Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμηση σε κάρτα γραφικών


babis100nx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλους θα ήθελα να με συμβουλέψετε-προτήνετε για καρτα γραφικών καλυτερη απο αυτήν που έχω στα 2gb ή και παραπάνω!!

Λοιπόν έχω:

cpu i5 650 3.2ghz

ram 8gb dd3 (dual channel)

motherboard socket 1156 gigabite

grafikon Asus eah5750

 

τα χρηματα που μπορώ να διαθέσω ειναι ωσ 120ευρω.

 

μερικές που έχω στα υπόψην ειναι:

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-geforce-gt-640-2gb-ddr3-gv-n640d3-2gi.html

 

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-radeon-hd-6670-2gb-ddr3-gv-r667d3-2gi.html

 

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-geforce-gt-630-2gb-ddr3-gv-n630-2gi.html

 

απο αυτές ποια προτήνεται ?και θέλω να μου πείτε και δικές σας για να συγκρινω με ενδιαφέρει να παω σε αρκετά καλύτερη απο αυτήν που έχω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα του φτάναν τα χρήματα,χρειάζεται τα διπλάσια+.

 

TS σε τι ανάλυση είσαι; Με κάποια παραπάνω (160€) μπορείς να πάρεις 7850 2gb.Καμμία σχέση με αυτή που έχεις.Αν έχεις αυστηρό όριο τα 120 για καινούρια παίρνεις μια 7790 με 1gb όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιωργο αυτη που εχω την θελω γιατι θα την βαλω σε αλλον πυργο!!millenium η7850 ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που εχω έτσι?στο socket μου θα ειναι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιωργο αυτη που εχω την θελω γιατι θα την βαλω σε αλλον πυργο!!millenium η7850 ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που εχω έτσι?στο socket μου θα ειναι οκ?

τωρα μπηκαμε στο νοημα τι θες να κανεις

οπως λεει και ο Millennium αυστηρα στα 120 για καινουρια εισαι στην 7790

το σοκετ δεν παιζει ρολο μαλλον για την pci θα ρωτας ?? Ναι μπαινει δεν εχεις προβλημα

 

7790 +40-50% καλυτερη απο 5750

 

7850 + 120-150 % καλυτερη απο 5750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα χαρακτηριστικα που κοιταω μπορω να καταληξω στην 7850(απλα θα περημενω 2βδομαδεσ να πληρωθω γιατι δεν αξιζει να παρω την 7790 η διαφορα σχετικα ειναι μικρη) το τροφοδοτικο των 600 θα μου ειναι οκ?απο οτι ειδα τα 500 ειναι συνηστομενη ισχυσ.ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση απλα ετρεχα με δουλειες το τροφοδοτικο μοθ εναι litepower 600 thermaltake ακομα θα με ενδιεφερε να παω σε ενα καλυτερο και θα προτημουσα να ειχε μεσα και σαν λεντ για να φενετε πιο ομορφοσ ο πυργος σε συνδιασμο με καλη ποιοτητα!!!περημενω τισ απαντησεισ σασ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...