Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση των windows 7


dudun13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να περάσω τα 7 σ' ένα laptop της toshiba (a300) και η εγκατάσταση κολλάει στην αρχή που λέει "Εκκίνηση του προγράμματος εγκατάστασης..." ασχέτως πόση ώρα θα το αφήσω.

Το θέμα είναι πως αυτό συμβαίνει με 3 διαφορετικά δισκάκια και πέρασα και τα windows σε usb να τα κάνω boot από εκεί και τίποτα. Μέχρι και external dvd drive δοκίμασα και τζίφος. Τι μπορώ να κάνω;

ΥΓ: Έχει περασμένα τα 8, το f8 δεν δουλεύει μήπως έμπαινα safe mode και ξεκινούσα από εκεί την εγκατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δοκιμασες τοσα πραγματα μαλλον δεν φταιει το δισκακι αλλα ο σκληρος δισκος.

μπορεις να μπεις στα XP/Vista που εχει τωρα και να τρεξεις ενα HDD Sentinel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο ξεκόλλησε από το usb και βρίσκει ένα partition 149GB. Ξεκινάω την εγκατάσταση εκεί και αν ξεκινήσει θα βάλω το HDD sentinel να δω σε τι κατάσταση είναι ο δίσκος. Αλλιώς αν βρω κάνα εμπόδιο θα δοκιμάσω live cd τα ubuntu. Ευχαριστώ για την βοήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέπτομαι και το άλλο. ίσως να μην είναι ο σκληρός αλλά τα ίδια τα 7!

Από γνήσιο cd της microsoft τα βάζεις ή κοπια απο άλλο και έτσι;

Γιατί αν είναι κόπια μπορεί πολύ απλά όπως πολύς κόσμος έχει πάθει να μην έχουν αντιγραφεί να αρχεία στο cd σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόπια είναι συγκεκριμένα AIO Version. Το θέμα είναι πως τα έχω γράψει σε DVD+R και DVD-R γιατί σε μερικά laptop δεν είναι συμβατά. Άλλες φορές καθυστερεί λίγο και μετά όλα στρώνουν, με τα ίδια τα δισκάκια πάντα, ενώ στην χειρότερη τα περνάω σε ένα usb και όλα κομπλέ. Με το συγκεκριμένο usb έχω κάνει 3 εγκαταστάσεις σίγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να βάλεις τον δίσκο απο το bios σε ide mode αν ειναι σε AHCI μηπως ειναι αυτό αν και δεν το νομίζω γιατι σου κολλάει αλλου , αλλα δοκίμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...