Προς το περιεχόμενο

Αγορα motherboard απο εξω?


SiKaT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παρω μια m/b μεσω internet,γιατι την συγκεκριμενη δεν μπορω να την βρω εδω. Αυτο που θελω να ξερω, αν θα ειναι συμβατη με το ρευμα της ελλαδας καθως και τα καλωδια συνδεσης της με το τροφοδοτικο απο οποια χωρα και αν κανω την παραγγελια,ή θα εχω προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι τυποποιημένα (εξαρτήματα, βύσματα, καλώδια τροφοδοσίας και συνδέσεων κλπ). Από τη στιγμή που έχεις τροφοδοτικό από την Ελλάδα (230V) δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα, είτε από Αμερική, είτε από Άπω Ανατολή την πάρεις (για Ευρώπη δεν το συζητάμε καν).

Περι ποιάς μητρικής πρόκειται; (Περιέργεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ σκοπεύω να αγοράσω κάτι απο έξω,μπορεί κανείς να μου πεί πόσο περίπου θα κοστίσει η μεταφορά στόν τόπο διαμονής μου;;;Τόσο καιρό απέφευγα να αγοράσω κάτι απο έξω γιατί φοβόμουν το κόστος μεταφοράς :roll: Αν παραγγείλω απο Αμερική δηλαδή πόσο θα πάει το...μαλλί;;; :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος των μεταφορικών μπορείς να το μάθεις από το site που θα το παραγγείλεις (θα πρέπει να το υπολογίζει αυτόματα όταν πας να κάνεις την παραγγελία, αλλιώς, στείλε τους mail για να σου πουν).

 

Αν όμως παραγγείλεις από Αμερική (ή από άλλη χώρα έξω από την Ευρωπαϊκή Ένωση) είναι πολύ πιθανό (ειδικά με δέμα τέτοιου μεγέθους) να κρατηθεί στο Τελωνείο και να πρέπει να πληρώσεις επιπλέον δασμούς (και διάφορα άλλα "κερατιάτικα" αν η εταιρία κούριερ αναθέσει τη διαδιακασία σε επαγγελματία εκτελωνιστή χωρίς φυσικά να σε ρωτήσει)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, σε αυτή την περίπτωση το δέμα ΔΕΝ θα περάσει από τελωνείο!

 

ΑΛΛΑ σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις και το ΦΠΑ που ισχύει στη χώρα αγοράς (πχ στα Αγγλικά e-shop πληρώνεις 17% ΦΠΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι ποιάς μητρικής πρόκειται; (Περιέργεια)

Προκειται για την Αsus P4C800-E Deluxe.

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Γνωριζει κανεις κανενα αξιοπιστο site μεσα στην ΕΕ για αγορα hardware ? Καλο θα ειναι να εχει και καλες ή εστω νορμαλ τιμες και οχι τσιμπιμενες.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κοιτάξεις στα εξής αξιόλογα site: http://www.pclines.co.uk και στο http://www.overclock.co.uk

 

Κάνοντας μια βόλτα σε αυτά τα site ψάχνοντας ενα συγκεκριμένο watercooling kit,είδα οτι τα έξοδα αποστολής στην ελλάδα είναι 68euro.

Ο georgeadams είχε δίκιο για τον φόρο που προστίθεται:είναι 17,5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα αυτη η μητρικη εχει ερθει Ελλαδα εδω και μια εβδομαδα ;)

 

Συγκεκριμενα την εχει φερει το Πλαισιο και την εχουν αγορασει ηδη δυο φιλοι μου !

 

Οποτε καλυτερα να αναθεωρησεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι κοιτάτε τις τιμές και το αν περάσει τελωνείο, αλλά κανένας δεν κοίταξε το πολυσυζητημένο θέμα της υποστήριξης αν κάτι πάει στραβά με το κομμάτι που παραγείλεις σε after-sales.

Λίγα topic έχουν ανοίξει για πρόβλημα με hardware που έχει έρθει από εξωτερικό μέσω net και το παιδί που το αγόρασε ψάχνει να βρει που να το πάει να το φτιάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα αυτη η μητρικη εχει ερθει Ελλαδα εδω και μια εβδομαδα ;)

 

Συγκεκριμενα την εχει φερει το Πλαισιο και την εχουν αγορασει ηδη δυο φιλοι μου !

 

Οποτε καλυτερα να αναθεωρησεις ....

file stelio to eida sto plaisio amesos meta afou ekana to thread. aplos tin epsaxna prin kana mina kai eixan spasei ta neura mou . tora omos pao vour gia to plaisio.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...