Προς το περιεχόμενο

Καινουργια καρτα γραφικων


akis1521987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,γραφω για πρωτη φορα και χρειαζομαι την βοηθεια σας.Μετα απο αρκετα χρονια σκεφτομαι να αγορασω μια καινουργια καρτα γραφικων.Το συστημα μου ειναι.

λειτουργικο:windows 8 64 bit

μητρικη:asus p6t deluxe

επεξεργαστης:intel i7 920 2.67 ghz

ram 4 gb

τροφοδοτικο 650w

Συμφωνα με τα παραπανω πια καρτα γραφικων θεωρητε καλυτερη επιλογη μεχρι 200 ευρω στο μελλον θα υπαρξει και αναβαθμιση και στα αλλα απλα θα γινει σταδιακα.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εκει το ταβανι απ'το budget σου, τοτε αξιζει να δωσεις ελαχιστα παραπανω και να πας σε αυτην εδω: PowerColor Radeon HD 7870 PCS+ MYST Edition απ'το Digital Master στα 212,57€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγουρα 10 με 20 ευρω πανω κατω δεν το θεωρω τρομερη υπερβαση αν οντως αξιζει.Με το συστημα θεματα αντισυμβατοτητας δεν υπαρχουν να φανταστω?Σε ευχαριστω πολυ για την προταση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε συμφωνειτε οτι σε αυτα τα λεφτα και με αυτο το συστημα ειναι η καλυτερη επιλογη.Να κανω και μια ασχετη ερωτηση ειναι γενικα ευκολο να τοποθετησω μονος μου την καρτα?η να μην το επιχειρησω δεν εχω ξανακανει κατι αναλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στον Οκτώμβρη βγάζει η AMD νεα σειρα volcanic islands οπως την ονομαζει.Δεν ξερω τιμη/χαρακτηριστικα(αν και νομιζω οτι δεν το ανακοινωσαν ακομα) αλλα θεωρω αν δεν επειγει η καρτα γραφικων να περιμενεις λιγο να δεις.Δηλαδη ή να παρεις καμια καινουργια στο low budget ή να παρεις καμια καλυτερη απο την 7870 -με την δικια μου αβασιμη θεωρια- οτι θα πεσουν οι τιμες αφου βγαινει νεα σειρα.

 

Αν δεν θες να περιμενεις οτι συμφωνω με τα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στον Οκτώμβρη βγάζει η AMD νεα σειρα volcanic islands οπως την ονομαζει.Δεν ξερω τιμη/χαρακτηριστικα(αν και νομιζω οτι δεν το ανακοινωσαν ακομα) αλλα θεωρω αν δεν επειγει η καρτα γραφικων να περιμενεις λιγο να δεις.Δηλαδη ή να παρεις καμια καινουργια στο low budget ή να παρεις καμια καλυτερη απο την 7870 -με την δικια μου αβασιμη θεωρια- οτι θα πεσουν οι τιμες αφου βγαινει νεα σειρα.

 

Αν δεν θες να περιμενεις οτι συμφωνω με τα παιδια.

 

 

Το θεμα εχει ξαναειπωθει δεν ειναι τοσο απλο οσο δειχνει.Ναι οντως θα βγουν νεες καρτες ναι θα ειναι αρκετα δυνατες(εδω οι τωρινες 7--- ειναι αρκετα δυνατες λογικο να ειναι και οι επομενες)το μονο προβλημα ειναι οτι μιλαμε για την Ελλαδα και στην Ελλαδα τον πρωτο καιρο οι τιμες ειναι στα υψη,ασε που το budget του ειναι σχετικα περιορισμενο για day one μην γνωριζοντας τα μοντελα τις επιδοσεις και τις τιμες.Βασικα δεν γνωριζουμε καν πωτε θα πεσουν οι τιμες στις τωρινες καρτες οταν βγουν οι καινουργιες αρα ολα ειναι σχετικα του αν πρεπει να περιμενει ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως δε εχω να χασω τιποτα ισως ανεβει και λιγο το μπατζετ.Αν και για να πω την αληθεια το τριπακι για αναβαθμηση καρτας μου μπηκε λογο total war rome 2.Οποτε θα εξαρτηθει απο το αν θα σερνετε αυριο το pc τοτε μαλλον δεν θα περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια.Τελικα λεω να περιμενω τις καινουργιες καρτες μηπως και με συμφερει περισσοτερο, μιας και δεν αντιμετοπισα προβλημα με το rome2.Οσο για τα win8 εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα βεβαια πριν ειχα vista οποτε οτιδηποτε αλλο θα μου φαινοταν τελειο  :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...