Προς το περιεχόμενο

Αγορα pc για COD Battlefield4 κ.τ.λ


gasbal1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια ξερω οτι υπαρχουν πολλα ποστ για αναλογα pc αλλα ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος. θα ηθελα την γνωμη σας για την δημιουργεια ενος συστηματος για παιχνιδια FPS οπως COD και battlefield4.

θα ηθελα το συστημα να εχει οριζοντα 3-4 χρονια και αν μπορειται να μου δωσετε συμβουλες και tips για το τι να προσεξω...το budget μου ειναι +- 1000 ευρω και θα χρειαστω και οθονη. ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ξερω οτι υπαρχουν πολλα ποστ για αναλογα pc αλλα ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος. θα ηθελα την γνωμη σας για την δημιουργεια ενος συστηματος για παιχνιδια FPS οπως COD και battlefield4.

θα ηθελα το συστημα να εχει οριζοντα 3-4 χρονια και αν μπορειται να μου δωσετε συμβουλες και tips για το τι να προσεξω...το budget μου ειναι +- 1000 ευρω και θα χρειαστω και οθονη. ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας

καταρχας μαλλον δν θα σε ενδιαφερει το oc και sli/cf επισης θες περειφεριακα?

τα θες απο ενα καταστημα?θες να στο συναρμολογησουν εκει?και σε ποια περιοχη μενεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου δεν με ενδιαφερουν αυτα που μου ειπες(οχι πως καταλαβα τι ειναι κιολας).Απλα θελω ενα gaming pc με οριζοντα τετραετιας και μελλοντικη αναβαθμιση σε μελλοντικα κομματια επεξεργαστες κ.γραφικων. περιεφερειακα δεν χρειαζομαι μονο καποιεσ γνωμες για οθονες. τα θελω ολα μαζι απο ενα καταστημα ωστε να γινει εκει η συναρμολογηση και ειμαι απο Ανδρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου δεν με ενδιαφερουν αυτα που μου ειπες(οχι πως καταλαβα τι ειναι κιολας).Απλα θελω ενα gaming pc με οριζοντα τετραετιας και μελλοντικη αναβαθμιση σε μελλοντικα κομματια επεξεργαστες κ.γραφικων. περιεφερειακα δεν χρειαζομαι μονο καποιεσ γνωμες για οθονες. τα θελω ολα μαζι απο ενα καταστημα ωστε να γινει εκει η συναρμολογηση και ειμαι απο Ανδρο.

οκκ τοτε κοιτα την συνθεση μου απλα απο αλλο καταστημα π.χ eshop vision studio 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θελω ενα gaming pc με οριζοντα τετραετιας και μελλοντικη αναβαθμιση σε μελλοντικα κομματια επεξεργαστες κ.γραφικων. περιεφερειακα δεν χρειαζομαι μονο καποιεσ γνωμες για οθονες. τα θελω ολα μαζι απο ενα καταστημα ωστε να γινει εκει η συναρμολογηση και ειμαι απο Ανδρο.

 

http://www.insomnia.gr/topic/498002-intel-haswell-refresh-%CE%AF%CF%83%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%84%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CF%89%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CF%82-lga1150-%CE%BC%CE%B7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όποιος προτείνει 4-πυρηνο για BF4 Multiplayer δεν έχει ιδέα τι του γίνεται. 

 

Μπορείς να το τεκμηριώσεις?

 

To BF4 δεν θα είναι Next-gen βαφτισμένο game αλλά θα υπακούει στις παλιές κονσόλες αφού θα βγει και για PS3/X360...άρα η αναγκαιότητα πάνω από 4 πυρήνες από που προκύπτει ακριβώς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όποιος προτείνει 4-πυρηνο για BF4 Multiplayer δεν έχει ιδέα τι του γίνεται. 

 Φίλε μου σε έχω δει να το ξαναγράφεις αυτό; Δηλαδή ο 4670Κ δεν κανει για το bf4 ;;; Περιμένω μια τεκμηριωμενη απαντηση και οχι κανα τρολαρισμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραπάνω Physics (όχι PhyX) και θα χρειάζεται παραπάνω Threads, ήδη το BF3 θέλει πάνω από 4 Threads.

 

Όποιος έχει παίξει το BF3 με 8 Threads και μετά πάει σε 4(πχ κλείσε το HT) καταλαβαίνει την διαφορά αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...