Προς το περιεχόμενο

Playstation 3-Playstation 4 ερωτήσεις


tolisk99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, ρώτησα στο thread του PS3 και ok, αξίζει να πάρω PS3.

1ον, Βρήκα αυτό εδώ: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=f29e0994-6285-4f72-bb49-5bf5bdc3a2c5

 

Να το τσιμπήσω λέτε?

 

2ον, θα γίνεται ένας χρήστης του PS4 να παίζει Multiplayer με κάποιον που έχει PS3? Επειδή είχα ακούσει ότι θα παίζεις και με χρήστες PC! Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.

 

3ον, μήπως να πάρω PS4? Δεν είμαι σίγουρος... Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα βγούν νέοι τίτλοι του χρόνου και αν θα μπορώ να παίζω με κάποιους που θα έχουν PS4.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ρώτησα στο thread του PS3 και ok, αξίζει να πάρω PS3.

1ον, Βρήκα αυτό εδώ: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=f29e0994-6285-4f72-bb49-5bf5bdc3a2c5

 

Να το τσιμπήσω λέτε?

 

2ον, θα γίνεται ένας χρήστης του PS4 να παίζει Multiplayer με κάποιον που έχει PS3? Επειδή είχα ακούσει ότι θα παίζεις και με χρήστες PC! Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.

 

3ον, μήπως να πάρω PS4? Δεν είμαι σίγουρος... Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα βγούν νέοι τίτλοι του χρόνου και αν θα μπορώ να παίζω με κάποιους που θα έχουν PS4.

Η διαθεσιμοτητα παιχνιδιων θα συννεχιστει ειναι μεγαλο το κοινο με το ps3 αλλα βλεπω κοτσανα γιατι να μην πας στο 4 αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα και αφου ειναι το latest and greatest... Εγω λεω το 4 ειναι καλυτερη επιλογη και βεβαια αν το παρεις θα περιμενεις κανα 4αμηνο να διαβασεις για τυχον προβληματα που θα εχουν οι πρωτες παρτιδες και ποτε θα διορθωθουν... Το μυαλο του σωστου και υπομονετικου αγοραστη πρεπει να σκεφτεται σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάτι ακόμα που θα πρέπει να σκεφτώ... Τα προβλήματα των 1ων παρτίδων. Βασικά μπορώ να το πάρω και το 4, απλά θα αργήσω λίγο περισσότερο να μαζέψω λεφτά... Από τον Οκτώβριο θα μπορώ να πάρω το 3. Το 4 θα μπορώ από τα Χριστούγεννα και μετά. Το θέμα είναι τα προβλήματα. Αν υπάρχουν, πως διορθώνονται?

 

Άσε που θέλω να παίζω και με κάτι φίλους CoD αλλά δεν ξέρω αν θα πάρουν το 4, ή θα μείνουν στο 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάτι ακόμα που θα πρέπει να σκεφτώ... Τα προβλήματα των 1ων παρτίδων. Βασικά μπορώ να το πάρω και το 4, απλά θα αργήσω λίγο περισσότερο να μαζέψω λεφτά... Από τον Οκτώβριο θα μπορώ να πάρω το 3. Το 4 θα μπορώ από τα Χριστούγεννα και μετά. Το θέμα είναι τα προβλήματα. Αν υπάρχουν, πως διορθώνονται?

 

Άσε που θέλω να παίζω και με κάτι φίλους CoD αλλά δεν ξέρω αν θα πάρουν το 4, ή θα μείνουν στο 3...

Σου ειπα πρωτα οταν με το καλο βγει περιμενεις τουλαχιστον 4 μηνες να φυγουν οι πρωτες παρτιδες που ειναι πιο αρρωστιαρικες...

Τωρα δεν νομιζω οτι ειναι σοβαρο να μην παρεις το 4 γιατι οι φιλοι σου δεν ξερεις αν το παρουν... Αν θελουν να παιζετε cod να παρουν αυτοι το 4 και οχι εσυ το 3, μην κανεις τετοιες θυσιες γιατι αργοτερα μπορει να παρουν οι φιλοι σου 4 και εσυ να εχεις 3 και να σου πουν, "δεν με νοιαζει εγω πηρα το καινουργιο παρτο και συ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέοι τίτλοι υπάρχουν ανακοινωμένοι μέχρι και το φθινόπωρο του '14, οπότε αυτό απαντά στο τρίτο ερώτημά σου. Αν προσθέσεις μόνο τα exclusives του PS3 είσαι καλυμένος για 2 χρόνια. Βάλε και μερικά multiplatform και ακόμα και να λιώνεις στο gaming βγάζεις 2 χρόνια. Τότε θα είναι καλύτερη περίοδος να πάρεις PS4 απ' ό,τι τώρα, καθώς, όπως σου είπα και στο άλλο topic, θα έχουν βγει αρκετά παιχνίδια ώστε να έχεις να διαλέξεις και αρκετά θα έχουν πέσει σε τιμή. Κοστίζει να πάρεις κονσόλα με το που βγει.

 

Για το cross gen multiplayer δε γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, για PS4, δηλαδή καλύτερα Μάιο-Ιούνιο... Πάντως αξίζει να περιμένω μέχρι τότε για να πάρω μια κονσόλα? Είναι πολύς καιρός και δεν θα αντέξω!  :-D (οκ θα αντέξω :P )

 Από την άλλη, το PS4 θα κυριαρχεί για πολλά χρόνια ακόμα όπως και το 3.

Εσείς τι λέτε? να περιμένω μέχρι τότε ή να πάρω κατά τον Οκτώβριο-Νοέμβριο το 3? 

 

Πάντως μόλις δω τι θα κάνουν και οι άλλοι, θα επανέλθω στο θέμα για να σας πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cross Gen το θεωρω δυσκολο να υπαρξει τουλαχιστο το πρωτο χρονο

Αν ηταν θα ειχε ηδη ανακοινωθει. Οποτε για μετα ειναι πολυ χλωμο

Μη βλεπεις εμας τους καμμενους που εχουμε ΠΣ3 και προπαραγγειλαμε ΠΣ4.

Ο βασικος λογος ειναι οτι εχουμε βαρεθει, κουραστει, κορεστει με ολα οσα ειδαμε καθως και με το milking - ξεζουμισμα αυτης της γενιας.

Η σωστη αγορα τωρα ειναι ΠΣ3 κοντα στα 200 ευρω κατ εμε. Αυτη η γενια εχει πολλα παιχνιδια διαμαντια ασχετα με το ξεζουμισμα.

Το οτι το ΠΣ4 θα ερθει με καλυτερα γραφικα αυτο απο μονο του δε λεει κατι. θα αρχισει να παιρνει μπροστα μετα απο τα χριστουγεννα του 2014

 

Ουτε Μαιο - Ιουνιο. Προσωπικα εγω αν δεν εβλεπα την προσφορα στα 344 του ΠΣ4 δεν ειχα σκοπο να το παραγγειλω (σκεφτηκα και το γεγονος οτι το πιθανοτερο θα ερθει ελλαδα το Μαρτιο οποτε θα εχω ενα δειγμα να σκεφτω πριν αποφασισω τελικα την πληρωμη).

Το ΠΣ3 ακομη και για μενα που το εχω ξεζουμισει εχει 1 χρονο μεσα στο νερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κι άδικο... Δύσκολες αποφάσεις... :P

 

Λέτε να πάθω καμιά πλάκα σαν αυτό που είπε ο Καρχαρίας? Να πάρουν το 4 μόλις πάρω το 3? :P Επειδή ο ένας μόλις είχε βγει το PS3 το είχε πάρει κατευθείαν...

Τέλος πάντων θα το σκεφτώ, θα δω τι θα κάνουν και βλέπουμε... Πάντως αν αποφασίσω για το 4, θα το πάρω Μάιο-Ιούνιο μάλλον...

 

Τα αρχικά προβλήματα μιας κονσόλας σαν τι μπορούν να είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και τόσο δύσκολες πάντως. Τo PS3 έχει πολλά παιχνίδια που, παρόλο που μπαίνουμε σε νέα γενιά, κάθε άλλο παρά ξεπερασμένα είναι. Μη σου πω ότι θα ήταν και κρίμα, από τη στιγμή που δεν τα έχεις παίξει, να μην πάρεις PS3. Αν δεν έχεις λιώσει τη γενιά αυτή δεν υπάρχει λόγος βιασύνης για να πας στην επόμενη. Κι εγώ μόνο λόγω των 344 του Κώτσου προπαρήγγειλα PS4, αλλιώς, δεν είχα σκοπό να το πάρω μέχρι τουλάχιστον τα Χριστούγεννα του '14. 

 

Τα προβλήματα που είχε αυτή η γενιά δε νομίζω να τα ξαναδούμε σε κονσόλες. Σίγουρα όχι σε αυτές που έρχονται τώρα. Οφείλονταν σε ένα συνδυασμό παραγόντων (νέα υλικά, υψηλές θερμοκρασίες με κακό σύστημα ψύξης κλπ) που τώρα είτε δεν υπάρχουν είτε είχαν χρόνια να βρουν λύσεις. Αυτός είναι ο τελευταίος λόγος για τον οποίο δεν αξίζει να πάρεις PS4 τώρα. Η έλλειψη παιχνιδιών σε συνδυασμό με τις υψηλές τιμές τους τον πρώτο χρόνο, ενώ δεν έχεις παίξει τόσα πολλά παιχνίδια του PS3, είναι πολύ σημαντικότερος λόγος, θεωρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το αποφάσισα. Θα παρω PS3. Και σε 1-2 χρονια ισως και το 4! Πραγματι εχετε δικιο για τα παιχνιδια του 3. Το μονο πραγμα που με ανησυχεί ειναι αν τέλη του 2014 βγουν παλι games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις τόσες πολλές παιχνιδάρες το Ps3 που και να μη βγουν αλλα παιχνίδια απο δώ και μπρος είσαι υπερκαλυμμένος για πολυ καιρό ακόμα. κι εγώ έχει ένα μήνα που πηρα ps3 και έχω πάθει πλάκα. ίσως και πάλι τονίζω ίσως να είχες πρόβλημα με παιχνίδια αν ξυπνούσες κάθε μέρα και έπαιζες μέχρι να ξαναπέσεις για υπνο κι αυτό το έκανες για κάνα χρόνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα αυτό που θα κάνω εγώ.. Κάπου σε 3-4 μήνες θα πάρω ένα μεταχειρισμένο PS3 να έχω να παίζω και σε 1 χρόνο από τώρα θα πάρω το PS4. Το μεταχειρισμένο όχι πάνω από 150 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...