς τα μούτρα. Μου λέει μετά 'Και από τότε δεν έχεις ξανασχοληθεί με τα Αγγλικά..'. Εντάξει, λέω, όχι επίσημα αλλά συνέχεια ασχολούμε με πράγματα που χρειάζονται Αγγλικά και κάτι σημείωσε δίπλα στα Αγγλικά στο βιογραφικό μου.

 

Η πλάκα είναι ότι σε προηγούμενη φάση πριν τη συνέντευξη είχα περάσει τεστ Αγγλικών με επιστημονική ορολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...