Προς το περιεχόμενο

Ασυμβατότητα utility καρτας γραφικών με windows 8 ?


Dimitris560

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,αυτη ειναι η κάρτα γραφικών μου http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTS250DI1GD3/#overview και έχει ένα πρόγραμμα  το Asus Smart Doctor που βλέπεις την θερμοκρασία της κάρτας, ρυθμίζει την ροή του ανεμιστήρα η ανεβάζεις clock memmory και τα λοιπά.Το θέμα μου εδώ είναι οτι όταν είχα περάσει τα windows 8 το προγραμμα αυτό δεν γινόταν εγκατάσταση στα windows 8 και ο ανεμιστήρας δούλευε στο φουλ, να πώ σε αυτό το σημείο οτι αυτο το utility έρχετε μαζί με το AsusGamerOSD που πρέπει να γίνουν και τα δυο μαζί εγκατάσταση.Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως πχ της Asus  to GPU Tweak ή Afterburner που έχουν drivers για windows 8 χωρίς να υπάρχει θέμα που δεν χρησιμοποιώ το Asus Smart Doctor;

 

post-243582-0-81643100-1379079320_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε το afterburner και βγαλε το smart doctor κλπ.

drivers για την καρτα απο την nvidia εχεις περασει;

γενικοτερα η συγκεκριμενη καρτα παντως ειναι αρκετα ζεστη,την ειχα επι 3 χρονια και βαραγε 70-90 βαθμους σε gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε το afterburner και βγαλε το smart doctor κλπ.

drivers για την καρτα απο την nvidia εχεις περασει;

γενικοτερα η συγκεκριμενη καρτα παντως ειναι αρκετα ζεστη,την ειχα επι 3 χρονια και βαραγε 70-90 βαθμους σε gaming

Ναι θυμάμαι είχα περάσει τους drivers της nvidia οταν ειχα περάσει τα win8.Τώρα ειμαι με τα win7 αλλα την άλλη βδομάδα θα κάνω format για windows 8 γιαυτό ρωτάω.

Οπότε δεν ύπαρχει κανένα πρόβλημα άμα βάλω το afterburner και κανένα απο τα asus smart doctor ,gamers osd?Θα κλοκάρουν όλα στις αρχίκες τιμές shader memory κτ.λ;

Ναί είναι αρκετά ζεστή σε Battlefield 3 μετα απο καμια ώρα μίαμιση με πάει καπου στους 78-79 αλλα αφού με βγάζει ακόμα ειμαι κομπλέ..

Υ.Γ πέρασα το GPU Tweak της asus και κλοκαραν όλα όπως και στο smartdoctor,καλή φάση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ρολογια της καρτας ειναι περασμενα "μεσα" της δεν θελει καποια εφαρμογη για να τρεξει στα εργοστασιακα ρολογια

οι εφαρμογες που χρησιμοποιεις εσυ ειναι για να πειραξεις τις τιμες αυτες.
Προσωπικα οταν ειχα δοκιμασει το smart doctor ειχα αρκετες μπλε οθονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν είχα θέμα ποτε με μπλε οθόνες με το smart doctor μονο κάτι eio.dll σε κάποιες εκδοσεις x64 ,απλα επειδή θέλω να περάσω τα 8ρια και θέλω να έχω ενα πρόγραμμα να μου δειχνει θερμοκρασιες για την καρτα και να μπορώ να την ελεγχω...;Οποτε θα είμαι μια χαρα με αυτα λες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...