Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 1020: Πρώτη επαφή με το καλύτερο Windows Phone της αγοράς (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπερκοστολογημενα τα Android; Who said that?

Λεει για τις ναυαρχιδες οταν πρωτοκυκλοφορουν που ακουμπανε 700αρες!

Φυσικα σε λιγους μηνες πέφτουν σε νορμαλ επίπεδα,οπως και τα wp κινητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε προοριζεται για τις γκόμενες,αλλα για τους γκομενους που θα φοτωγραφιζουν τις γκόμενες!

 

Σιγα το πολυ πολυ να φωτογραφισουν κανα διπλοπαρκαρισμενο καγκουροαμαξο σε 42mp μην χασουμε ουτε λεπτομερεια. Ο σωστος ο ανδρας εχει μια full frame dslr προχειρη μεσα στο κομοδινο, γρηγορο φακο f1.4 wide 24mm (για να χωραει ολο το χαρεμι), εξωτερικο φλας και τριποδο(για βιντεο).  :P

 

Εγω λεω πρεπει να ξεκινησουμε κινημα να φυγουν οι γκομενες απο τα iphone επιτελους δεν ειναι αναλυση αυτη, πρεπει να πανε σε lumia 1020.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το πολυ πολυ να φωτογραφισουν κανα διπλοπαρκαρισμενο καγκουροαμαξο σε 42mp μην χασουμε ουτε λεπτομερεια. Ο σωστος ο ανδρας εχει μια full frame dslr προχειρη μεσα στο κομοδινο, γρηγορο φακο f1.4 wide 24mm (για να χωραει ολο το χαρεμι), εξωτερικο φλας και τριποδο(για βιντεο).  :P

 

Εγω λεω πρεπει να ξεκινησουμε κινημα να φυγουν οι γκομενες απο τα iphone επιτελους δεν ειναι αναλυση αυτη, πρεπει να πανε σε lumia 1020.

Οι γκομενες πλεον πηγαν στη samsung!Μεχρι και ροζακι sg note3 τους έβγαλε!:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γκομενες πλεον πηγαν στη samsung!Μεχρι και ροζακι sg note3 τους έβγαλε! :P

 

Η αληθεια ειναι οτι αυτο που ελειπε απο το note για να το προτιμησουν οι γκομενες ηταν το ροζ χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαία δεν είναι,αλλα για τηλεφωνο η HD και snampdragon s4 είναι υπεραρκετά!

Μη ξεχνάμε ακομη και στα android το μόνο που αλλάζει με πιο δυνατό soc είναι λίγο η εμπειρία και όχι οι δυνατότητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε για αστείο δεν λέει ψέμματα ένας γνωστός μου το έχει το κινητό (αν και το μετάνιωσε λόγο λειτουργικού το κρατάει No money) όπως και να έχει για αρκετό καιρό είχε διάφορα restarts κλπ αν δεν το πείραζες το κινητό δεν έκανε τπτ αλλά αν άνοιγες έκλεινες wifi, data κλπ το τρογες στο άκυρο το restart σου λίγο αργότερα

μετά από αρκετό καιρό με κάποια updates έστρωσε μετά τα updates ένα restart έχει δει όλο και όλο

 

εμμμ μηπως ο γνωστος δεν ειχε κανει κανενα update? εχω το κινητο 7 μηνες και δεν μου εχει κανει ουτε 1 restart. Και πιστεψε με ανοιγω-κλέινω wifi-4g, βαζω βγαζω εφαρμογες, παιζω Games....καποια προβληματα τα ειχε διορθωση το portico update που ειχε βγει αρχές του 2013, προσφατα βγήκε και το amber update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση! φωτογραφική των 100 ευρώ είναι πολύ ανώτερη από κινητά των 500-600ευρώ!

 

μην κοιτάς μόνο τα Μπχ.

 

αυτο που λες δεν ισχυει. Ρίξε μια ματια εδώ

 

κατι το 920 δεν πλησιαζει την ποιοτητα του 1020!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση! φωτογραφική των 100 ευρώ είναι πολύ ανώτερη από κινητά των 500-600ευρώ!

 

μην κοιτάς μόνο τα Μπχ.

 

Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα κριτικές, ενώ αναμφίβολα υπάρχουν συμβιβασμοί (γωνίες, κάποιος θόρυβος) λόγω του μεγέθους της κάμερας το 1020 είναι καλύτερη κάμερα σε ποιότητα φωτογραφίας συνολικά από τις φθηνές μέχρι που φτάνουμε στην κατηγορία της Canon S-100 που είναι συνολικά καλύτερη.   H Sony RX-100 βέβαια είναι σαφώς ανώτερη πρόταση. Αυτό δεν σημαίνει ότι σε επιμέρους φωτογραφίες το αποτέλεσμα δεν μπορεί να είναι ορισμένες φορές συγκρίσιμο, μάλιστα ίσως τα υπερκορεσμένα χρώματα της 1020 να είναι πιο εντυπωσιακά σε κάποια shots, χωρίς να πιάνει τη φυσικότητα των χρωμάτων και το κανονικό zoom των εξειδικευμένων μηχανών.  Πάντως αν κύριος στόχος είναι φωτογραφίες που μπορείτε μοιραστείτε σε facebook, twitter, instagram ή mail με τους φίλους σας οι διαφορές με καλύτερες κάμερες δεν θα είναι εύκολα ορατές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41mp και αλλα δια φορά κόλπακια.. Αν θες να κανεις εκτύπωση σε κανά σεντόνι ίσως κάνει δουλειά. Αλλιώς πάρε μια dslr κ τέλος.. Δηλαδή εκεί στη νοκια ή σε οποιαδήποτε άλλη κατασκευάστρια κινητών προσπαθούν να πείσουν να βγάζεις φωτο με το κινητό;<br>

Δηλαδή ο φακός ή ο αισθητήρας δε παίζουν πια ρόλο; Κ παίζουν τα mp?<br><br>

Που αν τους δείξω φωτο με την nikon d90 των μόλις 12 mp θα τρέχουν να κρυφτούν; Ελα μην ακούω βλακείες.. Σαν κινητό καλό κ χρυσό αλλα ας μη μιλάμε για φωτογραφίες..<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Tην dslr (ναι την d90) την βαζεις στο αυτι σου και περνεις και τηλεφωνο? Γιατι ξερεις, αν αναπτυξουμε λιγο ακομα το επιχειρημα σου παραπερα

 

Ακους μουσικη απτο κινητο? LOLOMGnoob, δωσε με 300 ευρω το ipod εχει καλυτερη ποιοτητα μουσικης, αλλα 150 για καλα ακουστικα, στα 450 κοστιζει πιο λιγα απο το κινητο

 

Με τις 4.5 inches surfaris? Ημαρτον παναγια μου, δωσε ενα 300αρι να παρεις ενα 10" tab

 

Τι 2πυρηνα και ghz και αηδιες. Σκασε ενα 600 αρι να παρεις ενα PC της προκοπης με i5 να δεις ταχυτητες.

 

GPS? Απτο κινητο? Καλα οκ, και η μπαταρια κραταει 3 δευτερολεπτα?

 

Παιχνιδια? Με οθονη αφης? Παρε ενα wii ρε αμπαλε.

 

Τελικος απολογισμος, κανα 5000χιλιαρο, 30 διαφορετικες συσκευες (μια σε καθε τσεπη, σαν τον αστυνομο Σαινη) και πολλες απο αυτες δεν ειναι και φορητες. You do realise what bomb you just dropped, no?

 

Ολα ειναι θέμα marketing... Ολα.. Ακόμα και η οδοντοβουρτσα που βάζεις στο στόμα σου..Το iPhone εγώ ξέρω γιατί το έχω πάρει.. Οπως και το iPad.. Οπως και το Mac.. Οπως και τη Nikon.. Να είσαι σίγουρος όμως ότι κάθε τι έχει το σκοπό του.. Το iPhone με το iTunes για υψηλή ποιότητα μουσικής στο δρόμο, το Ίντερνετ και ένα ζευγάρι hi def. audio ακουστικων την κάνει τη δουλίτσα του κ με το παραπάνω..Το iPad το πήρα αρχικά για την αδερφή μου αλλα πλέον το χρησιμοποιώ εγώ αφού για να κοιτάξω κάτι γρήγορα στο σαλόνι ή στη τουαλέτα ειναι ταμαμ..Ναι το iPad ειναι πολύ πιο portable απο λάπτοπ αλλα δε μπορεί να επεξεργαστεί στο photoshop τα αρχεία raw που μόλις τράβηξα με την dslr μου όμως ούτε να κάνει επεξεργασία hd video.. Εκεί θα πάω στο Mac..Και το κινητο ειναι πιο portable απ την Nikon.. Και ξανά διάβασε σε παρακαλώ το ποστ μου.. Εγώ μίλησα για το αν θα τράβηξεις τις καλύτερες στιγμές της ζωής σου με το lumia ή το iPhone..Εχει διάφορα το ένα απ το άλλο..Έχω δει πολλούς να μπαίνουν σε αναλύσεις τέτοιων κινητών για τη φωτογραφία και μονο και να κοιτάνε το δέντρο ενώ χάνουν το δάσος..Και μου λες μετά πως αν είχε αυτή τη κάμερα το iPhone θα έλεγα αλλα.. Νομίζω πως δε πρέπει να είσαι τόσο επιθετικός γιατί πιστεύω καταλαβαίνεις τι ειναι αυτό που λέω.. Αν πρέπει να παρά δεχτώ ότι το lumia έχει καλύτερη φωτογραφική απ το iPhone για να ήρεμησετε λίγο Οκ.. Εχει καλύτερη.. Δεν ειναι πάντως αυτό που με νοιάζει έν προκειμενω..Sent from my iPad using Insomnia

Εγω παλι ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι λες...απο οτι συμπερανα ομως, κουβαλας οπου πας την dslr μαζι. Με τριποδα η σκετη παρακαλω?

 

Προφανως, οταν παω διακοπες, και εφοσον εχω φωτογραφικη μηχανη (γιατι δεν ειναι τζαμπα you know) που ειναι καλυτερη απο του κινητου, θα την παρω μαζι γιατι ισως βγαλω φωτογραφιες. Οταν παω στο σπιτι του κολλητου μου να λαλακιστουμε λιγο, θα παρω το κινητο μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...