Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά τα λες εσύ, δεν είπα ότι είναι απλό για μένα, ούτε είμαι dev. Εσύ είσαι; Ξέρεις πως θα γίνεται και πόσο εύκολα; Γιατί θα πρέπει να είναι κίνητρο για να το αγοράσεις; Τόσο καιρό φωνάζουν πολλοί ότι δεν καινοτομεί η Apple και τώρα πάει μπροστά τις mobile CPU και δεν είναι κίνητρο για να το αγοράσεις.

 

Υ.Γ. Έχει απευθείας όλες τις εφαρμογές του λειτουργικού + iMovie + iWork + Epic Citadel. Και πάρα πολλές ακόμα σε σύντομο χρονικό διάστημα, εδώ είμαστε και θα τα λέμε τότε.

 

Saying Unreal Engine, which already has official 64-bit Mac and Windows ports, took two hours to port to 64-bits is...misleading.

Εντάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμφάνιση Άσπρο - Μαύρο ειναι ιδια με το 5?

Πως θα το μοστράρει  ο Έλληνας?

 

Προβλέπω μονο σαμπανιζέ να πουλάει στην Ελλάδα...

 

Καλό τηλέφωνο τίποτα το ιδιαίτερο όμως...

 

By the way ειπανε τιποτα για το Mavericks?

 

Μα θα έχει το χρυσό δακτυλίδι στο home button, οπότε θα ξεχωρίζει από το 5...και ακόμα περισσότερο από τον πλαστικό συρφετό που θα έχει το 5c.  Δεν είπαν τίποτα για το OS X. 

 

Στα χαρτιά φαίνεται μια δυνατή αναβάθμιση χωρίς τεράστιες εκπλήξεις. Μένει να δούμε στην πράξη τη νέα κάμερα και τον επεξεργαστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα λες εσύ, δεν είπα ότι είναι απλό για μένα, ούτε είμαι dev. Εσύ είσαι; Ξέρεις πως θα γίνεται και πόσο εύκολα; Γιατί θα πρέπει να είναι κίνητρο για να το αγοράσεις; Τόσο καιρό φωνάζουν πολλοί ότι δεν καινοτομεί η Apple και τώρα πάει μπροστά τις mobile CPU και δεν είναι κίνητρο για να το αγοράσεις.

 

Υ.Γ. Έχει απευθείας όλες τις εφαρμογές του λειτουργικού + iMovie + iWork + Epic Citadel. Και πάρα πολλές ακόμα σε σύντομο χρονικό διάστημα, εδώ είμαστε και θα τα λέμε τότε.

 

Δεν ειμαι dev αλλα την 64 bit τεχνολογια την εχω φαει στην μουρη στο παρελθον και στο παρον, δεν μου λεει κατι.

 

Οταν ανταγωνιστικα smartphone ειναι 8πυρηνα ή 4πυρηνα θεωρεις η apple με διπυρινο 64 βιτ χωρις εφαρμογες παει μπροστα ? Με 4 ιντσες οθονη ? με 720p (μαλλον 640) αναλυση ? με 8 mp camera ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

64bit SoC αλλά μονο 1gb ram. Βραβείο καλύτερου gimmick για το 2013.

Κατσε και'συ.Σου βγαλανε 64bit και...fingerprint, και θελεις και 2 γιγα ram; ^_^

Πως θα πλασαρουν μετα το Iphone 6,για να πας να το αγορασεις,που θα'χει ως καινοτομια 2 γιγα;

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι dev αλλα την 64 bit τεχνολογια την εχω φαει στην μουρη στο παρελθον και στο παρον, δεν μου λεει κατι.

 

Οταν ανταγωνιστικα smartphone ειναι 8πυρηνα ή 4πυρηνα θεωρεις η apple με διπυρινο 64 βιτ χωρις εφαρμογες παει μπροστα ? Με 4 ιντσες οθονη ? με 720p (μαλλον 640) αναλυση ? με 8 mp camera ?

So?

Ποιος νοιαζεται για αυτα?Το ονομα πληρωνουμε,χεστηκαμε για τις υπολοιπες αχρηστες πληροφοριες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνδυασμο με ενα καλο ios7, νομιζω οτι ειναι το επομενο αξιο/σημειο αναφορας iphone μετα το 4ρι. Τα 4s/5 για μενα ηταν αρκετα χλιαρα σαν τηλεφωνα, το 5s ομως φερνει πολλα εντυπωσιακα πραγματα μαζι.

 

Μενει να το δουμε στην πραξη μαζι με το iοs7 τι εμπειρια χρησης θα προσφερουν, πως θα πηγαινει απο smooth, τι επιδοσεις θα πιανει στα benches.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Saying Unreal Engine, which already has official 64-bit Mac and Windows ports, took two hours to port to 64-bits is...misleading.

Εντάξει;

 

 

Επιμένεις να παραφράζεις αυτά που λέω. Είπα ότι είναι υπερβολή αλλά δείχνει ένα pattern και το αν θα είναι εύκολο ή δύσκολο. Και αν συγκρίνεις τον κώδικα της unreal engine με τον κώδικα της πλειοψηφίας των εφαρμογών που κυκλοφορούν, είναι τραγικό απλά. Περίμενε κανένα δίμηνο τις ειδήσεις για το πόσες εφαρμογές θα είναι 64bit και μετά, έλα να σχολιάσεις. Τελικά είσαι dev και ξέρεις αν είναι εύκολο ή δύσκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όπως είπαμε. Το hardware του iPhone είναι πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό...

Δε παν να του βάλει και το haswell,τι θα κερδισεις?

Οτι εκανες με το 4s με ios6,θα κανεις ακριβώς τα ιδια και με τη ιδια εμπειρία με το 5s και το ios7 οτι soc και να του βαλεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι dev αλλα την 64 bit τεχνολογια την εχω φαει στην μουρη στο παρελθον και στο παρον, δεν μου λεει κατι.

 

Οταν ανταγωνιστικα smartphone ειναι 8πυρηνα ή 4πυρηνα θεωρεις η apple με διπυρινο 64 βιτ χωρις εφαρμογες παει μπροστα ? Με 4 ιντσες οθονη ? με 720p (μαλλον 640) αναλυση ? με 8 mp camera ?

 

 

την έχεις φάει στα μούτρα που; Στα Windows; Σε desktop λειτουργικό; Οι πολλοί πυρίνες όπως ελπίζω έχουν καταλάβει όσοι έχουν μυαλό, είναι να 'χαμε να λέγαμε. Έχεις χρησιμοποιήσει iPhone και σερνόταν επειδή έχει έναν ή δύο πυρίνες και δεν έχει τέσσερις ή οκτώ; Οι μηδέν εφαρμογές που επιμένεις να λες, είναι μηδέν επιχείρημα. Τα 64bit δηλαδή θα είναι καλά στο iPad με 2048x1536 σε έναν μήνα που θα βγει; Πόσα mp θέλεις για να θεωρηθεί καλή η κάμερά του; 41mp είναι καλά με 10.5mm πάχος;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε αυτη η apple εχει καταντησει εντελως γραφικη με τα s.! οχι απλως πισω απο τον ανταγωνισμο. αλλα παλαιολιθικη εποχη σε σχεση με τα galaxy και πολλα αλλα smartphone του ανταγωνισμου! APPLE γελανε και τα τσιμεντα!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι πραγματικά χρήσιμο αφου χρησιμοποιείται και στις εφαρμογές κτλ, και οχι μονο στο κλειδωμα/ξεκλειδωμα. Όποιος το θεωρεί περιττό και τα σχετικά απλά προτρέχει η είναι apple hater. Απλά τα πράγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...