Προς το περιεχόμενο

ρε παιδια τσεκαρετε την φωτο που θελω να μαθω κατι


dzzgamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι εκει παίρνει 2ο δισκο

ΑΛΛΑ

-χρειάζεται να βρεις ειδική θήκη

-(πάρα πολύ σημαντικό) εκείνο το κομμάτι του a300d ζεστένεται πάρα πολύ, οπότε αν βάλεις δίσκο θα ειναι σαν να βάζεις καλοριφέρ σε εκείνο το κομμάτι.

 

Ξέχασε εκεινη τη θήκη και αν χρειαζεσαι δισκο βάλε τον εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκει παίρνει 2ο δισκο

ΑΛΛΑ

-χρειάζεται να βρεις ειδική θήκη

-(πάρα πολύ σημαντικό) εκείνο το κομμάτι του a300d ζεστένεται πάρα πολύ, οπότε αν βάλεις δίσκο θα ειναι σαν να βάζεις καλοριφέρ σε εκείνο το κομμάτι.

 

Ξέχασε εκεινη τη θήκη και αν χρειαζεσαι δισκο βάλε τον εξωτερικό

θα παρω ssd ..και εγω αγορασει ειδη ψυκτρα για το λαπτοπ..εφοσον περνει 2ο δισκο μπορω να βαλω εκει τον ssd μου!

 

η αλλη απορια μου ειναι

 

ειναι καλυτερα να αντικαταστησω τον σκληρο με ssd και τον σκληρο να τον κανω εξωτερικο ή να προσθεσω σε αυτην την θεση την κενη τον ssd???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλύτερα, να βάλεις τον SSD στο μέρος που είναι ο δίσκος ήδη, και τον σκληρό να τον κάνεις εξωτερικό. Θα δείς και μεγαλύτερη αυτονομία όσο αφορά την μπαταρία του λάπτοπ.

 

Τώρα τον SSD εάν τον βάλεις και αυτόν εκεί που ζεσταίνεται το λάπτοπ δεν θα έχεις πρόβλημα, έχουν αντοχή σε θερμοκρασία εώς 80C το σίγουρο είναι εάν φτάσει το λάπτοπ σε τέτοια θερμοκρασία θα ξεκολλήσουν τα πλαστικά του. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλύτερα, να βάλεις τον SSD στο μέρος που είναι ο δίσκος ήδη, και τον σκληρό να τον κάνεις εξωτερικό. Θα δείς και μεγαλύτερη αυτονομία όσο αφορά την μπαταρία του λάπτοπ.

 

Τώρα τον SSD εάν τον βάλεις και αυτόν εκεί που ζεσταίνεται το λάπτοπ δεν θα έχεις πρόβλημα, έχουν αντοχή σε θερμοκρασία εώς 80C το σίγουρο είναι εάν φτάσει το λάπτοπ σε τέτοια θερμοκρασία θα ξεκολλήσουν τα πλαστικά του. :P

θα τυγανισω αυγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλύτερα, να βάλεις τον SSD στο μέρος που είναι ο δίσκος ήδη, και τον σκληρό να τον κάνεις εξωτερικό. Θα δείς και μεγαλύτερη αυτονομία όσο αφορά την μπαταρία του λάπτοπ.

Συμφωνώ απολύτως

 

Ο λόγος που σου λεω να μη βάλεις εκει δευτερο δίσκο ειναι οτι ο δισκος θα δρα σαν μονωτικό σε εκείνη την περιοχή (ακόμα κι αν βάλεις ssd) . Γνωστός μου με a300d έκανε τρύπες στο καπάκι του δευτερου σκληρού για να βοηθήσει την αποβολή θερμότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...