Προς το περιεχόμενο
TRILOBYTER

Disappearing Nvidia Drivers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια, μια γρηγορη ερωτηση. Οι nvidia drivers μου εξαφανιζονται που και που, οταν κανω ρεσταρτ τον Η/Υ ξαναεμφανιζονται. Μπορει κανεις να μου πει τι παιζεται?

Μιλαω για την 9600gt και τους 314.22 drivers.

Thanks!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους 320.49 να φανταστώ οτι εχεις πρόβλημα ? δοκίμασε και τους beta

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μολις εκανα update και μπηκαν οι 320.49. Οι beta ποιοι ειναι και πως τους βρησκω?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εκει που κατεβάζεις τους drivers απο κατω λεει BETA Drivers and archive και θα καταλάβεις μετα βάζεις παλι την κάρτα και επιλέγεις να σου βγάλει τους beta

http://www.nvidia.co.uk/Download/Find.aspx?lang=en-uk

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε ευχαριστω το βρηκα. Δηλαδη οι Beta τι διαφορα εχουνε με τους αλλους? Ποιους να βαλω για να ειμαι ok?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οι beta ειναι οτι λεει το όνομα τους ακομα σε πειραματικό στάδιο μεχρι να βγούν αν δεν εχεις προβλήματα ομως μείνε με αυτους

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το προβλημα παραμενει, οταν πηγα στο device manager λεει code 43. Σε αυτο το σαιτ περιγραφει το προβλημα που εχω http://www.code43.de/page1.html αλλα δεν ξερω αν η λυση που δινει ειναι σωστη και φοβαμαι να κανω τετοιες αλλαγες στο Bios. Ξεχασα να αναφερω οτι εχω windows 7 ultimate 64 bit.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν θα κάνεις καμια ζημιά με το συγκεκριμένο καντο αν και δεν ξέρω αν θα εχει η motherboard σου AGP aperture size , το εχω δει μονο σε παλιές motherboard αν δεν κανω λάθος στις καινούργιες δεν υπάρχει αλλα τσέκαρε το

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδια μου δινει code 43 το οποιο απο οτι καταλαβα ειναι software/compatibility issue. Εκανα update bios αλλα δεν βοηθησε, εβαλα πιο παλιους driver αλλα και παλι τιποτα. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.