Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z Ultra με οθόνη 6.4' ιντσών και πάχος 6.5 χιλιoστά (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντόφλες ξεπαντόφλες φεύγουν.

Δεν ξέρω για το ελλαδιστάν,αλλά εδώ τις παίρνει αρκετός κόσμος.

Χθες πέτυχα δύο τύπους με sony z ultra.

Εδώ και γενικά στην Ευρώπη όλοι κουβαλάν κάποιου είδους τσάντα και δεν τους νοιάζει εάν δεν χωράει στο τζιν των ΕΛ μια συσκευή των 6" εφόσον κάνει την δουλειά τους(συνδυασμό tablet-smartphone).

 

Κλασσικά κρίνετε εξ'ιδίων τα αλλότρια και βγάζετε ότι ναναι συμπεράσματα.

 

Είναι niche συσκευές που προορίζονται για άτομα που τα θέλουν όλα σε μια συσκευή δίχως να βγάζουν τα μάτια τους σε 4.5" οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία μεγάλη οθόνη πάντοτε εντυπωσιάζει,γι'αυτό και αυτές οι συσκευές θα έχουν αγοραστικό κοινό. προσωπικώς δε με νοιάζει το μέγεθος σε αυτήν την κατηγορία γιατί όποιος το παίρνει προφανώς δεν θα το χρησιμοποιήσει μόνο ως τηλέφωνο αλλά σίγουρα θέλει να έχει μία συσκευή για να αντικαταστήσει όλες τις υπόλοιπες. 

σε αυτή τη συσκευή το μόνο που δε μου κάθεται καλά είναι τα πολύ μεγάλα περιθώρια στις άκρες. πιστεύω πως σε αυτές τις ίντσες θα έπρεπε να παίζει το ελάχιστο δυνατό. ίσα ίσα δηλαδή για τα πλήκτρα κύριων λειτουργιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντόφλες ξεπαντόφλες φεύγουν.

Δεν ξέρω για το ελλαδιστάν,αλλά εδώ τις παίρνει αρκετός κόσμος.

Χθες πέτυχα δύο τύπους με sony z ultra.

Εδώ και γενικά στην Ευρώπη όλοι κουβαλάν κάποιου είδους τσάντα και δεν τους νοιάζει εάν δεν χωράει στο τζιν των ΕΛ μια συσκευή των 6" εφόσον κάνει την δουλειά τους(συνδυασμό tablet-smartphone).

 

Κλασσικά κρίνετε εξ'ιδίων τα αλλότρια και βγάζετε ότι ναναι συμπεράσματα.

 

Είναι niche συσκευές που προορίζονται για άτομα που τα θέλουν όλα σε μια συσκευή δίχως να βγάζουν τα μάτια τους σε 4.5" οθόνες.

Εσεις οι ευρωπαιοι ειστε αλλιως,εχετε αλλον αερα ρε παιδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις οι ευρωπαιοι ειστε αλλιως,εχετε αλλον αερα ρε παιδι μου.

Καλύτερο και υγιεινότερο από τους καράμπαμπες του ΕΛλαδιστάν που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο και υγιεινότερο από τους καράμπαμπες του ΕΛλαδιστάν που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από αυτούς.

καταρχην η χωρα δε λεγεται ελλαδισταν λεγεται Ελλαδα,Και αν θες να δηλωνεις ιταλος,γερμανος,τουρκος η αγγλος με γεια σου με χαρα σου.Αλλα το οτι δεν κυκλοφορουν οι περισσοτεροι ελληνες με τσαντακια και τσαντες οπου πηγαινουν,σαν τις γκομενες που βαζουν μεσα τα κραγιον δεν μας κανει αυτο κατωτερους απο σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο και υγιεινότερο από τους καράμπαμπες του ΕΛλαδιστάν που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω από αυτούς.

Tην Τζουλια Αλεξανδρατου μου θυμιζεις που οταν πηγε Αυστρια αρχισε να βριζει την Ελλαδα και να το παιζει ευρω-παια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην η χωρα δε λεγεται ελλαδισταν λεγεται Ελλαδα,Και αν θες να δηλωνεις ιταλος,γερμανος,τουρκος η αγγλος με γεια σου με χαρα σου.Αλλα το οτι δεν κυκλοφορουν οι περισσοτεροι ελληνες με τσαντακια και τσαντες οπου πηγαινουν,σαν τις γκομενες που βαζουν μεσα τα κραγιον δεν μας κανει αυτο κατωτερους απο σενα.

Είδες;Έρχεσαι στα λόγια μου κλασσικέ ΕΛ.Ότι έγραψα στο πρώτο ποστ.

Ότι κάνεις εσύ είναι μαγκιόρικο και Ανδρικό,ότι κάνουν οι άλλοι είναι πούστικο.

 

Για αυτό λοιπόν καθαρότερος ο αέρας εδώ.Συμφωνούν όλοι οι Έλληνες και οι ξένοι.

Οι καράμπαμπες άκομη μιλάν για τους κουτόφραγκους που δεν ξέρουν να ζήσουν.

 

 

Tην Τζουλια Αλεξανδρατου μου θυμιζεις που οταν πηγε Αυστρια αρχισε να βριζει την Ελλαδα και να το παιζει ευρω-παια

Δεν βρίζω την Ελλάδα,βρίζω την ΕΛλάδα και τους ΕΛ καράμπαμπες που έχουμε και εδώ.Και εσύ τέκνον ΕΛ είσαι για αυτό το butthurt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια μαυρα. Ουτε καλη αξιοποιηση του χωρου.

Πολυ μικρο για ταμπλετ - Τερας για κινητο.

 

Ουτε Phablet ειναι.

Τα νοτε χρησιμοποιουντε ανετα ως κινητα.

Οχι οτι προσωπικα θα τα χρησιμοποιουσα, εχω ως οριο τις διαστασεις του G2, αλλα ειναι εφικτο.

 

Με αυτο το Sony ειναι Ανεφικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό για την αξιοποίηση του χώρου και τα μεγάλα περιθώρια που ξεφεύγουν, ενώ η συσκευή είναι εξαιρετικά λεπτή στο πάχος. Αν το είχε και αυτό θα ήταν θαύμα σχεδιασμού, φαντάζομαι ότι θα το κοιτάξουν στην επόμενη έκδοση όπως έκανε η Samsung με το Note 3. Επίσης λείπει πολύ το φλας, όχι μόνο για τις φωτογραφίες αλλά γιατί τα smart τα χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και σαν φακούς όταν θέλω να δω κάτι στο σκοτάδι, όχι για παρατεταμένα διαστήματα φυσικά. Γενικά πάντως είναι πολύ καλή συσκευή και κορυφή σε αυτές τις ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατό phablet που για άλλη μια φορά η sony δείχνει την πρωτοπορία της σε ένα προϊόν που απευθύνεται για λίγους . Ο επεξεργαστής snapdragon κάνει την διαφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από την Παρασκευή έχω στα χέρια μου ένα Z Ultra White και μπορώ να πως πως είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος.

Οι λόγοι είναι οι παρακάτω:

 

1)Επιτέλους μια συσκευή με την οποία έχω σε tablet και κινητό σε ΕΝΑ

2)Χρησιμοποιώ 14 λογαριασμούς e-mail, καθημερινά λαμβάνω 30-40 e-mail τα οποία θέλουν καλό διάβασμα και απάντηση και με τη συγκεκριμένη συσκευή το κάνω άνετα χωρίς να βγάζω τα μάτια μου.\

3) Συσκευή στην οποία η μπαταρία δεν τελειώνει ΠΟΤΕ

4) Την πετάς μέσα στην κανάτα με το νερό που σου έφεραν στην καφετέρια και βλέπεις τον κόσμο να μένει παγωτό :P

Γενικά πρόκειται για μια συσκευή για πολύ περιορισμένο κοινό το οποίο έχει το κινητό-tablet σαν ΒΑΣΙΚΟ εργαλείο δουλειάς και όχι για να παίζει παιχνιδάκια και να γράφει status στο fb. Αυτοί μπορούν να παραμείνουν στο τόσο ξεχωριστό iPhone 5 ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για τηλεφωνο δεν κανει παντως γιατι ειναι γελοιωδως μεγαλο. Δεν ειναι καν phablet. Ειναι καθαρα Tablet. Προσωπικη αποψη, οσοι το εχουν και τους αρεσει να το χαιρονται φυσικα (χωρις ειρωνια), αλλα αδυνατω να πιστεψω οτι δεν εχουν και ενα αλλο τηλεφωνο για αλλες περιστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...