Προς το περιεχόμενο

Xperia z vs htc one


Miraak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά είναι το 99% των πανελ. κάνουμε την τρίχα τρίχεια επειδή βρέθηκαν κάποιες μη σωστά καλιμπραρισμενες. Η οθόνη του one είναι εντυπωσιακότατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σωστά πάνελ στο one είναι πολύ λίγα.

Αν εγώ ήμουν τόσο ατυχος και μετά από 4 κινητά που μου έστειλε η expansys δεν βρήκα σωστό τότε οκ.

Το 90% των one παρουσιάζει οριζόντιες γραμμές στην οθόνη.

Όποιος το έχει ας παρατηρήσει κατω από φως ημέρας με κλειστή οθόνη και θα τις δει.Κάτω από ήλιο φαινονται και με ανοιχτή την οθόνη.Και οι οθόνες με γραμμές είναι ψυχρές.

Από πλαίσιο πήρα ένα ασημί την πρώτη μέρα που έγινε διαθέσιμο (αφού όπως είπα μου είχανε στείλει 4 από expansys,και λέγοντας 4 εννοώ το έστελναν και το γυρναγα πίσω)

Το ασημι λοιπόν είχε τέλεια οθόνη αλλά έλα που ήθελα μαύρο.

Το πουλησα λοιπόν στον φίλο μου και πήρα μαύρο και "χάλια" οθόνη.

Εννοείτε πως σε καμία περίπτωση δεν προβληματίζει,αλλά κάθε φορά που βλέπω το ασημι τρελενομαι



*4 διαφορετικά εννοω,το περνούσαν ως ελαττωματικό και μου έστελναν άλλο.

 

*το πλαίσιο έτυχε να έχει με την ωραία οθόνη,μην θεωρηθεί πως έχω λόγο που το ανέφερα.

Μακρυά από πλαισιο πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To z με το one  είναι πάνω κάτω τα ίδια κινητά αλλά το Z είναι 100 ευρώ φθηνότερο ....αν θες να πάρες κάτι πολύ δυνατό μπορείς να πάρεις το Ζ1 που αναμένεται να έρθει στην ελλάδα και πραγματικά όταν είδα τα review εντυπωσιάστηκα με camera , επεξεργαστη , οθόνη  και εννοείται είναι και αδιάβροχο .

http://reviews.cnet.com/smartphones/sony-xperia-z1/4505-6452_7-35827086.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξαναπερνα αδιάβροχο δεν θα το έβαζα ξανά σε νερό.Είναι αμφίβολα αδιάβροχο.

Τουλάχιστον το Ζ που ξέρουμε δεν είναι και τόσο αδιάβροχο.Στο xda σε σχετικό θέμα αμφισβητούν την αντοχή του στο νερό.

Σίγουρα όχι όλα,εννοειτε,αλλά όταν δίνεις χ χρημαχρηματα δεν θες να αμφιβάλλεις..

Σε ταχύτητα απόκρισης πάντως είναι αισθητά πιο αργό το z..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω καινουργιο topic, παραθετω την ερωτηση μου στο υπαρχον.

Ειμαι και γω αναμεσα στο HTC one και του xperia z1. Ξερω πως το Ζ1 δεν εχει κυκλοφορησει και δεν μπορει να βγαλει κανεις σαφη συμπερασματα. Ημουν φουλ για την αγορα του ΗΤC ωσπου ειδα το Σονυ και με εβαλε σε σκεψεις.

Θα προτιμουσα να περιμενω λιγακι, απλα η επιδοτηση μου(ζω Γερμανια) τρεχει τωρα και πρεπει να παρω αποφαση στα κοντα.

Η διαφορα στη τιμη ειναι αμελητεα οσο αναφορα προγραμματα συμβολαιου καπου στα 60 ευρω επομενως και δεν παιζει ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω καινουργιο topic, παραθετω την ερωτηση μου στο υπαρχον.

Ειμαι και γω αναμεσα στο HTC one και του xperia z1. Ξερω πως το Ζ1 δεν εχει κυκλοφορησει και δεν μπορει να βγαλει κανεις σαφη συμπερασματα. Ημουν φουλ για την αγορα του ΗΤC ωσπου ειδα το Σονυ και με εβαλε σε σκεψεις.

Θα προτιμουσα να περιμενω λιγακι, απλα η επιδοτηση μου(ζω Γερμανια) τρεχει τωρα και πρεπει να παρω αποφαση στα κοντα.

Η διαφορα στη τιμη ειναι αμελητεα οσο αναφορα προγραμματα συμβολαιου καπου στα 60 ευρω επομενως και δεν παιζει ρολο

το one για μένα είναι τέλειο(αλλά και να μην ήταν δεν θα το έλεγα γιατί το αγαπώ)όποτε καλύτερα να μιλήσει κάποιος πιο αντικειμενικός!αλλά πέρα από την πλάκα,πάρε one!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...