Προς το περιεχόμενο

Xperia z vs htc one


Miraak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θέλω να αγοράσω ενα από τα δυο κινητά. Χρήση: πολύ youtube,apps,γρήγορο Ίντερνετ,παιχνίδια και mobile fl studio. Ποιο τα διαλέξω βασικά το one ειναι 100€ πιο ακριβό αξίζει να παω στο one η το z ειναι οκ? ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο θα ήταν να πας σε ενα κατάστημα και να τα δοκιμάσεις και τα 2.

 

Αποστολή από το C5303 με τη χρήση Insomnia App

Kαι παλι ομως δε θα εβγαζε 100% συμπερασματα αν παει στα μοντελα που ειναι φορτωμενα με ενα ματσο αχρηστες εφαρμογες

και που τα εχουν ξεκανει ολοι.

Εγω θα σου λεγα να πας σε samsung s4 με βαση αυτα που ζητας αλλα αν θες απο sony-htc νομιζω ειναι καλυτερη επιλογη το one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μου αρέσει η amoled,πλαστικο γούστα του καθενός :P. Οχι λέω θα ηταν καλύτερα να δόσω 100€ παραπάνο για το htc one?. Επίσης αυτο με την οθόνη και τα ξεβαμενα χρώματα του ζ ισχύουν? Τέλος λένε οτι το υχειο το ζ ειναι χάλια ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μου αρέσει η amoled,πλαστικο γούστα του καθενός :P. Οχι λέω θα ηταν καλύτερα να δόσω 100€ παραπάνο για το htc one?. Επίσης αυτο με την οθόνη και τα ξεβαμενα χρώματα του ζ ισχύουν? Τέλος λένε οτι το υχειο το ζ ειναι χάλια ετσι?

Σιγουρα αξιζει να τα δωσεις.Το z δεν ειναι οτι περιμεναν να δουν καποιοι,ειναι μετριο κινητο,και εκτος οτι δεν εχει καλο ηχειο ουτε καλη καμερα εχει

και απο θεμα κατασκευης επισης ειναι πισω.Για την οθονη του δεν εχω ακουσει τα καλυτερα παντως.

Επισης αν σε ενδιαφερει και απο ποιοτητα κλησεων δε τα παει τοσο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok Ευχαριστώ! Θα αγοράσω το one τότε! Το one εχει καπου προβλήματα? τα ηχεια του παντος λενε ειναι τα καλύτερα.

Ναι εχει πολυ καλο ηχο απ οσο εχω δει.To μονο "προβλημα" του Οne για μενα ειναι οτι ειναι λιγακι βαρυ με βαση το μεγεθος της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειμαι κατοχος του One και του S4 (επισης το Z το ειχε η κοπελα μου)

Εγω ημουν φανατικος της HTC παντα και δεν σηκωνα κουβεντα.

Τελικα το S4 ειναι καλυτερο ολων με το One να ακολουθει και με το Z πολυ πολυ πισω.

Το One (αν το πετυχεις με καλη οθονη) κατα την γνωμη μου εχει την καλυτερη ολων.

Τελειο ηχειο και αθλια καμερα.

Παρα πολυ καλο σημα και πολυ δυνατο WiFi.

Το ιδιο σημα εχει και το S4 με λιγο καλυτερο WiFi.

Εννοειτε οτι το S4 εχει  την καλυτερη καμερα με διαφορα (τουλαχιστον απο τα 3)

To Sony εχει καλη οθονη (εμενα με χαλανε τα Τετραγωνακια που κανει κοιτοντας την υπο γωνια,Δεν ξερω πως λεγοντε,πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω) χαλια μπαταρια ειδικα με την τελευταια εκδοση λειτουργικου,μετρια καμερα,καλυτερη απο του One.

Σημα οχι καλο αλλα δυνατο WiFi σαν του One.Ελπιζω να σε βοηθησα και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One με μεγάλη διαφορά. Ποιότητα κατασκευής είναι σαφώς καλύτερη από το z και το s4. Απίστευτα ηχεία, 0 lag συγκριτικά με το s4. Οθόνη πολύ πιο όμορφη από του s4. Στο μόνο που χάνει είναι στην κάμερα που υστερεί στις βραδινές λήψεις χωρίς φλας. Αλλά αν δεν σκοπεύεις να το χρησιμοποιησεις τόσο πολύ ως κάμερα στο συνιστώ και αξίζει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθημερινή χρήση μέρα και νύχτα με φλας μια χαρά είναι μωρέ. Ευκρινεστατη και πολύ καλά χρώματα. Το θέμα είναι στις νυχτερινές λήψεις χωρίς φλας πιξελιαζει πολύ (θορυβος). Κατά τα άλλα κανένα παράπονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε σχέση με την φωτογραφική του s4 το one είναι πολύ πίσω.

Καμια απολύτως επαφη.

Ναι το One έχει πολύ καλη κάμερα για 4 megapixel,μέχρι εκεί.

Καλυτερα υλικα στο One εννοειτε αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο One σωστα μονταρισμενο,

εννοώ χωρίς αυτά τα "νυχακια" και τα κενά αναμεσα στο αλουμινιο του ηχειου και το πλαστικο που ενωνετε.

Και ναι,πιο καθαρη η οθόνη του One,και αν το πετύχεις με σωστο πάνελ τοτε θα εχεις και πιο "έντονα" χρωματα απο το S4.

Και τα δυο είναι εξίσου καλά με τα υπέρ και τα κατα..

Καλη αγορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...