Προς το περιεχόμενο

Nεο gaming mouse.


Matomenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες. Ειχα μια μουφα turbox ποντικι και τα επεξε... Θελω ενα gaming mouse περιπου στα 60 ευρο για fps(κυριως θα παιζω λογικα το battlefield 4). Tι προτεινετε? Εγω σκεφτομουν g400s, deathadder...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Deathadder razer καλό το g400 αλλά είδα κάτι άκυρα προβλήματα σε γνωστό μου που δεν μου άρεσαν καθόλου, 6 μήνες ποντίκι και μια κόλλαγε μια ξεκόλλαγε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδηποτε παρεις απο Razer θα σαι υπερευχαριστημενος.. Και το κουλο της υποθεσης, παρ'το απ'το Πλαισιο..

Εχω το Razer Mamba Elite 2012.. Ακου να δεις πως εχει το story να δεις γιατι λεω παρ'το απ'το Πλαισιο (το οποιο δεν προτεινω ποτε).

Ειχα παρει το 2011 το Razer Mamba (οχι το Elite edition).. Εγινε μια στραβη μεσα στο 5μηνο με πτωση του γενικου στο σπιτι, και καηκε το device που εχει το ποντικι για να φορτιζει, το δινω σε ενα γνωστο μου που ανεβαινε Αθηνα να το παει στο Plaisio για rma..  Το παλικαρι τους λεει "το και το.. το βαλα μπρος μια μερα και δεν ανοιγε η συσκευη που φορτιζει το ποντικι".. Τοτε πανω κατω ειχε βγει και το καινουργιο το 2012 elite, οποτε λεω στον δικο μου να τους πει αν γινεται με το rma να του δωσουν το καινουργιο και να πληρωσουμε τη διαφορα. Τους το λεει, του δινουν το καινουργιο χωρις παραπανω χρεωση (η διαφορα τιμης ηταν μικρη τοτε μετα αποσυρθηκε το παλιο mamba)... Επειτα μετα απο κανα χρονο παλι κατι γινεται με το ρευμα (ναι δεν εχω ups), και παλι καιγεται η συσκευη φορτισης του ποντικιου (και δεκτης για οταν ειναι σε ασυρματη λειτουργια). Τους το στελνω για rma μου στελνουν καινουργιο. Ενα μηνα πριν ληξη η εγγυηση φετος ξαναπαθαινει ακριβως το ιδιο πραγμα (το device που φορτιζει και ειναι δεκτης καιγεται με την παραμικρη αναλαμπη στην ταση του ρευματος ειτε απο διακοπη ειτε απο πτωση του γενικου), το στελνω λοιπον για τελευταια φορα πισω πριν ληξει η εγγυηση, και το στελνω παλι με ενα γνωστο μου στο Πλαισιο και οχι μονο του δωσαν καινουργιο αλλα του δωσαν και καινουργια εγγυηση..

 

Εν τελη εβαλα ups απο τοτε για να χω το κεφαλι μου ησυχο με το κωλορευμα, αλλα μοιραζομαι την εμπειρια μου με το rma του Πλαισιου (το οποιο ειναι και καταστημα που απετρεψα και αρκετους να ψωνισουν απο εκει), οπου επι 3 χρονια μου ανανεωναν ολο το ποντικι εξαιτιας της βασης φορτισης, και την τελευταια φορα (που τελειωνε και η εγγυηση 2 χρονων) μου ανανεωσαν για αλλα 2 χρονια και την εγγυηση, ή ουσιαστικα δωσαν καινουργια με το καινουργιο ποντικι που εστειλαν.

 

Οσο για το ποντικι? Ακριβο ~150€ τοτε που το πηρα, αλλα ειναι αψογο, ερωτευσιμο απτο πρωτο unbox!

Βεβαια αυτο ειναι πολυ μεγαλη τιμη για ενα ποντικι, υπαρχουν και αλλα ποντικια Razer και ισως και με περισσοτερες λειτουργιες (οπως κουμπια moba) που ισως σε βολευουν καλυτερα και ειναι και πιο οικονομικα.

 

Συγνωμη για το μεγαλο post απλα θεωρησα σωστο να μοιραστω την εμπειρια..

 

Καλη τυχη σε οτι κι αν αγορασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skr1ll3x ετσι και αλιος θα το επερνα απο το πλαισιο αλλα η razer ειναι καπος με την ποιοτητα των προιωντων της... Πχ ειχα τα piranha και εσπασαν για την πλακα... επεισης λενε οτι βγαινουν πολλα προβληματικα...Γι αυτο δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα razer είναι love or hate προιόντα. Κάποιοι ορκίζονται για την ποιότητα τους, ενώ άλλοι λένε οτι είναι υπερτιμημένα και φτηνιάρικα. Όλοι πάντως συμφωνούν πως είναι λίγο τυχερό το αν θα σου κάτσει καλό ποντίκι, οπότε φρόντισε αν πάρεις razer να πάρεις από μαγαζί που κάνει RMA.

 

Θα σου πρότεινα να τσεκάρεις και τα steelseries μήπως σου αρέσουν σαν ποντίκια, είναι γνωστά για την ποιότητα τους και η πλειονότητα των pros (τουλάχιστον στο CS) τα προτιμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν μπορω να γνωριζω πως ειναι τα προιοντα της Razer καθως απτα χερια μου μονο 2 ποντικια εχουν περασει (Razer Mamba, και Razer Mamba 2012 elite) και 2 mousepad. Απο αυτα τα λιγα παντως ειμαι κατευχαριστημενος. Και ισα ισα που το ποντικι ειναι στιβαρο ωραιο και δεν ειχε κανενα θεμα μεχρι τωρα, οπως επισης και ολη η καλυψη απο πανω ειναι οτι πρεπει για το χερι. Οσα microsoft ποντικια ειχα παλιοτερα με καιγε η παλαμι μου να πουμε μετα απο κανα 3ωρο gaming, το θυμαμαι πολυ εντονα. Και απ οταν πηρα το Razer δεν με ξαναπιασε ποτε. Τωρα θα μου πεις συγκρινω ποντικι του 20ευρου με ποντικι των 150.. Ναι οκ.. απλα λεω τι εντυπωση εχω σχηματισει.

Το μονο που δεν μου αρεσε καθως επρεπε να κανω αρκετα RMA ειναι ο υπερευαισθητος ασυρματος δεκτης/φορτιστης του ποντικιου, που με το παραμικρο θεμα που ειχα με ρευμα τα κακαρωνε. Θα μου πεις οκ για τα δικα μου προβληματα με το ρευμα δεν ευθυνονται αυτοι, οπως επισης και το οτι δν ειχα ενα ups να ειμαι καλυμενος, αλλα χαθηκε να χουν ενα σταθεροποιητη τασης ή κατι αναλογο ωστε να μη τα φτηνει με τη μια?

 

Οπως και να χει οντως πρεπει να ναι αυτο που πε ο προλαλισαντας, την εχω λατρεψει σαν εταιρια.. Κι αυτο το ποντικι να μου αφησει χρονους παλι Razer θα παρω.. Εχουν φαει τοση ταλαιπωρια τα κουμπια του ποντικιου φετος, που δεν βλεπεις ουτε μια φθορα στο πατημα του.

 

Αυτα ολα βεβαια τα λεει καποιος που δεν εχει δοκιμασει αλλα καλα ποντικια πχ steelseries κτλ. Αλλα οπως προανεφερα, μου χει κατσει τοσο καλα αυτη η εταιρια στο ματι που δεν εχω σκοπο να δοκιμασω και κατι αλλο. Το ξεκαθαριζω ειναι τελειως υποκειμενικα τα οσα γραφω και δεν παιρνω κανεναν στον λαιμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν μπορω να γνωριζω πως ειναι τα προιοντα της Razer καθως απτα χερια μου μονο 2 ποντικια εχουν περασει (Razer Mamba, και Razer Mamba 2012 elite) και 2 mousepad. Απο αυτα τα λιγα παντως ειμαι κατευχαριστημενος. Και ισα ισα που το ποντικι ειναι στιβαρο ωραιο και δεν ειχε κανενα θεμα μεχρι τωρα, οπως επισης και ολη η καλυψη απο πανω ειναι οτι πρεπει για το χερι. Οσα microsoft ποντικια ειχα παλιοτερα με καιγε η παλαμι μου να πουμε μετα απο κανα 3ωρο gaming, το θυμαμαι πολυ εντονα. Και απ οταν πηρα το Razer δεν με ξαναπιασε ποτε. Τωρα θα μου πεις συγκρινω ποντικι του 20ευρου με ποντικι των 150.. Ναι οκ.. απλα λεω τι εντυπωση εχω σχηματισει.

Το μονο που δεν μου αρεσε καθως επρεπε να κανω αρκετα RMA ειναι ο υπερευαισθητος ασυρματος δεκτης/φορτιστης του ποντικιου, που με το παραμικρο θεμα που ειχα με ρευμα τα κακαρωνε. Θα μου πεις οκ για τα δικα μου προβληματα με το ρευμα δεν ευθυνονται αυτοι, οπως επισης και το οτι δν ειχα ενα ups να ειμαι καλυμενος, αλλα χαθηκε να χουν ενα σταθεροποιητη τασης ή κατι αναλογο ωστε να μη τα φτηνει με τη μια?

Το είπες και μόνος σου   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες. Ειχα μια μουφα turbox ποντικι και τα επεξε... Θελω ενα gaming mouse περιπου στα 60 ευρο για fps(κυριως θα παιζω λογικα το battlefield 4). Tι προτεινετε? Εγω σκεφτομουν g400s, deathadder...

http://www.skroutz.gr/s/350983/Logitech-Optical-Gaming-Mouse-G400.html(ΠΡΟΣΟΧΗ το ποντικι εχει 3 χρονια εγγυηση και βλεπω πχ Πλαισιο 2 χρονια Multirama 1χρονο.πριν το αγορασεις ρωτα το αυτο και αμα σου πουν δεν ξερουν να τους βαλλεις να δουν αυτο http://gaming.logitech.com/el-gr/product/g400s-optical-gaming-mouse.

 

 

http://www.skroutz.gr/s/2773746/Razer-DeathAdder-2013.html

 

http://www.skroutz.gr/s/3037188/Corsair-Vengeance-M65.html ριξτου μια ματια

 

 

http://www.skroutz.gr/s/282320/Mad-Catz-Cyborg-R-A-T-5.html

 

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/pontikia-mouse/Logitech-G500s-Laser-Gaming-Mouse-910-003604.htm

 

Τα παραπανω ποντικια θα σε καλυψουν για την χρηση που το θες με δικη μου ψηφο σε Logitech για τα 3 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω αλλη μια ασχετα αν το εχω πει πολλες φορες. Η Razer ειναι εταιρια λαχειο, ή θα παρεις κατι και απλα θα σου βγει ιαπωνας (δεσπαειδεχαλαει) οπως καλη ωρα το Deathadder μου που το εχω περιπου 2.5 χρονια τωρα και ειναι ακομα σαν καινουργιο ή θα παρεις κατι και θα χαλάσει στο χρονο ρεκορ (οπως καλη ωρα το Black Widow μου που το πηρα πριν 1.5 χρονο και περιμενω να ερθω Ελλαδα για να το αντικαταστησω ασχετα αν εχω ηδη ξενερωσει με το θεμα).

 

Ετσι λοιπον εγω απλα θα σου προτεινω μονο και μονο για να εχεις το κεφαλι σου υσηχο κατι απο Logitech ή Corsair που εχουνε και σοβαρη ποιοτητα κατασκευης. G400 ή G500 απο logitech ή Corsair vengeance M65 για κατι ποιο καλοφτιαγμενο ποιοτικα (το καλυτερο ποιοτικα ποντικι που εχω δοκιμασει ποτε κατ εμε).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν μπορω να γνωριζω πως ειναι τα προιοντα της Razer καθως απτα χερια μου μονο 2 ποντικια εχουν περασει (Razer Mamba, και Razer Mamba 2012 elite) και 2 mousepad. Απο αυτα τα λιγα παντως ειμαι κατευχαριστημενος. Και ισα ισα που το ποντικι ειναι στιβαρο ωραιο και δεν ειχε κανενα θεμα μεχρι τωρα, οπως επισης και ολη η καλυψη απο πανω ειναι οτι πρεπει για το χερι. Οσα microsoft ποντικια ειχα παλιοτερα με καιγε η παλαμι μου να πουμε μετα απο κανα 3ωρο gaming, το θυμαμαι πολυ εντονα. Και απ οταν πηρα το Razer δεν με ξαναπιασε ποτε. Τωρα θα μου πεις συγκρινω ποντικι του 20ευρου με ποντικι των 150.. Ναι οκ.. απλα λεω τι εντυπωση εχω σχηματισει.

Το μονο που δεν μου αρεσε καθως επρεπε να κανω αρκετα RMA ειναι ο υπερευαισθητος ασυρματος δεκτης/φορτιστης του ποντικιου, που με το παραμικρο θεμα που ειχα με ρευμα τα κακαρωνε. Θα μου πεις οκ για τα δικα μου προβληματα με το ρευμα δεν ευθυνονται αυτοι, οπως επισης και το οτι δν ειχα ενα ups να ειμαι καλυμενος, αλλα χαθηκε να χουν ενα σταθεροποιητη τασης ή κατι αναλογο ωστε να μη τα φτηνει με τη μια?

 

Οπως και να χει οντως πρεπει να ναι αυτο που πε ο προλαλισαντας, την εχω λατρεψει σαν εταιρια.. Κι αυτο το ποντικι να μου αφησει χρονους παλι Razer θα παρω.. Εχουν φαει τοση ταλαιπωρια τα κουμπια του ποντικιου φετος, που δεν βλεπεις ουτε μια φθορα στο πατημα του.

 

Αυτα ολα βεβαια τα λεει καποιος που δεν εχει δοκιμασει αλλα καλα ποντικια πχ steelseries κτλ. Αλλα οπως προανεφερα, μου χει κατσει τοσο καλα αυτη η εταιρια στο ματι που δεν εχω σκοπο να δοκιμασω και κατι αλλο. Το ξεκαθαριζω ειναι τελειως υποκειμενικα τα οσα γραφω και δεν παιρνω κανεναν στον λαιμο μου.

 

Αν δεν διάβαζα το ποστ σου δεν θα ήξερα ότι υπάρχουν 150ευρα ποντίκια! OMG !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Corsair Vengeance M65

 

ή

 

Cyborg R.A.T. 5

 

 

Σχεδιαστικά είναι επιστημονικής φαντασίας, ειδικά το δεύτερο.

 

Είναι όμως και ποιοτικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...