Προς το περιεχόμενο

update router HUAWEI HG521


dallas4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Θελω να κανω update το ρουτερ HUAWEI HG521 αλλα στην forthnet δεν μου δινει επιλογη για να κατεβασω καποιο αρχειο για update http://www.forthnetgroup.gr/Article.aspx?a_id=4028. Ενω εχω μπει στο setup του ρουτερ και πηγαινω στο firmware upgrade μου ζηταει ενα αρχειο ξερει κανεις απο που μπορω να το κατεβασω αυτο το αρχειο ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το ρουτερ ειναι για πεταμα εν τουτοις το μονο firmware για αυτο ειναι αυτο εδω στο Link που σου δινω.διορθωνει καποια προβληματα συγχρονισμου με καποιες καρτες σε dslam alcatel-broadcom chipset.

https://www.hightail.com/download/OGhjUGhXcWYwVWxDaDhUQw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καταφερα και το εκανα αλλα το προβλημα που εχω τωρα μετα το update που εκανα απο το λινκ που μου εδωσες ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο setup του ρουτερ.ουτε με τον κωδικο που ειχα αλλα ουτε και με το admin admin που εχει το ρουτερ. το εκανα ρεσετ αλλα παλι τιποτα. ολα δουλευουν κανονικα εκτος απο το login στο setup. μηπως κανω κατι λαθος ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντο παλι reset μηπως δεν εγινε.β.δοκιμασε και admin χωρς Password.ριξτου κανα δυο reset μπας και νιωσει διοτι το ρουτερ αυτο ειναι για να φυγει απο το παραθυρο.το firmware αυτο ειναι της forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νιωθει τιποτα τα εχω δοκιμασει ολα και απο το ρευμα το εβγαλα και το εχω κανει καμια 5 ρεσετ και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Το ξερω οτι ειναι για πεταμα αλλα ελα που το αλλο που εχω δεν δουλευει το ασυρματο. Εχω και ενα αλλο απο την hol ενα nefaster το οποιο δεν ξερω αν γινετε να παιξει με την forthnet. To παλεψα αλλα δεν καταφερα τιποτα. Τελος παντων δεν ξερω τι αλλο να κανω αφου δουλευει το αφηνω και οσο αντεξει. Αν εχεις κατι αλλο να μου πεις να δοκιμασω οκ. Διαφορετικα ευχαριστω για την βοηθεια και για τον χρονο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ενιωσε το ηλιθιο .μπηκα απο το λαπτοπ που ειναι συνδεμενο ασυρματα. δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αλλα απο το στεθρο δεν μπορω να μπω. ευχαριστω για την βοηθεια ηταν πολυ σημαντικη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νιωθει τιποτα τα εχω δοκιμασει ολα και απο το ρευμα το εβγαλα και το εχω κανει καμια 5 ρεσετ και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Το ξερω οτι ειναι για πεταμα αλλα ελα που το αλλο που εχω δεν δουλευει το ασυρματο. Εχω και ενα αλλο απο την hol ενα nefaster το οποιο δεν ξερω αν γινετε να παιξει με την forthnet. To παλεψα αλλα δεν καταφερα τιποτα. Τελος παντων δεν ξερω τι αλλο να κανω αφου δουλευει το αφηνω και οσο αντεξει. Αν εχεις κατι αλλο να μου πεις να δοκιμασω οκ. Διαφορετικα ευχαριστω για την βοηθεια και για τον χρονο σου.

τι εχει το αλλο και δεν δουλευει το ασυρματο?ποιο μοντελο ειναι?το netfaster κανονικα θα πρεπε να σου παιζει αν μπορεις να μπεις μεσα και να αλλαξεις username/password και να βαλεις της forthnet.απλα δεν ξερω αν θα δεις καμια ουσιωδη διαφορα με το νεο firmware.αλλα πιο νεο απο αυτο δεν εχω δει.

 

τελικα ενιωσε το ηλιθιο .μπηκα απο το λαπτοπ που ειναι συνδεμενο ασυρματα. δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αλλα απο το στεθρο δεν μπορω να μπω. ευχαριστω για την βοηθεια ηταν πολυ σημαντικη. :)

σημερα τα ειδα οποτε δεν προλαβα να σου απαντησω χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε σε ευχαριστω αρκετα σε ταλαιπωρησα. με το update ειδα διαφορα και πιο γρηγορο και δεν κολλαει. ειχα προβληματα και η forthnet μου ειπε οτι πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους για να το κανουμε update επειδη κολλουσε. αλλα εχθες εφαγα φλασια και προσπαθησα μονοσ μου και τελικα με την βοηθεια σου τα καταφερα. οκ φιλε σε ευχαριστω αρκετα σε ταλαιπωρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε σε ευχαριστω αρκετα σε ταλαιπωρησα. με το update ειδα διαφορα και πιο γρηγορο και δεν κολλαει. ειχα προβληματα και η forthnet μου ειπε οτι πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους για να το κανουμε update επειδη κολλουσε. αλλα εχθες εφαγα φλασια και προσπαθησα μονοσ μου και τελικα με την βοηθεια σου τα καταφερα. οκ φιλε σε ευχαριστω αρκετα σε ταλαιπωρησα.

ναι το συγκεκριμενο firmware δεν το εχουν ανεβασει στην σελιδα οπως βλεπω .αλλωστε το ρουτερ αυτο δεν ειναι για πολλα και σταματησαν να το δινουν μετα και συντομα βλεπω να μην το εχουν και πολλα ατομα.το firmware ειχε βγει για συγκεκριμενο λογο απλα μαλλον πλεον το κανουν αυτοι upload στο ρουτερ αντι να το δωσουν στον χρηστη να το κανει.τωρα γιατι δεν ξερω.συνηθως σε ολα τα αλλα ρουτερ τα ανεβαζαν τα firmware στο site για να το κατεβασει ο χρηστης.δεν με ταλαιπωρησες.οτι αλλο χρειαστει εδω ειμαι.απλα το ειχα και εγω μπας και χρειαστει πουθενα αλλα δεν θυμαμαι να το χρησιμοποιησα ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα, χθες έκανα και εγώ αναβάθμιση το router echolife HG521 και τώρα δεν μπορώ να μπω στις ρυθμισεις με τα default username password ''admin''. ¨εκανα αρκετές φορές reset αλλά τίποτα. Μήπως μπορεί ο φιλος που είχε το ίδιο πρόβλημα ή κάποιος άλλος να βοηθήσει? (Επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ και ασύρματα με το τηλέφωνο μου χρησιμοποιώντας τον κωδικό του ρουτερ που είναι στο πίσω μέρος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο firmware Περασες?αν περασες κανα ακυρΟ firmware απο αλλο site μπορει να εχει αλλο Username/password για να μπεις στο μενου οποτε λογικα θα εχει και αλλο κλειδωμα.αυτο που εδωσα στον φιλο πιο πανω ειναι απο την forthnet, δεν ειναι δεν ξερω απο που.

αλλιως τραβα του 3-4 hard reset να στρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα την αναβάθμιση που προτείνει η forthnet απο την σελίδα της.Τελικά ανακάλυψα τυχαία ότι μπορώ να μπω από explorer ενω πριν χρησιμοποιούσα Mozilla :confused: . Μετά μου έδωσαν άλλο ρούτερ ΖΧΗΝ 108L και πάλι δεν μ πορώ να μπω με admin, δεν ξέρω αν είναι κάποιος άλλο κωδικός σε αυτό το ρούτερ.Καλύτερο φαίνεται αυτό αλλά θέλω να μπω για να κάνω ρυθμίσεις για port forward, από την εξυπηρέτηση πελατών του τεχνικού τμήματος μου είπαν ότι δεν είναι καλό το port forward γιατί μπορεί να κατστρέψει το ρούτερ-πράγμα που δεν το νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα την αναβάθμιση που προτείνει η forthnet απο την σελίδα της.Τελικά ανακάλυψα τυχαία ότι μπορώ να μπω από explorer ενω πριν χρησιμοποιούσα Mozilla :confused: . Μετά μου έδωσαν άλλο ρούτερ ΖΧΗΝ 108L και πάλι δεν μ πορώ να μπω με admin, δεν ξέρω αν είναι κάποιος άλλο κωδικός σε αυτό το ρούτερ.Καλύτερο φαίνεται αυτό αλλά θέλω να μπω για να κάνω ρυθμίσεις για port forward, από την εξυπηρέτηση πελατών του τεχνικού τμήματος μου είπαν ότι δεν είναι καλό το port forward γιατί μπορεί να κατστρέψει το ρούτερ-πράγμα που δεν το νομίζω.

δες στο manual τι λεει για κωδικο.μπορει απλα να μπαινεις σαν User Και οχι σαν admin.οποιος τωρα ειπε αυτο για το port forward μπορεις να του πεις να παει να αυτοκτονησει οσο προλαβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά, μπαίνω σαν user χωρίς password (κενό δλδ το πεδίο), έκανα port  forward και όλα καλά.Το προηγούμενο ρούτερ ήταν πολύ χάλια, είχε μόνο μία θύρα δικτύου και για να ενεργοποιήσεις το ασύρματο έπρεπε να μπεις μέσα στις ρυθμίσεις του, και τώρα βλέπω ότι το καινούργιο έχει και πολύ καλύτερο ασύρματο σήμα. Με τον δεύτερο τεχνικό που μίλησα μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το port forward και να το κάνω :-) .Ελπίζω από αυτά τα ποστ να βοηθηθεί και κάποιος άλλος στο μέλλον, ευχαριστώ για την βοήθεια και καλή συνέχεια.... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά, μπαίνω σαν user χωρίς password (κενό δλδ το πεδίο), έκανα port  forward και όλα καλά.Το προηγούμενο ρούτερ ήταν πολύ χάλια, είχε μόνο μία θύρα δικτύου και για να ενεργοποιήσεις το ασύρματο έπρεπε να μπεις μέσα στις ρυθμίσεις του, και τώρα βλέπω ότι το καινούργιο έχει και πολύ καλύτερο ασύρματο σήμα. Με τον δεύτερο τεχνικό που μίλησα μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το port forward και να το κάνω :-) .Ελπίζω από αυτά τα ποστ να βοηθηθεί και κάποιος άλλος στο μέλλον, ευχαριστώ για την βοήθεια και καλή συνέχεια.... B)

το 521 με το νεο firmware παιζει καπως καλυτερα.το wireless αν εννοεις οτι θες να το ανοιγεις και να το κλεινεις ναι γινετε απο το μενου.δεν υπαρχει κουμπακι.αλλα ναι ειχε μια ethernet και γενικαδεν αξιζε και πολλα.απορω γιατι την ειπε αυτην την μαμακια ο πρωτος τεχνικος για το Port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...