Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
babis100nx

Αναβάθμηση σε κάρτα γραφικών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλους θα ήθελα να με συμβουλέψετε-προτήνετε για καρτα γραφικών καλυτερη απο αυτήν που έχω στα 2gb ή και παραπάνω!!

Λοιπόν έχω:

cpu i5 650 3.2ghz

ram 8gb dd3 (dual channel)

motherboard socket 1156 gigabite

grafikon Asus eah5750

τα χρηματα που μπορώ να διαθέσω ειναι ωσ 120ευρω.

μερικές που έχω στα υπόψην ειναι:

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-geforce-gt-640-2gb-ddr3-gv-n640d3-2gi.html

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-radeon-hd-6670-2gb-ddr3-gv-r667d3-2gi.html

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-geforce-gt-630-2gb-ddr3-gv-n630-2gi.html

απο αυτές ποια προτήνεται ?και θέλω να μου πείτε και δικές σας για να συγκρινω με ενδιαφέρει να παω σε αρκετά καλύτερη απο αυτήν που έχω!!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην θεση σου θα πουλαγα αυτην που εχεις και θα συμπληρωνα το ποσο για μια νεα GTX 760 με 3 χρονια εγγυηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δε θα του φτάναν τα χρήματα,χρειάζεται τα διπλάσια+.

TS σε τι ανάλυση είσαι; Με κάποια παραπάνω (160€) μπορείς να πάρεις 7850 2gb.Καμμία σχέση με αυτή που έχεις.Αν έχεις αυστηρό όριο τα 120 για καινούρια παίρνεις μια 7790 με 1gb όμως.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

γιωργο αυτη που εχω την θελω γιατι θα την βαλω σε αλλον πυργο!!millenium η7850 ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που εχω έτσι?στο socket μου θα ειναι οκ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

γιωργο αυτη που εχω την θελω γιατι θα την βαλω σε αλλον πυργο!!millenium η7850 ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που εχω έτσι?στο socket μου θα ειναι οκ?

τωρα μπηκαμε στο νοημα τι θες να κανεις

οπως λεει και ο Millennium αυστηρα στα 120 για καινουρια εισαι στην 7790

το σοκετ δεν παιζει ρολο μαλλον για την pci θα ρωτας ?? Ναι μπαινει δεν εχεις προβλημα

7790 +40-50% καλυτερη απο 5750

7850 + 120-150 % καλυτερη απο 5750

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ευχαριστω γιώργο !!! άλλες καρτες έχετε να προτήνεται? την 7850 την ποιο φθηνη που βρισκω ειναι 177.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Απο τα χαρακτηριστικα που κοιταω μπορω να καταληξω στην 7850(απλα θα περημενω 2βδομαδεσ να πληρωθω γιατι δεν αξιζει να παρω την 7790 η διαφορα σχετικα ειναι μικρη) το τροφοδοτικο των 600 θα μου ειναι οκ?απο οτι ειδα τα 500 ειναι συνηστομενη ισχυσ.ευχαριστω και παλι!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση απλα ετρεχα με δουλειες το τροφοδοτικο μοθ εναι litepower 600 thermaltake ακομα θα με ενδιεφερε να παω σε ενα καλυτερο και θα προτημουσα να ειχε μεσα και σαν λεντ για να φενετε πιο ομορφοσ ο πυργος σε συνδιασμο με καλη ποιοτητα!!!περημενω τισ απαντησεισ σασ ευχαριστω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν περιμένεις κάποιες μέρες που βγαίνουν νέες κάρτες μάλλον θα έχεις περισσότερες επιλογές.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για τον λογο οτι θα πεσουν οι τιμες?απο αυτη την αποψη?χμμμ..δεν την βιαζομαι!!! απο τροφοδοτικα κατι?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.