Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για απομακρυσμένο έλεγχο με ελάχιστο lag


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Καλημέρα.

 

Ψάχνω πρόγραμμα για να μπορώ να χειρίζομαι το windows pc μου από macosx ή από android. Οι συσκευές θα είναι σε lan μέσω router. Δεν με ενδιαφέρει αν θα έχει δύσκολο σετάρισμα, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει ελάχιστο latency με όσο το δυνατόν καλύτερη γραφική απεικόνιση γιατί θέλω να το χρησιμοποιώ -και- για να streamάρω games, που βέβαια δεν θα είναι latency-depended, ωστόσο να μην έχω μισό δευτερόλεπτο lag. Το Remote Desktop των Windows, το Teamviewer και το Logmein τα έχω δοκιμάσει, αλλά τα αποτελέσματα είναι επιεικώς τραγικά.

 

Το mba είναι το mid-2011, κινητό θα είναι το S4 (στο κοντινό μέλλον θα το αποκτήσω), ενώ το pc μου φοράει i5-750, 560Ti, 8GB RAM και SSD σκληρό. Το modem/router που έχω αυτή τη στιγμή είναι το ZTE που δίνει ο ΟΤΕ στις VDSL, αλλά αν αλλάζοντας router έχω βέλτιστα αποτελέσματα, προτείνετέ μου routers και το συζητάμε.

 

Καμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχεις δοκιμασει σε τοπικο δικτυο το remote desktop ;

 

Το team τα παιρναει μεσω δικου του server οποτε αργει αν δε κανω λαθος.

Υπαρχει και το ammy admin.

Δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται αυτο που θες παντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uπάρχουν ακόμα το ΝΙΚ το radmin και πολλά αλλα νομίζω πως ψάχνεις στην λάθος κατεύθυνση δεν κάνουν stream games έτσι.

Άμα μας πεις τι προσπαθείς να κανεις ίσως σε βοηθήσουμε πιο πολύ

 

Τα πιο πολλά παιχνίδια έχουν και mode που περνούν μέσα clients που δεν παίζουν απλά βλέπουν ίσως αυτό σου ταιριάζει πιο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

^^ Αυτό το πράγμα θέλω να κάνω στο κινητό μου ή στο macbook air μου, διαμέσω του pc μου. Οι τύποι στα video έχουν μόνο spontaneous lag. Εγώ με όσα προγράμματα δοκίμασα συναντώ στην καλύτερη περίπτωση μίσο δευτερόλεπτο lag σχεδόν συνέχεια.

 

Αυτοί τι σκάτα κάνουν και το δουλεύουν σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί ψάχνεις το πρόγραμμα αφού το λέει στο ίδιο το video στην αρχή  δεν κρύβουν τίποτα:

 

http://www.splashtop.com/home

 

 

Aπό πρακτικής πλευράς δεν βλέπω κάποιο λόγο να το κανεις αυτό να παιζεις ένα παιχνίδι του pc στην μικρή οθονούλα του κινητού wirelessly.

Αφού το pc θα είναι ειδη ανοικτό γιατί να μην παίξεις εκεί ? Αυτό είναι μονο για να κοροϊδεύεις του φίλους σου α δες τι παιχνίδια παιζει το κινητό μου :P

 

Αυτό θα είχε νόημα άμα ήθελες για παράδειγμα να σύνδεσης το pc σου στην μεγάλη οθόνη στο σαλόνι wirelessly και έτσι εχεις middle man το κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δοκίμασα το shashtop, λαγκάρει, γι' αυτό ψάχνω άλλο πρόγραμμα.

 

Μπορώ να σκεφτώ δύο πολύ σημαντικούς λόγους για να θέλω να στριμάρω pc games στο tablet/κινητό ή στο laptop μου:

 

1 - Κρεβάτι.

 

2 - Τουαλέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεί να μην φταίει το πρόγραμμα μπορεί να φταίει το αργό WiFi σου

 

Τώρα οι λόγοι που είπες δεν είναι σημαντικοί ούτε σοβαροί αλλα γούστα είναι αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, κι εγώ το wifi σκέφτομαι, αλλά θεωρητικά 6 mbps αρκούν για να στριμάρει κάποιος 720p περιεχόμενο, οπότε πόσο αργό να είναι το router μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...